سیگنال طلا و فارکس
مطالب پیشنهادی
اشتراک گذاری
برچسب ها

USDCAD؛ آیا تصمیم بانک کانادا درمورد نرخ بهره، نقطه آغاز رالی صعودی جفت ارز خواهد بود؟

USDCAD؛ آیا تصمیم بانک کانادا درمورد نرخ بهره، نقطه آغاز رالی صعودی جفت ارز خواهد بود؟

جفت ارز USDCAD هفته گذشته رشد زیادی را تجربه کرد چرا که دلار آمریکا در تلاش بود ماه‌ها کاهش ارزش در مقابل ارزهای دیگر جهانی را جبران کند. داده‌های تولیدی قوی و افت نرخ بیکاری، معامله‌گران را بر این باور داشت که اقتصاد ایالات متحده در حال بهبود واقعی است و این رشد دلار می‌تواند علامت این رشد در کوتاه مدت باشد.

داده‌ها در کانادا نیز از رشد شدید این کشور در بخش تولید خبر می‌دهد که نشان دهنده یک بهبودی از رکود بی سابقه سه ماهه دوم امسال است. گزارش دفاتر سفارش و تولید حاکی از سریع‌ترین سرعت طی دو سال گذشته هستند و این امیدواری را ایجاد کرده است که کانادا در حال پشت سر گذاشتن رکود ناشی از کرونا است.

اما داستان واقعی برای USDCAD در قیمت‌های نفت نهفته است. نفتی که از اوایل سپتامبر شروع به کاهش قیمت کرده و حتی قیمت منفی را به خود دید اما از آن تاریخ به بعد دلار کانادا در کنار قیمت نفت افزایش پیدا کرد. این موضوع همزمان شد با داده‌های اقتصادی قوی‌تر برای آمریکا.

معامله‌گران در حال حاضر بر روی تصمیم بانک کانادا در مورد نرخ بهره (که فردا اعلام می‌شود)، تمرکز کرده‌اند. پیش‌بینی می‌شود این بانک نرخ بهره را در ۰.۲۵ درصد حفظ کند که به معنای شانس کم برای نوسانات لونی خواهد بود. تولید ناخالص داخلی کانادا که کاهش ۱۳ درصدی را در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ نشان می‌دهد و نرخ بیکاری نسبتا بدون تغییر، به کمک خریداران دلار امریکا می‌آید.

چشم انداز تکنیکال USDCAD:

دلار آمریکا از روند نزولی که از اواسط مارس شروع کرده بود، خارج شده است. عملکرد USDCAD بسیار شبیه دلار نروژ است که نشان می‌دهد تمام ارزهای نفتی تحت فشار قرار گرفته‌اند. دلار آمریکا می‌تواند یک صعود خوب تا رسیدن به میانگین متحرک ۵۰ روزه در قیمت ۱.۳۴۰۰ انجام دهد. خریداران باید مواظب سطح مقاومت ۱.۳۰ باشند. در هر حال، تصمیم برای خرید این جفت ارز در آستانه تصمیم بانک مرکزی کانادا می‌تواند اندکی ریسک‌آمیز باشد.

USDCAD؛ آیا تصمیم بانک کانادا درمورد نرخ بهره، نقطه آغاز رالی صعودی جفت ارز خواهد بود؟

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟