بروکر ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب ها

قیمت طلا در سال 2024 به بالاترین حد خود رسید

GOLD

عصر جدیدی از دوران کلان اقتصادی فرا رسیده است و در دهه آینده بر هر روایتی از اقتصاد جهانی تسلط خواهد داشت.

رشد کامودیتی‌ها به دلیل عملیات چرخش بانک مرکزی آمریکا

به نقل از تحلیلگران در GSC Commodity Intelligence – فرصت‌های کلان در همه جا وجود دارد. در حال حاضر در یکی از سودآورترین روندهای جو مالی فعلی هستیم!

این هفته تنها یک چیز در کانون توجهات است: توجه معامله‌گران به شدت بر روی فدرال رزرو ایالات متحده متمرکز شده است.

هفته گذشته، کریستوفر والر، عضو فدرال رزرو – یکی از بانفوذترین اعضای بانک مرکزی – با بیان اینکه مایل است شاهد دو تحول کلیدی در پورتفوی فدرال رزرو باشد، بمبی را در بازارها پرتاب کرد.

اولاً، دارایی‌های اوراق بهادار با پشتوانه وام مسکن توسط آژانس فدرال رزرو به صفر رسد.

دوم، تغییر در دارایی‌های خزانه داری به سمت اختصاص سهم بیشتر از اوراق خزانه‌داری با سررسید کوتاه‌تر.

به عبارت دیگر، کریستوفر والر، اشاره کرد که مایل است بانک مرکزی «عملیات چرخش» را احیا کند تا کنترل قوی‌تری بر نرخ‌های بهره در هر دو انتهای منحنی بازده (بازده اوراق کوتاه مدت و بلند مدت) اعمال کند. اساساً، این یعنی فدرال رزرو در حال تمدید سیاست تسهیل کمی (QE) است بدون اینکه در واقع آن را تسهیل کمی بنامد.

طبق اطلاعات GSC Commodity Intelligence – آخرین باری که فدرال رزرو «عملیات چرخش» را در سال 2012 اجرا کرد – آنها طوفان انفجاری پول‌سازی را به راه انداختند که باعث شد قیمت کامودیتی‌ها از فلزات، انرژی‌ تا محصولات کشاورزی تا چندین سال جدید افزایش یابد و به رکوردهای تاریخی برسد.

اظهارات والر باعث افزایش شدید قیمت طلا شد و برای اولین بار در سال 2024 قیمت طلا را به بالای مرز 2100 دلار در هر اونس رساند.

مومنتوم صعودی همچنین به سایر کامودیتی‌ها با قیمت نقره، پالادیوم، پلاتین، مس، نیکل، روی، گاز طبیعی و نفت خام تقسیم شد که به بالاترین حد خود در چند ماه اخیر رسید.

اما ستاره واقعی کاکائو بود

قیمت کاکائو در سال جاری در یک روند غیرقابل توقف بوده است و تقریباً به صورت هفتگی رکوردهای جدید تاریخ را شکست.

هفته گذشته، قیمت کاکائو به روند صعودی خود ادامه داد و از 6884 دلار در هر تن گذشت تا به رکورد تاریخی جدیدی دست پیدا کند که نسبت به همین زمان در سال گذشته بیش از 300 درصد افزایش یافت.

نگاه‌ها به داده‌های اقتصادی و شهادت پاول

با نگاهی به آینده، در حال حاضر مجموعه‌ای از داده‌ها و رویدادهای کلیدی قرار است منتشر شوند که می‌توانند محرک اصلی برای قیمت کامودیتی‌ها باشند. این داده‌ها شامل ارقام فرصت‌های شغلی JOLT، داده‌های حقوق و دستمزد خصوصی ADP و گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی (NFP) فوریه است.

معامله‌گران نتیجه شهادت دو روزه جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، در مقابل کنگره را به دقت زیر نظر خواهند داشت – که ممکن است اظهارات والر در مورد احیای بالقوه «عملیات چرخش» را شفاف‌تر کند.

 

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟