آموزش ترید در فارکس از صفر تا صد

نویسنده: 

زمان مطالعه: 13 دقیقه

معامله در بازار‌های مالی یکی از سخت‌ترین و پرهیجان‌ترین شغل های جهان است و مانند هر شغل دیگری باید قبل از شروع آن آموزش‌های لازم را ببینید و به قول معروف دوره خاک‌خوری را بگذرانید. در این مقاله سعی کرده‌ایم مراحل پیش‌روی شما برای آموزش ترید در فارکس را بطور خلاصه مرور کنیم و منابع لازم جهت یادگیری صفر تا صد ترید در فارکس را شرح دهیم.

 مراحلی که در آموزش ترید در فارکس باید از آنها عبور کنید!

1- پنچ سوالی که باید قبل از افتتاح حساب ریل و شروع ترید در  فارکس از خود بپرسید!

2- مقایسه ترید کردن با قمار کردن

3- انجام تحقیق در مورد انواع بازارها

4- یادگیری نحوه ترید کردن

5- یادگیری سبک‌ها و استراتژی‌های معاملاتی در بازار فارکس

6- آشنایی با ریسک‌های ترید کردن و نحوه مدیریت آنها

7- بررسی نمونه‌هایی از تریدهای انجام شده

8- ساخت یک استراتژی برای ترید کردن

9- ترید کردن در یک حساب دمو یا آزمایشی

10- ترید کردن در یک حساب ریل یا واقعی

1- پنج سوالی که باید قبل از افتتاح حساب ریل در فارکس از خود بپرسید!

 1. آیا شش ماه یا بیشتر به طور مداوم معامله کرده‌اید؟
 2. آیا شش ماه یا بیشتر به طور مداوم معامله کرده‌اید؟
 3. آیا تاکنون تجربه سبک‌های مختلف معامله‌گری را داشته‌اید؟
 4. آیا در طولانی مدت معاملات سود ده شما بیشتر از معاملات زیان ده است؟
 5. آیا روشی برای ثبت و بررسی معاملات خود تا اینکه بتوانید عملکرد خود را بهبود ببخشید دارید؟
 6. آیا پلن و روند معاملاتی تهیه کرده‌اید که برای شما سودمند باشد؟

پاسخ شما به این سوالات باید “بله‌ای” صریح و قاطع باشد. اگر پاسختان به این سوالات “خیر” یا ” فکر میکنم” است باید در مورد وارد شدن به معاملات ریل تجدید نظر کنید.

تفاوت معامله‌ در فارکس با قمار: آیا معامله‌گری همان قمار کردن است؟

2- معامله‌گری در برابر قمار (Trading Vs Gambling)

قمار (گمبلینگ) ، شرطی است که نتیجه آن مشخص نیست. برای اینکه عملی قمار محسوب شود سه شرط باید احراز شود، پول درگیر باشد، ریسک وجود داشته باشد و در صورت وقوع رویدادی خاص جایزه‌ای به دست بیاید.

قمار از ابتدای تاریخ وجود داشته است. ابتدایی‌ترین قمار با طاسی 6 وجهی، حدود 3000 سال قبل از میلاد در بین‌النهرین انجام می‌شد. حدودا از قرن 9 بازی‌های کارتی رواج یافتند و باعث خلق بازی‌های کارتی مدرن امروزی شدند. در طول تاریخ قمار شکل‌های مختلفی به خود گرفته است، نظیر شرط‌بندی روی بازی‌ها، شرط‌بندی متقابل (نفرات برتر برنده هستند، نظیر مسابقات اسب‌دوانی) و شرط‌بندی در کازینوها.

معامله‌گری اما شامل خریدوفروش ابزارهای معاملاتی نظیر سهام، اوراق، جفت ارزها، ارزهای دیجیتال و غیره است. انواع متفاوتی از معاملات مانند معاملات با فرکانس بالا، معاملات روزانه و غیره وجود دارد که هر کدام مزایا و معایب خود را دارند.

ازنظر تاریخی معامله ابزارهای مالی در قرن 17 پس از توافق بازرگانان به‌منظور تشکیل شرکت‌های سهامی آغاز شد. در سال 1602 شرکت هند شرقی هلند اولین سهام کاغذی قابل معامله را ثبت کرد. این حرکت انقلابی به‌تدریج در سراسر جهان گسترش یافت و منجر به ایجاد بورس اوراق بهادار لندن در سال 1773 شد.

تفاوت بین معامله‌گری و قمار

علی‌رغم شباهت‌های معامله‌گری و قمار، این دو مفهوم تفاوت‌هایی نیز دارند. برجسته‌ترین تفاوت این دو، مقدار انتظارات منفی در قمار است. مقدار انتظارات منفی بدین معناست که در بلندمدت همواره میزبان (موسسه شرط‌بندی) برنده است، حتی اگر در برخی موارد بازنده باشد.

اما در معامله‌گری یک استراتژی اثبات‌شده این پتانسیل را دارد که مقدار انتظارات منفی را به مقدار انتظارات مثبت تبدیل کند. به همین دلیل است که بعضی از معامله‌گران از یک ابزار معاملاتی خاص در مدتی مشخص، سودی دائم کسب می‌کنند. امکان استفاده از استراتژی معاملاتی و کسب مقدار انتظارات مثبت وجه تمایز اصلی معامله‌گری و قمار است.

معامله‌گری و قمار شاید همانند سیبی باشند که از وسط به دو نیم قسمت شده اما تفاوت‌هایی دارند که آن را از هم متمایز می‌کند.

مواردی نظیر برنده بودن میزبان (موسسه یا شخص) و مقدار انتظارات منفی در قمار که با استفاده از استراتژی قدرتمند و پایبندی به آن در معامله‌گری به مقدار انتظارات مثبت تبدیل می‌شود، از جمله تفاوت‌هایی است که این دو مفهوم از یکدیگر دارند.

اگر معامله‌گر زیان بالایی در معاملات خود دارد ممکن است به دلیل رفتار قمار گونه وی باشد. چشم‌پوشی از تحلیل بنیادی و تکنیکال و معامله بر اساس شایعات یکی از شاخص‌ترین نشانه‌های معاملات قمار گونه است. یک معامله‌گر باید به سوگیری‌هایی که در ذات قمار وجود دارد، توجه کند.

تمایل به قمار بسیار عمیق‌تر از چیزی است که فکر می‌کنید و این مساله در چارچوب تعاریف استاندارد نمی‌گنجد. قمار می‌تواند برای تایید اجتماعی یا مقبولیت در حلقه اطرافیان باشد که منجر به ورود شخص به دنیایی می‌شود که اطلاعات کمی نسبت به آن دارد.

قمار در بازارهای مالی در افرادی که به دنبال هیجان بالای نوسانات و واکنش‌های بازار هستند کاملا مشخص است. درنهایت، اتکا به رفتاری احساسی و نگرش همیشه برنده بجای دستیابی به روشی سیستماتیک، نشان می‌دهد که فرد در حال قمار بوده و در طولانی‌ مدت موفق نخواهد بود.

 

3- انواع بازارها را بشناسید!

در زیر، محبوب‌ترین بازارهای جهانی که می‌توانید در آنها معامله کنید را مشاهده می‌کنید:

بازار سهام: سهام شرکت‌های همچون اپل، گوگل یا تسلا

بازار شاخص‌ها: شاخص‌هایی همچون S&P500، نزدک یا Nikkei

بازار فارکس: جفت ارزهای همچون EURUSD، USDJPY، EURGBP یا AUDUSD

بازار ETFها: صندوق قابل معامله که غالبا با عنوان ETF شناخته می‌شود، یک نوع اوراق بهادار است که فهرستی از چند دارایی با ارزش مانند طلا، سهام، نفت، ارزهای دیجیتال، بیت کوین و غیره را شامل می‌شود.

بازار اوراق قرضه: در بازار اوراق قرضه، افراد وجه نقدی را مانند وام به موسساتی مانند دولت‌ها یا شرکت‌ها قرض می‌دهند. سپس مؤسسات یا دولت‌ها نرخ بهره معینی را برای سرمایه‌گذاری در طول مدت اوراق قرضه پرداخت می‌کنند و سپس مبلغ اصلی را در پایان مدت وام، پس می‌دهند.

بازار کامودیتی‌ها: کامودیتی‌ها همان کالاها هستند همچون طلا، نفت، شکر یا قهوه

بازارز ارزهای دیجیتال: رمزارزهایی مانند بیت‌کوین، اتریوم، تتر، ریپل یا کاردانو

 

4- یادگیری نحوه ترید کردن

ترید کردن یعنی خرید و فروش دارایی انتخابی شما (مثل شاخص، سهام، ارز یا کامودیتی) بدون داشتن مالکیت بر آن دارایی است. بنابراین شما بدون داشتن مالکیت، در مورد حرکت قیمت یک دارایی خاص، گمانه‌زنی (سفته‌بازی) می‌کنید.

شما یا می‌توانید معامله لانگ (Long، خرید) یا معامله شورت (Short، فروش) باز کنید:

 • اگر فکر می‌کنید که قیمت افزایش خواهد یافت، باید معامله لانگ باز کنید.
 • اگر فکر می‌کنید که قیمت کاهش می‌یابد، باید معامله شورت باز کنید.

اگر پیش‌بینی شما درست باشد، سود خواهید برد. برعکس، اگر نادرست باشد، متحمل ضرر خواهید شد. اینجاست که آموزش ترید در فارکس، اهمیت خود را نشان می‌دهد.

آموزش ترید در فارکس؛ کی ترید کردن را شروع کنیم؟

در فارکس شما از تفاوت بین قیمت باز و بسته شدن ترید خود سود یا ضرر می‌کنید. سود و زیان شما بستگی به نتیجه پیش‌بینی شما دارد. در فارکس شما با استفاده از لوریج (اهرم) ترید می‌کنید. لوریج شما را قادر می‌سازد تا با استفاده از سپرده‌ای به نام مارجین، با کسری از بهای تمام شده دارایی، در معرض ارزش پایه آن دارایی قرار بگیرید. لوریج منجر به افزایش سود یا زیان خواهد شد، بنابراین «مدیریت ریسک» بسیار حائز اهمیت است.

تعریف لوریج و مارجین

لوریج ابزاری است که هنگام ترید یک دارایی استفاده می‌شود. لوریح به شما این امکان را می‌دهد که با استفاده از مارجین حساب خود یک موقعیت معاملاتی باز کنید، در حالی که هنوز در معرض ارزش کامل آن دارایی قرار دارید. این بدان معنی است که شما یک سپرده اولیه پرداخت می‌کنید، که کسری از ارزش کامل معامله شما است، و ارائه دهنده شما (بروکر یا کارگزاری) بقیه را به شما وام می‌دهد.

به عنوان مثال، اگر مارجین مورد نیاز 20 درصد باشد، برای باز کردن یک موقعیت معاملاتی در بازار سهام به ارزش 1000 دلار، شما باید 200 دلار در حساب خود داشته باشید. در بازار شاخص‌ها، اگر مارجین مورد نیاز 5 درصد باشد، باید 50 دلار داشته باشید تا یک موقعیت 1000 دلاری باز کنید. و در بازار فارکس، اگر مارجین مورد نیاز 3 درصد باشد، برای باز کردن موقعیتی به ارزش 1000 دلار، باید 30 دلار در حساب خود واریز کنید.

معامله با مارجین بدون ریسک نیست، زیرا موقعیت معاملاتی شما همچنان در معرض ارزش کل آن دارایی قرار می‌گیرد. این بدان معناست که شما می‌توانید به سرعت پول بدست آورید یا از دست بدهید، به همین دلیل است که هنگام ترید کردن باید از حد ضرر در همه موقعیت‌های معاملاتی استفاده کنید تا مطمئن شوید که پولی بیشتر از حد تحمل خود از دست نمی‌دهید.

اگر از حد ضرر استفاده نکنید، ممکن است کال مارجین شوید (کل مارجین شما پر شود) و موقعیت‌های معاملاتی شما به طور خودکار بسته شوند. معمولاً طبق سیاست اکثر بروکرها، حساب تریدرها در برابر موجودی منفی تضمین می‌شود. اما این موضوع برای همه بروکرها و انواع حساب‌ها قطعی نیست.

برای جلوگیری از بسته شدن موقعیت‌های معاملاتی خود، باید وجه کافی به حساب خود واریز کنید تا ارزش دارایی خود را بالاتر از مارجین مورد نیاز افزایش دهید، یا اینکه برخی از موقعیت‌های معاملاتی را ببندید تا مارجین بیشتری داشته باشید.

افزایش و کاهش قیمت‌ها را می‌توانید ترید کنید

هنگام ترید کردن، شما می‌توانید در مورد افزایش یا کاهش قیمت دارایی‌ها گمانه‌زنی کنید. اگر فکر می‌کنید قیمت یک دارایی افزایش می‌یابد، معامله خرید باز می‌کنید، یا اگر فکر می‌کنید قیمت آن کاهش می‌یابد، می‌توانید معامله فروش باز کنید. بنابراین، اگر بخرید و قیمت افزایش یابد، سود می‌کنید، اما اگر قیمت کاهش یابد، ضرر می‌کنید. وقتی یک معامله فروش باز کنید، شرایط برعکس می‌شود.

اسپرد قیمتی خرید و فروش چیست؟

اسپرد، تفاوت بین قیمت پیشنهادی (فروش) و قیمت درخواستی (خرید) است که برای یک دارایی قیمت‌گذاری می‌شود. اسپرد قیمتی خرید و فروش بخشی جدایی‌ناپذیر از ترید کردن را تشکیل می‌دهد، زیرا دارایی‌ها به این صورت قیمت‌گذاری می‌شوند.

با اعمال اسپرد، قیمت خرید دارایی کمی بالاتر از قیمت بازار و قیمت فروش کمی پایین‌تر، خواهد بود

اهمیت پلتفرم معاملاتی در ترید کردن

پلتفرم‌های معاملاتی ابزارها و منابع مختلفی را ارائه می‌دهد که شما می‌توانید از آنها در استراتژی و برنامه معاملاتی خود استفاده کنید. یک پلتفرم معاملاتی باید شمال نمودار قیمتی، اندیکاتورهای تکنیکال و سرویس خبری شود. در بعضی از پلتفرم‌های برتر جهانی می‌توان به وبینارها و سمینارهای حرفه‌ای، سیگنال‌ها، و محتوای آموزشی دسترسی داشت.

 

5- با سبک‌ها و استراتژی‌های معاملاتی بیشتر آشنا شوید

سبک و استراتژی معاملاتی شما به شخصیت و تمایل شما به ریسک‌پذیری بستگی دارد. اگرچه این دو لغت گاهی به جای یکدیگر استفاده می‌شوند، اما باید بدانید که سبک‌ها و استراتژی‌های معاملاتی یکسان نیستند.

اساساً، سبک معاملاتی برنامه اصلی شما برای تعداد معاملات است، در حالی که استراتژی روشی است که شما به عنوان یک دستورالعمل برای باز کردن و بستن موقعیت‌ها معاملاتی استفاده می‌کنید. در ادامه می‌توانید برخی از محبوب‌ترین سبک‌ها و استراتژی‌های معاملاتی را مشاهده کنید.

سبک معاملاتی، تمایل شما به تعداد دفعاتی است که ترید می‌کنید. یعنی اینکه آیا تمایل دارید به صورت بلند مدت ترید کنید یا کوتاه‌ مدت. شما می‌توانید یک سبک معاملاتی را با رفتاری که بازار هدف شما دارد، تطبیق دهید.

 

سبک معاملاتیتایم فریممدت زمان باز نگه داشتن معاملهحجم معاملات
پوزیشن تریدینگبلند‌ مدتهفته‌ها‌، ماه‌ها یا سال‌هاکم
سویینگ تریدینگمیان مدتبین چند روز تا چندمتوسط
معاملات روزانه (Day Trading)کوتاه مدتروزانهزیاد
اسکالپینگ (Scalping)خیلی کوتاه مدتبین چند ثانیه تا چند دقیقهخیلی زیاد

6- ریسک‌های ترید کردن و نحوه مدیریت آنها را بشناسید

رسیدن به درکی درست از ریسک‌های ترید کردن و برداشتن گام‌های لازم برای مدیریت مؤثر آن‌ها بسیار حائز اهمیت است. ابزارهای اصلی برای مدیریت ریسک عبارتند از حد ضرر و لیمیت اوردرها (Limit Orders).

در ترید کردن چه ریسک‌هایی وجود دارد؟

شماری از ریسک‌های مرتبط با ترید کردن وجود دارد که باید از آنها آگاه بود. از آنجا که در بازار فارکس از لوریج استفاده می‌شود، با کسری از هزینه، شما در معرض ارزش بالایی از دارایی قرار می‌گیرید.

هر ضرری که می‌کنید، براساس سایز کامل موقعیت معاملاتی شما خواهد بود و ممکن است از سپرده اولیه شما فراتر رود. بنابراین، مدیریت صحیح ریسک خیلی مهم است.

ابزارهای مدیریت ریسک

تعدادی از ابزارهای مدیریت ریسک که می‌توانید هنگام معامله از آنها استفاده کنید، عبارتند از مانند حد ضرر یا لیمیت اوردرها.

حد ضرر: اگر بازار بر خلاف جهت ترید شما حرکت کند، حد ضرر به طور خودکار موقعیت معاملاتی شما را می‌بندند. با این حال، در استفاده از حد ضرر هیچ تضمینی برای محافظت در برابر اسلیپیج (Slippage) وجود ندارد.

حد ضرر تضمین شده: از حساب شما کاملاً محافظت می‌کند و موقعیت معاملاتی شما را در دقیقاً در قیمتی که مشخص کرده‌اید می‌بندند. توجه داشته باشید که وقتی این نوع حد ضرر فعال شود، هزینه‌ای بابت آن از شما کسر می‌شود.

اعلان‌های قیمتی (Price Alerts): این ابزار به شما در پیگیری حرکات قیمت کمک می‌کند. این ابزار با ارسال اعلان‌هایی از طریق نوتیفیکیشن موبایل یا ایمیل به شما اطلاع می‌دهد که قیمت به سطح مورد نظر شما رسیده است.

 

7- مثالی از ترید کردن

در ادامه مثالی آمده است که به شما در درک بهتر فرآیند ترید کردن کمک می‌کند.

اگر پیش‌بینی شما درست باشد

فرض کنید که پس از تحقیق در مورد کامودیتی‌ها، به این نتیجه می‌رسید که قیمت طلا از سطح فعلی 1809.75 دلار افزایش پیدا خواهد کرد.

تصمیم می‌گیرید که یک معامله لانگ (خرید) باز کنید. معامله‌ای با حجم 0.01 لات باز می‌کنید. قیمت فعلی خرید شما بخاطر اسپرد کمی بالاتر از قیمت پایه بازار است، یعنی 1810 دلار.

اگر قیمت طلا افزایش پیدا کند و ارزش آن به 1820.25 دلار برسد و شما تصمیم بگیرید ترید خود را روی 1820 دلار ببندید، 10 دلار (به استثنای هر گونه هزینه اضافی مثل کمیسیون) سود خواهید کرد زیرا قیمت بازار 10 دلار در جهت مورد نظر شما حرکت کرده است.

اگر پیش‌بینی شما نادرست باشد

از سوی دیگر، اگر قیمت طلا به 1802.25 کاهش یابد، شما متحمل ضرر خواهید شد. اگر بخواهید ترید خود را در قیمت جدید 1802 دلار ببندید، 8 دلار (به استثنای هر گونه هزینه اضافی مثل کمیسیون) از دست خواهید داد.

 

8- یک استراتژی معاملاتی بسازید.

استراتژی معاملاتی یک ابزار تصمیم‌گیری جامع است که می‌توانید از آن برای رسیدن به اهداف خود استفاده کنید. استراتژی معاملاتی شامل طیف وسیعی از فاکتورها می‌شود، مانند: دارایی‌هایی را که باید ترید کرد، زمانی که باید ترید کرد، حجمی که باید با آن وارد یک موقعیت معاملاتی شد و اینکه چگونه باید ریسک معاملات را مدیریت کرد. استراتژی معاملاتی باید متناسب با شرایط خاص شما ساخته شده باشد و باید با میزان تحمل ریسک و قدرت خرید شما سازگاری داشته باشد.

 

9- برای شروع در یک حساب دمو ترید کنید!

شما می توانید یک حساب دمو (آزمایشی) به صورت رایگان در هر بروکری باز کنید تا دانش و مهارت خود در معامله‌گری را مورد آزمایش قرار دهید. حساب دمو یک محیط بدون ریسک است که به شما این امکان را می‌دهد تا با استفاده از پول غیرواقعی تا هزاران دلار مهارت خود را در ترید کردن بالا ببرید و تجربه کسب کنید. هنگامی که اعتماد به نفس کافی به دست آوردید و با ترید کردن در پلتفرم معاملاتی آشنا شدید، می‌توانید شروع به ترید در یک حساب معاملاتی واقعی کنید.

آیا پیش از ورود به معاملات بازار فارکس، باید در یک حساب دمو معامله کنید؟ این سوالی است که معمولا معامله‌گران، خصوصا معامله‌گران تازه‌کار مطرح می‌کنند. اگرچه تجربه معاملات دمو مانند معامله با سرمایه واقعی نیست، اما معاملات کاغذی و دمو نیز مزایایی دارند که می‌توانند شما را برای معامله در محیط واقعی آماده کنند. حساب دمو (Demo Account) به حسابی می‌گویند که در آن امکان معامله با پول غیرواقعی وجود دارد و می‌توان استراتژی‌های و رویکردهای شخصی را قبل از ورود به حساب واقعی و در معرض ریسک قرار دادن پول خود در این نوع حساب آزمایش کرد، بنابراین به آن حساب آزمایشی و معاملات کاغذی نیز می‌گویند.

بسیاری از ما ورزش می‌کنیم. ما ورزش را از زمان کودکی شروع کرده و تا بزرگسالی ادامه می‌دهیم. ورزشکاران حرفه‌ای بیشتر وقت خود را در زمین تمرین سپری می‌کنند. در حقیقت آنها ۸۰ درصد از زمان خود را در زمین تمرینی سپری می‌کنند و تلاش دارند تا با افزایش مهارت‌های خود، مسابقات واقعی را با موفقیت به پایان برسانند.

این سناریو در انواع ورزش‌های قهرمانی و همچنین در فضای کسب‌وکار در سراسر جهان اجرا می‌شود. آیا این امکان وجود دارد که تصور کنید یک وکیل برجسته بتواند بدون استفاده از هیئت منصفه خیالی، پرونده‌های مهم خود را با موفقیت پشت سر بگذارد؟ برای آن دسته از افرادی که در فارکس معامله می‌کنند، یک سازوکار تمرینی لوکس وجود دارد که به آنها امکان معامله بر اساس داده‌های واقعی، اما با پول غیرواقعی را می‌دهد تا استراتژی‌های خود را آزمایش کرده و بهبود دهند.

اگر یک معامله‌گر تازه کار هستید و به آموزش ترید در فارکس آن هم در یک محیط واقعی علاقه دارد، یا اگر یک معامله‌گر باتجربه هستید که به دنبال بررسی یک بروکر ، پلت فرم معاملاتی یا استراتژی معاملاتی جدید هستید، معاملات دموی فارکس می‌تواند یک راه مفید برای شما باشد. با استفاده از این روش، می‌توانید بدون ریسک از دست دادن سرمایه واقعی، معامله در بازار فارکس را آموزش ببینید.

معایب معاملات دمو

با اینکه حساب دمو می‌تواند برای معامله‌گران جدید و باتجربه مزایای قابل توجهی داشته باشد، برخی از معامله‌گران استفاده از این ابزار را از بعضی جهات نامناسب می‌دانند. برخی از معایب رایج معاملات دمو شامل موارد زیر است:

 • حساب‌های آزمایشی اغلب دارای سرمایه و مدت زمان محدودی هستن
 • شرایط معاملات واقعی ممکن است متفاوت باشد
 • اسلیپیج (slippage) سفارش ممکن است اغلب اتفاق نیفتد
 • ثبت مجدد سفارشات (re-quotes) ممکن است، متفاوت از معاملات واقعی باشد
 • زمان اجرای سفارش ممکن است سریعتر باشد
 • اسپردهای معاملات دمو ممکن است حتی در بازارهای سریع، کمتر باشد
 • در حساب دمو ممکن است بیش از حد معامله کنی
 • استفاده از اهرم بیش از حد می‌تواند باعث زیان‌های سنگین در معاملات واقعی شود
 • عادت‌های غلط معاملاتی، عواقب واقعی در پی ندارند
 • واکنش‌های احساسی شما ممکن است متفاوت باشد
 • حساب دمو از نظر میزان سرمایه و ریسک می‌تواند متفاوت باشد
 • ممکن است مجبور باشید اطلاعات خصوصی خود را به اشتراک بگذارید

 

10- با افتتاح یک حساب واقعی وارد دنیای معامله‌گری شوید!

هنگامی که در یک حساب دمو تمرین کردید و احساس کردید که استراتژی معاملاتی و مهارت شما در معامله‌گری ارتقا یافته است، می‌توانید یک حساب واقعی (Real) در یک بروکر فارکس باز کنید که معمولا برای افتتاح حساب نیازی به واریز وجه نیست. همچنین برای کسب اطلاعات جامع و کامل درباره بروکر‌‌های فارکس، شرایط و ضوابط هرکدام از آنها، مقایسه بروکر‌ها با یکدیگر، آموزش معامله در هرکدام از بروکر‌ها و پلتفورم‌های معاملاتی، نحوه بررسی مجوز‌های هر بروکر و کلیه نکاتی که برای انتخاب یک بروکر خوب برای معامله در فارکس به آن نیاز دارید می‌توانید از سایت یوتو بروکرز استفاده کنید.

معمولاً مراحل باز کردن یک حساب معاملاتی واقعی شامل موارد زیر می‌شود:

1- پر کردن فرم مشخصات

2- احراز هویت

3- شارژ حساب و شروع معامله‌گری

نتیجه‌گیری :

به یاد داشته باشید که ترید کردن در بازار‌های مالی کار آسانی نیست و نیاز به آموزش ترید در فارکس و تجربه زیادی دارد؛  پس حتما قبل از شروع به معامله صفر تا صد ترید کردن را آموزش ببینید و با آگاهی کامل از شیوه ترید کردن، عوامل تاثیر‌گذار بر بازار‌های مالی، ریسک‌های معامله گری و یاد‌گیری کنترل احساسات وارد این حرفه شوید. همچنین علی‌رغم اینکه ترید یک شغل و حرفه انفرادی بنظر می‌رسد، بهتر است در این حرفه از مشورت افراد خبره و با‌تحربه در این زمینه کمک بگیرید و از دیدگاه‌های آنها به بخش‌‌های مختلف بازار‌های مالی آگاه شوید تا احتمال تحت تاثیر تعصبات و احساسات کمتر شود.

به این منظور و برای بهره‌مند شدن از نظرات کارشناسان خبره و معامله‌گران و تحلیلگران با تجربه می‌توانید در آکادمی ماکرو‌ترید عضو شوید. در آکادمی ماکرو‌ترید اخبار و وقایع بازار بصورت لحظه ای گزارش و تحلیل می‌شوند. همچینین می‌توانید با عضویت در آکادمی از تحلیل‌های منظم روزانه و هفتگی و ماهانه استفاده کرده تا دیدگاه جامع‌تری به بازار داشته باشید. در کنار اینها امکان استفاده از ایده‌های معاملاتی، منابع آموزشی و امکانات دیگر نیز برای شما وجود دارد.

منبع: ig

برای پیگیری اخبار روز و فوری فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرام UtoFX بپیوندید.

بیشتر بخوانید:

0 0 رای ها
امتیاز مطلب
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x