ارانته

شاخص بازار مسکن (NAHB) و کاربرد آن در فارکس

زمان مطالعه: 6 دقیقه

شاخص بازار مسکن

در بازارهای مالی و تحلیل‌های مختلف از جمله تکنیکال و فاندامنتال از اندیکاتورهای متعددی استفاده می‌شود. یکی از اندیکاتورهایی که در تحلیل فاندامنتال فارکس استفاده می‌شود، شاخص بازار مسکن است.

NAHB Housing market index (HMI)

شاخص بازار مسکن یک شاخص اقتصادی است که بینش‌های ارزشمندی را در مورد وضعیت بازار مسکن ایالات متحده ارائه می‌دهد. برای سرمایه‌گذاران املاک و مستغلات، معامله‌گران و دیگر فعالین بازار درک این شاخص و مفاهیم آن می‌تواند یک مزیت در رقابت با دیگر معامله‌گران باشد. بیایید با هم بررسی کنیم که این شاخص چیست، درباره اهمیت آن در بازار املاک و مستغلات بحث کنیم و بیاموزیم که چگونه می‌تواند بر سرمایه‌گذاران مختلف اثر بگذارد.

شاخص بازار مسکن (HMI)چیست؟

شاخص بازار مسکن یک نظرسنجی ماهانه است که توسط انجمن ملی سازندگان خانه با مشارکت ولز فارگو انجام می‌شود. ولز فارگو شرکت هلدینگ خدمات مالی و بانکداری آمریکایی است، که چهارمین بانک بزرگ ایالات متحده آمریکا، بر پایه مجموع دارایی‌ها به‌شمار می‌آید، همچنین ازنظر میزان ارزش بازار سرمایه، به‌عنوان بزرگترین بانک این کشور محسوب می‌شود.

این شاخص برای سنجش احساسات سازندگان خانه در مورد بازار مسکن ایالات متحده طراحی شده است و تصویری از درک آنها از شرایط فعلی و آینده بازار ارائه می دهد. HMI بر اساس یک نظرسنجی است که از سازندگان خانه می‌خواهد شرایط بازار را برای فروش خانه‌های جدید و تک‌خانواری و همچنین انتظاراتشان برای فروش در شش ماه آینده و پیش‌بینی تعداد خریداران احتمالی را ارزیابی کنند.

HMI چگونه محاسبه می‌شود؟

HMI با استفاده از پاسخ های نظرسنجی ماهانه محاسبه می‌شود، با هر سوال امتیازی بین 0 تا 100 که در آن 0 نشان‌دهنده بدبینانه ترین چشم انداز و 100 نشان‌دهنده خوش‌بینانه ترین چشم انداز و 50 نشان‌دهنده ی چشم اندازی خنثی است. HMI میانگینی وزنی است از سه شاخص جزئی دیگر:

1-شاخص فروش فعلی تک خانوارها:

این شاخص درک سازندگان مسکن از فروش فعلی خانه‌های جدید تک‌خانواری را اندازه گیری می‌کند.

2-شاخص فروش آینده تک خانوارها:

این شاخص انتظارات سازندگان را برای فروش خانه های جدید تک خانواده در شش ماه آینده را اندازه گیری می‌کند.

فقط تا 10 خرداد دوره مستر کلاس طلا با قیمت فعلی در دسترس است

  • بهترین دوره آموزش طلا در ایران
  • نقش بانک‌های مرکزی در بازار طلا
  • ترید طلا بر اساس شاخص‌های اقتصادی
  • تحلیل بین بازاری
  • استفاده کاربردی از سنتیمنت در معامله‌گری طلا

 3-شاخص تعداد خریداران بالقوه:

این شاخص تعداد خریداران احتمالی و بالقوه را که از دفاتر فروش یا خانه های نمونه بازدید می‌کنند، ارزیابی می‌کند.

چرا شاخص بازار مسکن مهم است؟

شاخص بازار مسکن (NHAB) به چند دلیل مهم است:

شاخص اصلی: HMI به عنوان یک شاخص پیشرو در بازار مسکن ایالات متحده در نظر گرفته می‌شود. زیرا بینش هایی را در مورد احساسات سازندگان خانه و انتظارات آن‌ها برای شرایط بازار در آینده ارائه می‌دهد. افزایش HMI نشانه خوش بینی در میان سازندگان خانه است، در حالی‌که کاهش HMI نشان‌دهنده بدبینی است.

کانال اخبار فوری فارکس و بازارهای جهانی

سلامت اقتصادی: بازار مسکن نقش مهم و تاثیرگذاری در سلامت کلی اقتصاد ایفا می‌کند، زیرا بر هزینه‌های مصرف کننده، اشتغال و رشد اقتصادی اثر می‌گذارد. یک بازار مسکن قوی می‌تواند اقتصاد را تقویت کند و از طرف دیگر رکود بازار مسکن می‌تواند به اقتصاد لطمه وارد کند.

نرخ بهره: HMI می‌تواند روی نرخ بهره هم تاثیر بگذارد. رونق بازار مسکن و وضعیت مطلوب آن می‌تواند فدرال رزرو (بانک مرکزی ایالات متحده) را وادار به افزایش نرخ بهره کند (تا بتواند تورم را کنترل کند) و از طرف دیگر رکود در بازار مسکن می‌تواند منجر به کاهش نرخ بهره و در نتیجه رشد اقتصادی شود (پول ها از بانک ها خارج و به سمت بازار ها روانه می‌شود)

تصمیمات سرمایه گذاری: شاخص بازار مسکن می‌تواند به سرمایه گذارانی که به دنبال بیش‌ترین بازدهی هستند اطلاعات و بینش ارزشمندی بدهد تا در خصوص تصمیمات خود در آینده آگاهانه‌تر تصمیم بگیرند.

شاخص بازار مسکن چه تاثیری بر سرمایه گذاران مختلف می‌گذارد؟

سرمایه گذاران املاک و مستغلات:

شاخص بازار مسکن می‌تواند به سرمایه‌گذاران املاک کمک کند تا روندهای بازار مسکن را شناسایی کنند این کار باعث می‌شود که تصمیمات آن‌ها در خصوص اینکه خریدار باشند یا فروشنده از روی آگاهی و شناخت باشد.

سازندگان خانه:

این گروه از افراد می‌توانند از این شاخص برای سنجش شرایط بازار، هدایت پروژه های آینده به سمت سلیقه مردم و گرفتن ایده های بازاریابی برای فروش بهتر استفاده کنند.

وام‌دهندگان مسکن:

این شاخص می‌تواند دید خوبی برای آگاهی از وضعیت بازار مسکن به وام‌دهندگان مسکن ارائه کند و به آنها کمک کند که مقدار تقاضا برای مسکن و در نتیجه برای اخذ وام رهنی را پیش بینی کنند و استراتژی‌های وام‌دهی خود را بر اساس آن تنظیم کنند.

معامله‌گران سهام:

معامله‌گران سهام می‌توانند از این شاخص برای شناسایی فرصت‌های سرمایه گذاری بالقوه در بخش مسکن، مانند خرید و فروش سهام شرکت‌های سازنده مسکن، تراست های سرمایه گذاری املاک و مستغلات (شرکت‌هایی که اکثر سرمایه‌هایشان را در املاک و مستغلات سرمایه گذاری کرده‌اند) و همچنین سهام شرکت‌هایی که مواد اولیه ساختمانی را می‌فروشند، استفاده کنند. پس قدرتمند بودن این شاخص ‌می‌تواند نشان‌دهنده رشد در بازار مسکن و از همه مهم‌تر سهام این شرکت‌ها باشد و از طرف دیگر ضعیف بودن این شاخص نشان‌دهنده‌ی وجود چالش‌های سخت برای این شرکت‌ها و سهامدارانشان است.

دولت و سیاست‌گذاران:

این شاخص می‌تواند به مقامات دولتی و سیاست‌گذاران کمک کند تا وضعیت سلامت بازار مسکن را درک کنند و همچنین آن‌ها را قادر می‌سازد که سیاست‌های لازم جهت حمایت از توسعه مسکن و ایجاد سازوکار‌های لازم جهت مناسب‌بودن قیمت مسکن در پیش بگیرند.

اقتصاددانان و تحلیلگران:

این افراد برای نظارت و پیش‌بینی روند آینده بازار مسکن به این شاخص تکیه می‌کنند و اطلاعات ارزشمندی را جهت تحلیل‌های خود به دست می‌آورند.

HMI چگونه بر معامله‌گران فارکس تاثیر می‌گذارد؟

شاخص بازار مسکن می‌تواند پیامدهای غیرمستقیم برای معامله‌گران فارکس داشته باشد، زیرا بازار مسکن بخش مهمی از سلامت کلی اقتصاد است. تاثیر بر بازار ارز عمدتا از طریق اثر احساسات اقتصادی مردم، نرخ بهره و سیاست‌های پولی است که در ادامه آن‌ها را بررسی خواهیم کرد:

1-احساسسات اقتصادی: همان‌طور که پیش‌تر گفتیم قوی بودن شاخص بازار مسکن نشانه‌ خوش‌بینی در میان سازندگان خانه است که می‌تواند اعتماد سرمایه‌گذاران را به اقتصاد ایالات متحده افزایش دهد. همین احساسات مثبت می‌تواند دلار را در برابر سایر ارزها تقویت کند؛ زیرا سرمایه‌گذاران و معامله‌گران دلار را جذاب تر می‌بینند. در مقابل، ضعیف بودن این شاخص اعتماد را به اقتصاد کاهش داده و منجر به کاهش ارز دلار می‌شود.

2-نرخ بهره: شاخص بازار مسکن می‌تواند بر تصمیمات نرخ بهره اثر مهمی بگذارد. بازار مسکن قوی فدرال رزرو را به افزایش نرخ بهره سوق می‌دهد که می‌تواند سرمایه‌گذارانی را که به‌دنبال بالاترین بازدهی هستند، جذب کرده و باعث شود که در دلار سرمایه گذاری کنند، این‌کار باعث تقویت دلار می‌شود. در نقطه مقابل بازار مسکن ضعیف می‌تواند فدرال رزرو را مجاب کند تا نرخ بهره را برای تحریک رشد اقتصادی کاهش دهد و این‌کار باعث تضعیف دلار می‌شود.

3-سیاست‌های پولی: شاخص بازار مسکن می‌تواند فراتر از نرخ بهره بر فدرال رزرو اثر بگذارد، مانند اجرای طرح تسهیلات یا سایر اقدامات برای حمایت از اقتصاد. این تصمیمات می‌تواند پیامدهای مهمی برای ارزش دلار و بازار فارکس داشته باشد.

4-ریسک‌پذیری: شاخص بازار مسکن می‌تواند ریسک پذیری سرمایه گذاران و معامله‌گران را تحت الشعاع قرار دهد. قوی بودن این شاخص که نشانه‌ی اقتصاد سالم ایالات متحده است افراد را تشویق می‌کند که ریسک بیش‌تری را بپذیرند و آن‌ها را مجاب می‌کند که بر روی ارزها مانند دلار آمریکا، ین ژاپن، فرانک سوئیس سرمایه گذاری کنند و کمتر از قبل، سرمایه‌گذاری در دارایی های امن را در پیش گیرند.

شاخص بازار مسکن مستقیما بر بازار مسکن اثر نمی‌گذارد، تاثیر آن بر اقتصاد، نرخ بهره و سیاست‌های پولی می‌تواند پیامدهای مهمی برای معامله‌گران فارکس داشته باشد. معامله‌گران ارز بهتر می‌توانند تغییرات احساسات اقتصادی جامعه را پیش‌بینی کنند و استراتژی‌های معاملاتی خود را بر این اساس تنظیم کنند.

داده‌های شاخص بازار مسکن را در تقویم اقتصادی فارکس دنبال کنید.

از کجا می‌توانم شاخص بازار مسکن را پیدا کنم؟

می‌توانید آخرین داده‌ها و گزارش‌های شاخص بازار مسکن را در وب سایت انجمن ملی سازندگان مسکن بیابید. این مجموعه نتایج را ماهانه و معمولا در اواسط ماه منتشر می‌کند. برای دستیابی به این داده ها مراحل زیر را طی کنید:

1-ورود به وب‌سایت انجمن ملی سازندگان مسکن به آدرس:

WWW.NAHB.ORG

2- در بالای صفحه نشانگر موس را بر روی عنوان “اخبار اقتصادی” نگه دارید و بر روی “داده های اقتصادی مسکن” کلیک کنید. در این صفحه شاخص بازار مسکن را جست‌وجو کنید. این صفحه خلاصه‌ای از آخرین نتایج شاخص را به همراه داده‌های تاریخی و نمودارهایی که روند شاخص را نشان می‌دهد، ارائه می‌کند.

همچنین می‌توانید بیانیه ‌های مطبوعاتی، تحلیل‌ها و تفسیرهای مربوط به شاخص را در این وب‌سایت بیابید. علاوه بر این وب‌سایت، این داده ها اغلب توسط رسانه‌های خبری مالی و پلتفرم‌های تحقیقاتی مانند بلومبرگ یا رویترز پوشش داده می‌شود.

سخن پایانی

شاخص بازار مسکن یک ابزار ضروری برای سرمایه‌گذاران املاک، معامله‌گران و سایر فعالین بازار است که می‌خواهند از وضعیت بازار مسکن ایالات متحده آگاه شوند. با درک این شاخص و مفاهیم آن سرمایه گذاران می‌توانند تصمیمات آگاهانه‌تری بگیرند و روندهای بازار را پیش‌بینی کنند. مانند هر شاخص اقتصادی، مهم است که این شاخص را در چارچوب سایر داده‌ها در نظر بگیریم و تحولات بازار مسکن و اقتصاد را به صورت مستمر رصد کنیم.

HMI چیست؟

به طور خلاصه HMI شاخص بازار مسکن است که توسط انجمن ملی سازندگان مسکن بین اعداد 0 تا 100 ارائه می‌شود. هرچه این عدد بالاتر باشد یعنی سازندگان مسکن به آینده امیدوارترند.

HMI چه فوایدی دارد؟

این شاخص به سرمایه‌گذاران مسکن، معامله‌‎گران فارکس و سهام، سازندگان مسکن، اقتصاددانان و... دید ارزشمندی را برای وضعیت آینده بازار مسکن می‌دهد.

HMI برروی چه چیزهایی اثر می‌گذارد؟

این شاخص می‌تواند بر روی نرخ ارز و ارزش پول ملی، نرخ بهره، سیاست‌های پولی و همچنین ریسک پذیری افراد اثر بگذارد.

ترتیبی که یوتوفارکس برای خواندن مطالب سری داده‌های اقتصادی به شما پیشنهاد می‌کند:
اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی