ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

خرید طلا توسط بانک‌های مرکزی در آوریل افزایش یافت!

زمان مطالعه: 3 دقیقه

خرید طلا توسط بانک‌های مرکزی در آوریل افزایش یافت!

افزایش سریع قیمت طلا در ماه مارس سوالات زیادی را ایجاد کرد. یکی از این سوالات این بود که آیا بانک‌های مرکزی که تقاضای آن‌ها دلیل اصلی این افزایش قیمت‌ طلا در نظر گرفته می‌شد، در واکنش به این روند، رفتار خود را تغییر خواهند داد یا خیر.

با در اختیار داشتن تصویر کامل‌تر از ماه مارس و همچنین داده‌های اولیه برای آوریل، می‌توانیم دیدگاه دقیق‌تری داشته باشیم. آخرین آمار – گزارش‌شده توسط صندوق بین‌المللی پول و منابع در دسترس عموم – نشان می‌دهد ذخایر طلای جهانی در ماه آوریل به میزان خالص ۳۳ تن افزایش یافته که مشابه سطح مشاهده‌شده در فوریه (۲۷ تن) است. اگرچه خریدهای ناخالص از ۳۹ تن در مارس به ۳۶ تن کاهش یافت، فروش ناخالص با کاهش قابل توجه‌تری از ۳۶ تن به تنها ۳ تن در آوریل همراه بود.

خرید طلا توسط بانک‌های مرکزی در آوریل افزایش یافت!

هشت بانک مرکزی در ماه آوریل ذخایر طلای خود را یک تن یا بیشتر افزایش دادند. شایان ذکر است بانک مرکزی ترکیه با افزایش ۸ تنی ذخایر طلای خود، بزرگترین خریدار بود. این بانک مرکزی با ۱۱ ماه خرید متوالی، کل خرید خالص طلای خود را در سال جاری به ۳۸ تن رسانده و کل ذخایر طلای رسمی خود را به ۵۷۸ تن افزایش داده است. بانک مرکزی قزاقستان (۶ تن)، بانک مرکزی هند (۶ تن)، بانک مرکزی لهستان (۵ تن)، بانک مرکزی سنگاپور (۴ تن)، بانک مرکزی روسیه (۳ تن) و بانک مرکزی جمهوری چک (۲ تن) دیگر خریداران عمده در این ماه بودند.

در همین حال، بانک مرکزی چین از کاهش قابل توجه خرید طلای خود خبر داد. این بانک مرکزی اعلام کرد که ذخایر طلای آن در آوریل تنها به میزان کمی کمتر از ۲ تن به ۲,۲۶۴ تن افزایش یافته که کمترین افزایش ماهانه از زمان ازسرگیری گزارش‌دهی در نوامبر ۲۰۲۲ و بسیار پایین‌تر از میانگین ماهانه ۱۸ تنی قبل از آوریل است.

دوره مستر کلاس طلا

جامع‌ترین دوره آموزشی طلا

این دوره در مجموعه یوتوفارکس تهیه شده و نتیجه سال‌ها تجربه در حوزه معامله‌گری طلا و فارکس است. این دوره توسط مجموعه‌ای از معامله‌گران حرفه‌ای یوتوفارکس تهیه شده است. با خرید این دوره از تجربه چندین معامله‌گر بهره‌مند خواهید شد.

دوره طلا

همچنین فروش ناخالص قابل توجه تنها به بانک‌های مرکزی ازبکستان و اردن محدود شد. هر دو بانک مرکزی از کاهش یک تنی ذخایر طلای خود خبر دادند که افت قابل توجهی نسبت به روند فروش مشاهده‌شده در ماه‌های فوریه و مارس است.

خرید طلا توسط بانک‌های مرکزی در آوریل افزایش یافت!

با نگاهی به گذشته به ماه مارس، خریدهای خالص برای این ماه پس از گزارش دیرهنگام فروش ۱۲ تنی توسط بانک مرکزی فیلیپین به تنها ۳ تن تجدید نظر شده است. در حالی که خریدهای ناخالص در ماه مارس با وجود افزایش سریع قیمت طلا نسبتاً ثابت بود، فروش ناخالص به دلیل فروش سنگین از سوی اکنون چهار بانک مرکزی، افزایش قابل توجهی را نشان داد. این امر نشان می‌دهد که عملکرد قیمت طلا ممکن است بر رفتار برخی از بانک‌های مرکزی تأثیر گذاشته باشد.

با وجود کندی در ماه مارس، افزایش اولیه خریدهای خالص در آوریل ممکن است نشان دهد که بانک‌های مرکزی تاکنون تحت تاثیر افزایش قیمت طلا قرار نگرفته‌اند و به برنامه‌های خرید خود ادامه می‌دهند. بدیهی است، داده‌های بیشتر برای آوریل، با در دسترس قرار گرفتن و همچنین داده‌های ماه مه برای ارزیابی بیشتر چگونگی تکامل رویکرد بانک‌های مرکزی به خرید طلا، آموزنده خواهد بود.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی