ارانته

دوران سلطنت بانک‌ های مرکزی قدرتمند به پایان رسیده است؟

زمان مطالعه: 3 دقیقه

دوران سلطنت بانک‌ های مرکزی قدرتمند به پایان رسیده است؟

بازی سرمایه‌داری بانک مرکزی منشا بی‌ثباتی است.

دوران سلطنت بانک‌های مرکزی قدرتمند به یک دلیل ساده به پایان رسیده است: آنها شکست خورده‌اند: آنها در انجام وظیفه خود نسبت به شهروندانشان، ملت‌هایشان و جامعه جهانی شکست خورده‌اند.

سیاست‌های آنها به حدی باعث نابرابری ثروت و درآمد شده است که حوزه‌های اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و زیست محیطی کره زمین را بی‌ثبات کرده است. به جرأت می‌توان گفت که این بی‌ثباتی، تنها نتیجه ممکن سلطه بانک مرکزی است.

وقتی سرمایه‌ محرک اصلی در هر چیزی باشد، تبدیل به ماشینی خواهد شد که به عده‌ای معدودی این امکان را می‌دهد که با سوء‌استفاده از بقیه، دسترسی به بودجه بانک مرکزی را داشته باشند.

هنگامی که سیستم سرمایه‌داری بر همه قسمت‌ها تسلط پیدا می‌کند، آنگاه هم «بازار» و هم دولت، خدمتگزار سرمایه‌داری می‌شوند. چرا «بازار»؟ زیرا وقتی بازارها تحت تاثیر این سیستم قرار می‌گیرند، در خدمت منافع کارتل‌ها درآمده و انحصاری می‌شوند و دیگر نمی‌توان به آنها «بازار» گفت.

دولت، صرف‌نظر از برند تبلیغ شده، به یک حراجی تبدیل می‌شود که در آن بالاترین پیشنهاد، کنترل حاکمیت و مقررات را به دست می‌آورد تا در جهت خدمت به منافع عده معدودی که به سرمایه‌های کلان بانک مرکزی دسترسی دارند، فعالیت کند.

همانطور که در نمودارهای زیر مشاهده می‌کنید، نسبت ثروت و درآمد در طبقات مختلف جامعه به تصویر کشیده شده‌ است.

فقط تا 10 خرداد دوره مستر کلاس طلا با قیمت فعلی در دسترس است

  • بهترین دوره آموزش طلا در ایران
  • نقش بانک‌های مرکزی در بازار طلا
  • ترید طلا بر اساس شاخص‌های اقتصادی
  • تحلیل بین بازاری
  • استفاده کاربردی از سنتیمنت در معامله‌گری طلا

 

درصد تجمعی تغییر در دستمزدهای واقعی سالانه

درصد تجمعی تغییر در دستمزدهای واقعی سالانه، بر اساس گروه دستمزد، از سال 1979 تا 2018

90 درصد طبقه پایین جامعه نه تنها از نظر اقتصادی، بلکه از نظر سیاسی و اجتماعی نیز جایگاه خود را از دست داده‌اند.

کانال اخبار فوری فارکس و بازارهای جهانی

نابرابری ثروت

نابرابری ثروت طبق نمودار فدرال رزرو

نحوه تولید و توزیع اعتبار/پول توسط بانک‌های مرکزی منجر به سلطه سرمایه‌‌داری می‌شود و این تسلط عامل به انحراف کشیدن و تباهی اقتصاد و جامعه شده است. نابرابری گسترده در همه جا عادی شده است، زیرا سیستم بانک مرکزی در همه جا وجود دارد. بانک‌های مرکزی خود منشاء این نابرابری متزلزل ‌کننده هستند و نمی‌توانند آن را از بین ببرند.

تا زمانی که سیستم سرمایه‌داری بر «بازارها» و دولت‌ها تسلط داشته باشد، آنها نیز قادر به از بین بردن نابرابری نخواهند بود.

بانک‌های مرکزی و مقامات دولتی می‌دانند به دلیل نابرابری شدیدی که ایجاد کرده‌اند، سیستم در حال فروپاشی است. آنها در تلاش هستند تا این تضاد را آشتی دهند. سرمایه‌داری کل جهان را به ماشینی تبدیل می‌کند که فقط می‌تواند نابرابری را تشدید کند، حالا چگونه می‌خواهند این تضاد در جامعه را از بین ببرند؟ با سرمایه‌؟

برای این کار، بانک‌های مرکزی آماده می‌شوند تا «پول» تازه‎‌ای را مستقیماً به حساب‌های جاری مردم واریز کنند و دولت‌ها سعی می‌کنند با گرفتن انواع مالیات‌ها از ثروت انباشته‌ شده طبقات بالای جامعه و تامین مالی برنامه‌های اجتماعی با آن، توده‌های مردم را فرمانبردار نگه دارند.

بازی‌های سرمایه‌داری بانک مرکزی منشا بی ثباتی است

مهار پول مجانی بانک‌های مرکزی برای سرمایه‌داران و نزدیکان آنها اولین قدم ضروری برای از بین بردن سرمایه‌‎داری به‌عنوان نیروی سلطه‌گر در بازارها و حاکمیت و سرمایه‌داری جهانی است.

یا قدرت از دست بانک‌های مرکزی گرفته می‌شود یا نابرابری گسترده که نتیجه سلطه بانک مرکزی است، کل سیستم جهانی را از بین می‌برد. یکی را انتخاب کنید، اما بدانید که آشفتگی و نابسامانی در حال افزایش است و زمان کوتاه.

منبع: zerohedge

برای پیگیری دقیق وضعیت سنتیمنت بازارهای مالی، اخبار روز و فوری فارکس به کانال تلگرام UtoFX بپیوندید

 

بیشتر بخوانید:

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی