تحلیل تکنیکال روزانه فارکس 1 آذر – سشن اروپا

زمان مطالعه: 2 دقیقه

نویسنده: 

تحلیل تکنیکال روزانه فارکس 1 آذر – سشن اروپا
جفت ارز پوند دلار GBPUSD

جفت ارز GBPUSD در چند روز اخیر نسبتا تغییر چندانی نداشته است. دلیل این امر داده‌های قوی انگلیس و آمریکا بودند. این جفت ارز حوالی 1.3445 معامله می‌شود که نسبت به سقف قیمتی هفته گذشته یعنی محدوده 1.3512 کمی پایین‌تر است. قیمت الگوی پرچم نزولی تشکیل داده و پایین‌تر از میانگین متحرک 25 نوسان می‌کند. احتمالا این جفت ارز در این هفته بریک اوت نزولی خواهد داشت.

نمودار 4 ساعته GBPUSD
جفت ارز یورو دلار EURUSD

جفت ارز EURUSD با ریزش شدیدی مواجه شده است. تنها در طول این ماه، قیمت 3.5% افت داشته است. قیمت پایین‌تر از محدوده حمایتی مهم 1.13 و پایین‌تر از میانگین متحرک 25 معامله می‌شود. مهم‌تر از همه قیمت پایین‌تر از ابر ایچی‌موکو قرار گرفته است. بنابراین احتمال می‌رود این جفت ارز تا محدوده حمایتی 1.120 افتی داشته باشد.

نمودار 4 ساعته EURUSD
جفت ارز یورو پوند EURGBP

این جفت ارز اخیرا با فشار فروش سنگینی مواجه شده است. در حال حاضر قیمت حوالی کف 21 ماه اخیر معامله می‌شود. قیمت پایین‌تر از میانگین متحرک 25 قرار گرفته و اندیکاتور RSI افت کرده است. این جفت ارز پایین‌تر از محدوده حمایتی مهم 0.8400 معامله می‌شود. بنابراین احتمالا به دلیل این که واگرایی بین بانک‌های مرکزی اروپا و انگلیس در حال افزایش است احتمالا این جفت ارز افت بیشتری را تجربه خواهد کرد.

نمودار 4 ساعته EURGBP

منبع: FXstreet

جهت پیگیری اخبار و تحلیل های فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرامی UtoFX بپیوندید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *