ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

نظرسنجی کیتکو درباره طلا در هفته چهارم جولای (28 تیر تا 1 مرداد): نگاه وال استریت به 1850 دلار با افزایش تهدید تورم

زمان مطالعه: 4 دقیقه

تحلیل اونس طلا کیتکو Gold Kitco

با افزایش تهدید تورم، نگاه‌ها به سطح ۱۸۵۰ دلار است

تحلیلگران وال استریت و سرمایه‌گذاران خرد مین استریت انتظار دارند که قیمت طلا در هفته آینده نیز به روند صعودی خود ادامه دهد. اگرچه  بازار در میانگین  متحرک ۵۰ روزه خود با مقاومت شدیدی روبرو است.

نظرسنجی هفتگی طلای کیتکو نشان می‌دهد که احساسات صعودی در میان سرمایه‌گذاران مین استریت و تحلیلگران وال استریت همچنان قوی است چرا که طلا در اواسط هفته گذشته به بالاترین سطح در یک ماه گذشته رسید.

آکادمی

با افزایش فشارهای تورمی به سطوح تاریخی خود، بسیاری از تحلیلگران حمایت‌های بیشتری را برای طلا مشاهده می‌کنند. علی‌رغم تهدید موجود از جانب تورم، فدرال رزرو همچنان اصرار دارد که  تورم موقتی است و قصد دارد مواضع سیاست پولی فوق العاده همساز خود را برای آینده‌ای قابل پیش‌بینی حفظ کند.

ترجمه نظرسنجی هفته گذشته کیتکو را در لینک زیر بخوانید:
صفحه اختصاصی تحلیل اونس طلا

طلا

 • آدریان دی، رئیس Adrian Day Asset Management گفت که  او همچنان در مورد طلا صعودی است چرا که بانک‌های مرکزی در سراسر جهان در حال از دست دادن اعتبار خود هستند و این موضوع طلا را به یک دارایی جذاب  تبدیل می‌کند.
  وی در ادامه گفت:«تعداد سرمایه‌گذارانی که اعتماد خود را به فدرال رزرو و سایر بانک‌‌های مرکزی از دست می‌دهند، بیشتر و بیشتر می‌شود. آنها می‌فهمند که تورم قوی‌تر و پایدارتر از آن چیزی است که فدرال رزرو اعلام کرده است.»

چشم‌انداز صعودی طلا، پس از اظهارات جروم پاول قدرت گرفت. وی اعلام کرد که اگرچه تورم ممکن است در ماه‌های آتی نیز به رشد  خود ادامه دهد اما این رشد همچنان موقتی است. وی افزود که شرایط برای تغییر در سیاست‌های پولی «هنوز راه زیادی» تا بهبود دارد.

پاول در ادامه گفت:« ما همچنان  انتظار داریم که دامنه فعلی برای نرخ وجوه فدرال (نرخ بهره) متناسب باشد تا زمانی که شرایط بازار کار به سطوح مطابق با ارزیابی کمیته از حداکثر اشتغال رسیده و تورم به ۲ درصد افزایش یافته و برای مدت زمانی به صورت مدیریت شده از دو درصد فراتر رود.»

این هفته ۱۶ تحلیلگر وال استریت در نظرسنجی طلای کیتکو شرکت کردند که از این میان، ۹ تحلیلگر یا ۵۶ درصد انتظار افزایش طلا، ۳ تحلیلگر یا ۱۹ درصد انتظار افت قیمت طلا و ۴ تحلیلگر یا  ۲۵ درصد  انتظار نوسان  طلا در هفته  آینده را داشتند.

در همین حال، ۸۳۶ نفر در نظرسنجی آنلاین مین استریت شرکت کردند. از این تعداد  ۵۵۶ پاسخ دهنده یا  ۶۷ درصد صعودی، ۱۴۴ نفر یا  ۱۷  درصد نزولی و ۱۳۶ نفر یا ۱۶ درصد بی طرف بودند.

نظرسنجی کیتکو درباره طلا در هفته چهارم جولای (28 تیر تا 1 مرداد): نگاه وال استریت به 1850 دلار با افزایش تهدید تورم

نتیجه نظرسنجی کیتکو از تحلیگران وال استریت و مین استریت برای هفته چهارم جولای

این احساسات صعودی در حالی است که قیمت طلا در هفته گذشته افزایش کمی داشته است. اگرچه در اواسط هفته به بالاترین سطح در یک ماه گذشته هم رسید. با  این حال،  تحلیلگران اشاره کرده‌اند که مقاومت واقعی برای طلا سطح ۱۸۵۰ دلار خواهد بود.

 • مارک چندلر مدیرعامل Bannockburn Global Forex گفت که او اگرچه  فکر می کند قیمت طلا به اوج خود رسیده است، اما  انتظار دارد طلا مومنتوم کافی برای آزمایش دوباره مقاومت خود در ۱۸۵۰ دلار در هر اونس را داشته باشد.
 • آدام باتن، استراتژیست ارشد ارز در فارکس لایو  گفت  که با وجود صحبت‌های مقامات فدرال رزرو، ریسک‌های اقتصادی پیش رو همچنان از افزایش  قیمت طلا حمایت خواهد کرد.
  وی گفت:« تصویر بنیادی طلا با سیگنال‌های گیج کننده  فدرال رزرو، تورم و کرونای نوع دلتا،  کمی در هم آمیخته است. اما عوامل تکنیکال به نرخ بهره پایین برای طولانی مدت اشاره دارد. در مورد طلا، این موضوع مثبت است و فکر می‌کنم مقاومت بعدی ۱۹۰۰ دلار یا بسیار نزدیک  به آن باشد.»
 • کریون گرادی، رئیس Phoenix Futures and Options گفت:« پس از آنکه طلا نتوانست میانگین متحرک ۵۰ روزه را در قیمت ۱۸۳۷ دلار در هر اونس بشکند، این فلز از نظر تکنیکال تحت فشار فروش قرار خواهد گرفت.»
  با این حال وی گفت که در هفته آینده در مورد طلا بی طرف است چرا که قبمت‌ ها بالای میانگین متحرک ۲۰۰ روزه در ۱۸۰۰ دلار از حمایت خوبی برخوردارند.
  وی در ادامه افزود:« بسیاری از سرمایه‌گذاران در تلاش‌‌اند تا دریابند که ارزش منصفانه طلا کجاست.  به نظر می‌رسد از نظر بازار  در حال  حاضر این ارزش  در حدود ۱۸۰۰ دلار به ازای هر  اونس باشد.»
  گرادی همچنین گفت که به طور  فعال طلا  را  نخواهد  فروخت چرا که هنوز حمایت‌های فاندامنتال قدرتمندی از این  فلز وجود دارد.
  وی گفت:«واقعیت این است که تورم  وجود دارد. با وجود محرک‌ها و کاهش  ارزش پول،  قیمت طلا  باید بسیار بالاتر باشد.»

تحلیل هفتگی فارکس را نیز از اینجا بخوانید:
تحلیل هفتگی فارکس و بازار جهانی در هفته چهارم جولای

 • دارین نیوزوم، رئیس Darin Newsom Analytics با  نگاهی نزولی به طلا گفت که کاهش طلا پس از برخورد به مقاومت می‌تواند در هفته آینده فشار فروش تکنیکال  ایجاد کند. وی افزود: سطح بحرانی برای تماشا، حدود ۱۷۵۲ دلار  به  ازای هر اونس است.  در صورت شکستن این سطح،  طلا می‌ تواند کف ماه مارس در زیر ۱۷۰۰ دلار در هر اونس را دوباره امتحان کند.
 • مایکل مور، بنیان گذار Moor Analytics نیز گفت که  او در کوتاه مدت بر روی طلا نزولی است و سطح ۱۷۵۰ دلار را تحت نظر دارد.

منبع: Kitco

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی