ارانته

هاوینگ بیت کوین؛ فرصتی طلایی برای استخراج‌کنندگان یا کابوسی هولناک؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه

هاوینگ بیت کوین؛ فرصتی طلایی برای استخراج‌کنندگان یا کابوسی هولناک؟

در گزارشی پژوهشی بروکر بنچمارک (Benchmark) اعلام کرد استخراج کنندگان بیت کوین گروهی هستند که بیشترین تأثیر را از هاوینگ بیت‌کوین می‌گیرند، و در این برهه به دلیل رشد این رمز ارز در شش ماه گذشته، موقعیت بهتری دارند.

بیت کوین از نظر ارزش بازار در دو سه ماهه گذشته حدود 140% افزایش یافته و اتریم دومین رمزارز ارز بزرگ، 85% رشد کرده است. شاخص کوین دسک 20،که معیاری برای سنجش بازار رمزارزها است، 115 درصد افزایش یافته است.

فقط تا 10 خرداد دوره مستر کلاس طلا با قیمت فعلی در دسترس است

  • بهترین دوره آموزش طلا در ایران
  • نقش بانک‌های مرکزی در بازار طلا
  • ترید طلا بر اساس شاخص‌های اقتصادی
  • تحلیل بین بازاری
  • استفاده کاربردی از سنتیمنت در معامله‌گری طلا

این رویداد هر چهار سال نرخ رشد عرضه بیت کوین را تا 50% کاهش می‌دهد و انتظار می‌رود اواخر امروز عصر یا اوایل فردا هاوینگ رخ دهد.
به گفته هاریس باسیت، مدیر ارشد شرکت استخراج بیت کوین Bitdeer: افزایش اخیر قیمت بیت کوین می‌تواند در کوتاه مدت بسیاری از استخراج کنندگان که بهروری کمی دارند را نجات دهد.

کانال اخبار فوری فارکس و بازارهای جهانی

باسیت در رویدادی که به میزبانی بنچمارک بود، گفت: با توجه به عملکرد عالی بیت کوین، “نقش هاوینگ در تعطیلی ریگ‌های استخراج کننده ناکارآمد و کاهش هش ریت بسیار کمتر خواهد بود.”

مارک پالمر، تحلیلگر بنچمارک، با اشاره به عدم اطمینان‌ها در زمینه هاوینگ گفت: «بیشتر استخراج کنندگان بیت‌کوین برنامه‌هایی را برای افزایش ظرفیت‌های برق و هش‌ریت خود به‌عنوان رویکردی برای تطبیق با کاهش درآمد و سود ناخالص خود آغاز کرده‌اند یا اعلام کرده‌اند. با توجه به این عدم قطعیت‌ها، سهام شرکت‌های استخراج بیت کوین، علیرغم افزایش 46 درصدی بیت کوین در مدت مشابه، از ابتدای سال تا به امروز کاهش یافته‌اند.

به گفته پالمر: «اگر تاریخ تکرار شود و در ماه‌های بعد از این رویداد افزایش شدیدی در قیمت بیت کوین اتفاق بیافتد، تاثیر منفی هاوینگ بر استخراج کنندگان بیت‌کوین می‌تواند به مرور زمان جبران شود.

این بروکر خاطرنشان کرد که افزایش بالقوه در کارمزد شبکه نیز می‌تواند به کاهش تأثیر کم شدن پاداش بلاک‌ها کمک کند.

در این گزارش آمده است: تأثیر هاوینگ بر قیمت این رمزارز « پس از تأیید صندوق‌های ETF اسپات بیت کوین در ایالات متحده در ژانویه، می‌تواند شوک تقاضای ایجاد شده را تشدید کند.

ما انتظار داریم موسسات شروع به سرمایه‌گذاری جدی روی آن‌ها کنند، و جریان ورودی به ETF بیت‌کوین به‌شدت رشد کند.

منبع: کوین‌دسک

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی