ارانته

دلار در انتظار کاتالیزور صعودی دیگری است

زمان مطالعه: 3 دقیقه

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس

مقدمه

دلار در کوتاه‌مدت ارزان به نظر می‌رسد چرا که هنوز باید از قیمت‌گذاری مجدد انتظارات نرخ بهره فدرال رزرو و بازده بالاتر اوراق خزانه‌داری سود ببرد. کاتالیزورهای رشد دلار ممکن است از CPI فردا ایالات متحده و همچنین از تصمیمات مختلف بانک مرکزی ناشی شود. در نیوزیلند، بانک مرکزی نیوزیلند ممکن است در تأیید سفته بازی‌ها برای کاهش نرخ بهره شکست بخورد.

دلار آمریکا: به نظر می‌رسد که احتمال بازگشت دلار قوی باشد

نرخ‌های کوتاه‌مدت و دلار از زمان گزارش اشتغال در ایالات متحده در روز جمعه، همچنان واگرایی دارند. نرخ سواپ 2 ساله دلار آمریکا اکنون با 4.67% معامله می‌شود، که بالاترین میزان از نوامبر است، اما دلار در تلاش است تا سود واقعی را به همراه داشته باشد. دو عامل در اینجا وجود دارد: اول، سنتیمنت ریسک پذیری (یعنی عملکرد بازار سهام) ضربه‌ای از قیمت‌گذاری مجدد هاوکیش در انتظارات نرخ بهره فدرال رزرو نخورده است. وقتی به رشد دلار به دلیل نرخ‌های بالاتر آمریکا فکر می‌کنیم، اغلب این فرض ضمنی وجود دارد که سنتیمنت ریسک به عنوان یک اثر جانبی بدتر می‌شود و به جریان‌های امن به دلار کمک می‌کند.

ثانیاً، انتظارات نرخ بهره G10 بیش از حد به قیمت گذاری فدرال رزرو وابسته است. به عنوان مثال، در کانادا، تورم غافلگیری نزولی داشته است و اقتصاد در ماه مارس اشتغال خود را از دست داد، اما انتظار نمی‎رود که اولین کاهش نرخ بهره قبل از ماه ژوئیه، مانند فدرال رزرو، انجام شود. علیرغم داستان‌های داخلی کاملاً متفاوت، واگرایی قیمت گذاری بانک مرکزی کانادا و فدرال رزرو تا پایان سال تنها 10 نقطه پایه است. حتی قیمت‌گذاری سیاست‌های تسهیلی کلی بانک مرکزی اروپا در سال 2024 از ابتدای آوریل تا کنون 10 نقطه پایه کاهش یافته است، علیرغم اینکه آمار تورم ناحیه یورو کمتر از انتظارات بود.

فقط تا 10 خرداد دوره مستر کلاس طلا با قیمت فعلی در دسترس است

  • بهترین دوره آموزش طلا در ایران
  • نقش بانک‌های مرکزی در بازار طلا
  • ترید طلا بر اساس شاخص‌های اقتصادی
  • تحلیل بین بازاری
  • استفاده کاربردی از سنتیمنت در معامله‌گری طلا

در این مرحله، دلیل افزایش دلار در کوتاه‌مدت برای ما کاملاً واضح است، اما نمی‌توانیم این احتمال را که افزایش شدید دلار تا زمانی که واگرایی بین فدرال رزرو و سایر بانک‌های مرکزی توسعه‌یافته آشکارتر شود، به تأخیر بیفتد، نادیده بگیریم. خواهیم دید که آیا پیام‌های داویش توسط بانک مرکزی کانادا در جلسه فردا و بانک مرکزی اروپا در روز پنجشنبه می‌تواند به بازگشت به دلار کمک کند یا خیر. پیش‌بینی می‌شود این اتفاق رخ دهد.

انتشار CPI آمریکا در روز چهارشنبه بدیهی است که یک رویداد ریسک بزرگ برای دلار است، اما اگر پیش‌بینی‌ها درست باشد و تورم هسته 0.3٪ باشد، فضا برای قیمت گذاری مجدد داویش در انتظارات فدرال رزرو باید بیشتر کاهش یابد. امروزه، تنها داده منتشر شده مورد توجه، شاخص خوش بینی کسب و کارهای کوچک NFIB است.

کانال اخبار فوری فارکس و بازارهای جهانی

یورو: رشد بیش از حد

طبق پیش‌بینی دلار ما، جفت ارز EURUSD را در سطوح فعلی گران می‌دانیم و بانک مرکزی اروپا که در را برای کاهش ماه ژوئن باز می‌کند، ممکن است کاتالیزوری برای اصلاح این جفت ارز باشد. ما ریسک‌های کوتاه مدت را پس از بانک مرکزی اروپا به زیر محدوده 1.08 تغییر می‌دهیم.

امروزه، تنها داده منتشر شده در ناحیه یورو، نظرسنجی وام دهی بانک مرکزی اروپا است. با این حال، با اجماع و اطمینان روزافزون بازارها در مورد مسیر و زمان سیاست‌های پولی تسهیلی، بعید به نظر می‌رسد که یورو قبل از اینکه سخنرانی کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا را بشنویم، حرکت خاصی انجام دهد.

دلار نیوزیلند: بانک مرکزی نیوزیلند ممکن است شرط بندی‌های داویش را ناامید کند

بانک مرکزی نیوزلند سیاست پولی خود را فردا صبح اعلام می‌کند و ما انتظار داریم که نرخ‌ بهره مطابق با اجماع و قیمت‌گذاری بازار تغییر نکند. سیاستگذاران در مقایسه با رهنمودهای خود با انتظارات نسبتاً داویش روبرو هستند. بازارها در حال حاضر کاهش 10 نقطه پایه‌ای در ماه ژوئیه و 24 نقطه پایه در ماه اوت را قیمت گذاری می‌کنند، در حالی که پیش بینی‌های بانک مرکزی نیوزیلند در فوریه هیچ کاهشی را در سال 2024 نشان نمی‌دهد.

بعید است که بانک مرکزی نیوزیلند انگیزه کافی برای تغییر شدیدتر به لحن داویش را در این جلسه داشته باشد. تولید ناخالص داخلی در سه ماهه چهارم پایین‌تر از انتظارات به 0.1- درصد رسید، اما بعید به نظر می‌رسد که رکود کم عمق برای کاهش زودهنگام نرخ بهره کافی باشد. وظیفه جدید بانک مرکزی نیوزیلند فقط شامل هدف گذاری تورم می‌شود و ریسک‌های صعودی طولانی مدتی برای قیمت‌ها وجود دارد که بیشتر مربوط به افزایش شدید مهاجرت خالص است.

بنابراین، تمرکز بازار بر پیش‌بینی‌ها خواهد بود و از آنجایی که فکر می‌کنیم تایید قیمت‌گذاری در بازار به اندازه کافی به سمت پایین تغییر نخواهد کرد، ممکن است پتانسیل صعودی برای NZD در کراس‌های ارزی وجود داشته باشد. دلار ارزان ما را نسبت به NZDUSD در کوتاه مدت کمتر خوشبین می‌کند، اما ریسک‌های اصلاح آن به سطح زیر 0.600 وجود دارد.

منبع: ING

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی