ارانته

تقاضای بیت کوین پس از هاوینگ 5 برابر عرضه خواهد بود!

زمان مطالعه: 3 دقیقه

تقاضای بیت کوین پس از هاوینگ 5 برابر عرضه خواهد بود!

آخرین پیش‌بینی تحلیلگران صرافی ارز دیجیتال بیت‌فینکس نشان می‌دهد که نصف شدن اخیر پاداش استخراج یا همان هاوینگ بیت کوین (BTC)، بازار را به گونه‌ای شکل داده است که تقاضا برای این ارز دیجیتال می‌تواند احتمالا پنج برابر بیشتر از عرضه آن شود.

روز شنبه، پاداش پرداختی به ازای هر بلاک به استخراج‌کنندگان از ۶.۲۵ به ۳.۱۲۵ بیت کوین کاهش یافت. بر اساس گفته‌ی بیت‌فینکس، هاوینگ به این معنی است که ارزش اسمی کل تعداد BTCهای جدیدی که روزانه به عرضه اضافه می‌شوند، می‌تواند به ۳۰ میلیون دلار کاهش یابد. این کاهش بسیار قابل توجه تلقی می‌شود، به طوری که پنج برابر کمتر از تقاضای روزانه‌ی متوسط برای صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) مبتنی بر بیت کوین در ایالات متحده است.

چرا آکادمی ماکروترید؟

با عضویت در آکادمی ماکروترید، شما تحلیل فاندامنتال بازار فارکس را در کنار سیگنال، آموزش و گفتگو با تحلیلگران و اعضای آکادمی دریافت خواهید کرد.

عضویت رایگان

آکادمی

تحلیلگران بیت‌فینکس گفتند: «با کاهش نرخ عرضه روزانه پس از هاوینگ، ما تخمین می‌زنیم که عرضه جدید اضافه‌شده به بازار (BTCهای جدید استخراج‌شده) تقریباً ۴۰ تا ۵۰ میلیون دلار باشد. انتظار می‌رود این رقم در طول زمان به ۳۰ میلیون دلار در روز کاهش یابد که شامل عرضه فعال و غیرفعال و همچنین فروش استخراج‌کنندگان، به ویژه با تعطیلی عملیات فعالان کوچک‌تر می‌شود.»

تحلیلگران افزودند: «میانگین ورودی خالص روزانه از صندوق‌های ETF بیت کوین، با وجود کاهش جریان‌ها و حتی منفی شدن خالص آن‌ها طی هفته‌های اخیر، بسیار بالاتر از آن رقم، یعنی بیش از ۱۵۰ میلیون دلار است.»

دوره مستر کلاس طلا

جامع‌ترین دوره آموزشی طلا

این دوره در مجموعه یوتوفارکس تهیه شده و نتیجه سال‌ها تجربه در حوزه معامله‌گری طلا و فارکس است. این دوره توسط مجموعه‌ای از معامله‌گران حرفه‌ای یوتوفارکس تهیه شده است. با خرید این دوره از تجربه چندین معامله‌گر بهره‌مند خواهید شد.

دوره طلا

فشردگی عرضه از قبل آغاز شده است. طبق داده‌های گلس‌نود، از زمان نصف شدن پاداش استخراج، تعداد کل BTCهای جدیدی که روزانه به عرضه اضافه می‌شوند، از میانگین چهار ساله قبل از هاوینگ، حدود ۹۰۰ به ۴۵۰ بیت کوین (تقریباً ۳۰ میلیون دلار) کاهش یافته است.

تقاضای بیت کوین پس از هاوینگ 5 برابر عرضه خواهد بود!

تقریباً ده صندوق ETF بیت کوین از ۱۱ ژانویه در ایالات متحده معامله شده‌ و به سرمایه‌گذاران این امکان را داده‌اند تا به معامله این ارز دیجیتال بپردازند. شایان ذکر است بیت‌فینکس فرض می‌کند که میانگین ورودی روزانه به صندوق‌های قابل معامله در بورس از زمان تأسیس، در ماه‌های آینده ثابت خواهد ماند.

در حالی که هنوز مشخص نیست که آیا اینطور خواهد شد یا خیر، فشار فروش استخراج‌کنندگان می‌تواند تعدیل شود. استخراج‌کنندگان در ماه‌های منتهی به هاوینگ موجودی BTC خود را برای تأمین مالی ارتقاء تجهیزات جهت تضمین پایداری عملیات پس از نصف شدن پاداش استخراج، کاهش دادند. داده‌های ردیابی‌شده توسط گلس‌نود نشان می‌دهد که در شش ماه منتهی به هاوینگ، تعداد BTCهای نگهداری‌شده در کیف پول‌های مرتبط با استخراج‌کنندگان بیش از ۱۸۰۰۰ بیت کوین کاهش یافته و به ۱.۸۲ میلیون بیت کوین رسیده است.

طبق گفته‌ی بیت‌فینکس، سرمایه‌گذاران دوباره به طور جدی در حال نگهداری مستقیم BTCهای خود هستند که باعث تضعیف سمت عرضه بازار می‌شود.

تحلیلگران بیت‌فینکس گفتند: «بر اساس داده‌های فعلی درون‌زنجیره‌ای، خروج بیت کوین از صرافی‌ها به بالاترین سطح از ژانویه ۲۰۲۳ رسیده است که نشان می‌دهد بسیاری از سرمایه‌گذاران در انتظار افزایش قیمت، BTCهای خود را به کیف پول‌های سرد منتقل می‌کنند.»

آ‌ن‌ها افزودند: «در همین حال، فروش شدید توسط دارندگان بلندمدت هنوز منجر به کاهش قیمت معمول قبل از هاوینگ نشده که نشان‌دهنده جذب قوی این فشار فروش توسط افراد تازه‌وارد به بازار است.»

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی