ارانته

تحلیل موسسه UBS از دلیل خرید عمده طلا توسط چین

زمان مطالعه: 2 دقیقه

تحلیل موسسه UBS از دلیل خرید عمده طلا توسط چین

اشتهای چین برای طلا همچنان قوی است و تحلیلگران UBS سنتیمنت و روندهای اساسی را تحلیل می‌کنند که پویایی بازار طلا در این کشور را هدایت می‌کند. علی‌رغم برخی ملاحظات، سنتیمنت طلا در چین عمدتاً صعودی است که نشان‌دهنده چشم‌انداز مثبتی است.

تحلیل اخیر UBS برای چین، خوش‌بینی غالب نسبت به طلا را البته با نگرانی در مورد رالی سریع قیمت طلا و شکست همبستگی‌های کلان، آشکار کرد. فعالان بازار در چین، مانند همتایان جهانی خود، در مورد منشأ افزایش اخیر فعالیت خرید طلا کنجکاو هستند.

در کوتاه مدت، بین سرمایه گذاران چینی اتفاق نظر وجود دارد که هرگونه کاهش قیمت طلا باید به عنوان فرصت خرید تلقی شود. در حالی که انتظارات برای قیمت طلا در میان مدت و بلندمدت خوش بینانه است، بسیاری پیش بینی می‌کنند دوره تثبیت در کوتاه مدت وجود داشته باشد. این توقف می‌تواند تقاضای فیزیکی را که اخیراً یک گام به عقب برداشته است، تقویت کند و فرصتی را برای علاقه‌مندان به بازنگری مجدد فراهم کند.

فقط تا 10 خرداد دوره مستر کلاس طلا با قیمت فعلی در دسترس است

  • بهترین دوره آموزش طلا در ایران
  • نقش بانک‌های مرکزی در بازار طلا
  • ترید طلا بر اساس شاخص‌های اقتصادی
  • تحلیل بین بازاری
  • استفاده کاربردی از سنتیمنت در معامله‌گری طلا

جالب توجه است که در میان فعالان بازار چین، UBS انتظارات نسبتاً محدودی نسبت به قیمت‌ها در مقایسه با سایر مناطق دارد. این رویکرد محتاطانه تا حدی به تردید در مورد کاهش بالقوه نرخ بهره توسط فدرال رزرو، با توجه به تاب آوری داده‌های اقتصادی ایالات متحده نسبت داده می‌شود.

علیرغم سنتیمنت محتاطانه، واردات طلای سه ماهه اول چین همچنان قوی باقی ماند و از افزایش 10 درصدی قیمت طلا به یوان چین سرپیچی کرد. با این حال، خرید طلا توسط بانک مرکزی کاهش قابل توجهی را تجربه کرد و خرید طلای رسمی چین در سه ماهه اول نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش چشمگیری داشت. این روند تا ماه آوریل ادامه یافت که نشان دهنده کاهش احتمالی خرید طلا در بخش رسمی است.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی