تحلیل تکنیکال روزانه فارکس 9 مهر– سشن اروپا

زمان مطالعه: 2 دقیقه

نویسنده: 

تحلیل تکنیکال روزانه فارکس 9 مهر – سشن اروپا

جفت ارز یورو دلار EURUSD

در جلسه معاملاتی آسیا جفت ارز EURUSD به افت خود ادامه داد. این جفت ارز به محدوده 1.1566 رسید که پایین‌ترین سطح از سال گذشته بود. قیمت از سقف قیمتی این هفته یعنی محدوده 1.1750 فاصله زیادی گرفته است. همچنین قیمت پایین‌تر از میانگین‌های متحرک 25 و 50 و همچنین در راستای باند پایینی اندیکاتور باندهای بولینگر معامله می‌شود. با شروع ماه جدید احتمالا خریداران تلاش می‌کنند در کف قیمتی وارد معامله خرید شوند و این جفت ارز احتمالا رشدی خواهد داشت.

نمودار 4 ساعته EURUSD
شاخص نزدک 100 NDX

شاخص نزدک از سقف قیمتی یعنی محدوده 15708 فاصله زیادی گرفته است و حوالی کف 14680 معامله می‌شود. در تایم فریم روزانه این شاخص پایین‌تر از میانگین متحرک 25 معامله می‌شود. اندیکاتور مکدی پایین‌تر از محدوده خنثی و اندیکاتور Williams %R در محدوده اشباع فروش قرار گرفته است. بنابراین احتمالا این شاخص روند نزولی را تا محدوده حمایتی بعدی یعنی 14500 ادامه خواهد داد.

نمودار روزانه NDX 100
طلا XAUUSD

روز پنج‌شنبه طلا رشد خوبی داشت چرا که سرمایه گذاران به سمت این دارایی امن حرکت کردند. این فلز گران‌بها به محدوده 1764 دلار رسید که بالاترین سطح از روز دوشنبه است. در تایم فریم 4 ساعته قیمت به سطح فیبوناچی اصلاحی 50% رسیده است. قیمت بالاتر از میانگین متحرک 25 و50 قرار گرفته و خط روند بالایی کانال کاهشی را نیز تست کرده است. احتمالا روند نزولی در طلا ادامه خواهد داشت و فروشندگان محدوده 1720 را به عنوان هدف قیمتی زیر نظر گرفتند.

نمودار 4 ساعته طلا

منبع: FXstreet

جهت پیگیری اخبار و تحلیل های فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرامی UtoFX بپیوندید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *