ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

به گزارش کوین بیس، بازار بیشتر تحت تاثیر ETFها قرار دارد تا اصول بنیادی!

زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش کوین بیس، بازار بیشتر تحت تاثیر ETFها قرار دارد تا اصول بنیادی!

بازار ارزهای دیجیتال همچنان تحت تاثیر خروج سرمایه از صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) مبتنی بر بیت کوین (BTC) قرار دارد و توجه کمتری به اصول بنیادی می‌کند. طبق گزارش تحقیقاتی کوین ‌بیس که روز جمعه منتشر شد، این صندوق‌های ETF که اخیراً مجوز فعالیت گرفته‌اند، برای اولین بار در دو ماه گذشته با خروج خالص سرمایه به میزان ۸۳۶ میلیون دلار مواجه شدند.

شایان ذکر است با افزایش خروج سرمایه، قیمت بیت ‌کوین هفته گذشته به پایین‌تر از ۶۳ هزار دلار سقوط کرد.

بر اساس گزارش کوین ‌بیس، دلیل اصلی افزایش خروج سرمایه از بزرگ‌ترین صندوق ETF بیت ‌کوین، یعنی GBTC متعلق به گری‌اسکیل که به ۱.۸۳ میلیارد دلار خروجی در چهار روز می‌رسد، مشخص نیست.

تحلیلگران دیوید دونگ و دیوید هان در این گزارش نوشتند که در هفته‌های گذشته، ورود سرمایه به سایر صندوق‌های ETF مبتنی بر بیت ‌کوین، خروج سرمایه از GBTC را جبران می‌کرد که نشان‌دهنده چرخش سرمایه در آن زمان بود. لازم به ذکر است کارمزد صندوق GBTC نسبت به سایر صندوق‌ها بالاتر است.

انتظار می‌رود یکی از منابع احتمالی فشار فروش توسط جنسیس گلوبال ورشکسته باشد که به مبلغ ۳۵.۹ میلیون دلار سهم GBTC می‌رسد.

ایکس چیف

طبق گزارش، این موضوع جدا از وثیقه قرار دادن ۳۰.۹ میلیون سهم GBTC توسط جنسیس برای دریافت ۱.۲ میلیارد دلار وام از کاربران جمینی در سه‌ماهه سوم ۲۰۲۲ است. در این گزارش آمده است جمینی با جنسیس برای بازگرداندن این دارایی‌ها به توافق رسیده و انتظار می‌رود پرداخت آن پس از تأیید دادگاه طی چند هفته انجام شود.

کوین ‌بیس می‌گوید مشخص نیست که آیا خروج سرمایه اخیر از GBTC به این فشار فروش‌ مرتبط بوده یا خیر و اینکه تنها می‌توان استنتاج کرد اندازه و دامنه تغییر در تعداد سهام GBTC در گردش با تحولات اخیر در تعهدات پرداختی جنسیس همزمان است.

گزارش کوین بیس در پایان افزود با توجه به اینکه اکثر پرداخت‌های طلبکاران به صورت ارز دیجیتال و نه نقدی انجام می‌شود، تأثیر بازار بر عملکرد بیت ‌کوین در نهایت خنثی خواهد شد.

منبع

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی