ارانته

چین قیمت طلا را تعیین می کند

زمان مطالعه: 2 دقیقه

خرید طلای چین

خرید طلای ماه مارس بانک خلق چین کمترین میزان از نوامبر 2022 بوده است، اما چین همچنان قیمت را کنترل می‌کند.

بانک مرکزی چین در ماه مارس برای هفدهمین ماه متوالی طلا را به ذخایر خود اضافه کرد، اما بر اساس داده‌های رسمی منتشر شده در روز یکشنبه، این افزایش کمترین میزان از زمان شروع این زنجیره در نوامبر 2022 بود.

بانک خلق چین اعلام کرد که ذخایر طلای خود را 0.2 درصد افزایش داده و به 72.74 میلیون اونس تروی در ماه گذشته رسانده است و قیمت‌های بی سابقه احتمالاً آنها را از خریدهای سنگین‌تر منصرف کرده است. قیمت طلا در طول ماه روند صعودی خود را طی کرد و از 2040 دلار در هر اونس در 1 مارس به بالاترین رکورد جدید تاریخ به بالای 2265 دلار در 31 مارس رسید.

خرید بانک مرکزی از زمان تهاجم روسیه به اوکراین در سال 2022، محرک قابل توجهی برای افزایش قیمت طلا بوده است و چین در این دوره پیشتاز بوده است. قیمت‌های بالا در ماه‌های اخیر تقاضا را کاهش داده است و خرید طلای مستقل در ماه فوریه 58 درصد نسبت به ماه قبل کاهش یافته است.

فقط تا 10 خرداد دوره مستر کلاس طلا با قیمت فعلی در دسترس است

  • بهترین دوره آموزش طلا در ایران
  • نقش بانک‌های مرکزی در بازار طلا
  • ترید طلا بر اساس شاخص‌های اقتصادی
  • تحلیل بین بازاری
  • استفاده کاربردی از سنتیمنت در معامله‌گری طلا

فقط تا 10 خرداد دوره مستر کلاس طلا با قیمت فعلی در دسترس است

کانال اخبار فوری فارکس و بازارهای جهانی

  • بهترین دوره آموزش طلا در ایران
  • نقش بانک‌های مرکزی در بازار طلا
  • ترید طلا بر اساس شاخص‌های اقتصادی
  • تحلیل بین بازاری
  • استفاده کاربردی از سنتیمنت در معامله‌گری طلا

داده‌های اداره آمار و آمار هنگ کنگ نشان داد که واردات خالص طلای چین از هنگ کنگ در ماه فوریه 48 درصد کاهش یافت و واردات خالص از منطقه ویژه اداری به 39.826 تن رسید که بسیار کمتر از واردات 76.248 تنی در ژانویه و پایین‌ترین سطح از نوامبر 2023 است.

در حالی که اعداد پایین ماه فوریه می‌تواند تحت تأثیر تعطیلات سال نو نیز قرار داشته باشد، که بازارها را تعطیل کرد و اکثر فعالیت‌های تجاری را بین 10 تا 17 فوریه متوقف کرد، ارقام مارس روند نزولی در خریدهای دولتی چین را تأیید می‌کند.

اما بسیاری از کارشناسان همچنان بر این باورند که 17 ماه گذشته نشان دهنده یک تغییر اساسی در بازار طلا از غرب و شرق و به ویژه چین است و انتظار نمی‌رود که این روند به این زودی‌ها تغییر کند.

اسطوره‌های معدنی کانادا، فرانک گیوسترا، مدیرعامل گروه فیوره (Fiore Group)، و پیر لاسوند، رئیس فرانکو نوادا (Emeritus at Franco-Nevada)، در پنل اخیر با کیتکو نیوز گفتند که غرب قدرت خود را برای تعیین قیمت طلا از دست داده است و نسبت به واقعیت ژئوپلیتیک جدیدی که تحت سلطه ناسیونالیسم منابع است، هشدار دادند.

به گفته لاسوند: «جهان هنوز از خواب بیدار نشده است. خریدار نهایی طلا دیگر آمریکا نیست، دیگر اروپا نیست. چین است.  بانک مرکزی این کشور و مردم چین، چین بیش از دو سوم کل تولید سالانه را به خود اختصاص می‌دهند.

او گفت: «آنها خریدار جدید هستند. قیمت طلا در آنجا تعیین می‌شود.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی