ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

دلار آمریکا، چندین سخنرانی که باید زیرنظر داشت

زمان مطالعه: 4 دقیقه

دلار آمریکا، چندین سخنرانی که باید زیرنظر داشت

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس 30 فروردین

  • زمانی برای تثبیت؟

در حالی که دو هفته تا جلسه بانک مرکزی اروپا و فدرال رزرو باقی مانده، سخنرانان بانک مرکزی آخرین شانس خود را دارند تا انتظارات بازار را قبل از شروع دوره خاموشی (Blackout) هدایت کنند. با این حال، به نظر می‌رسد که بازارها به طور کامل نظرات خود را در مورد افزایش 0.25 درصدی هر دو بانک مرکزی در ماه مه تثبیت کرده‌اند و نوسانات کمتر در زمینه انتظارات نرخ بهره می‌تواند به یک محیط آرام‌تر بازار فارکس کمک کند.

دلار آمریکا: چندین سخنرانی که باید زیرنظر داشت

دو هفته تا جلسه FOMC در ماه مه باقی مانده و بازارها در حال حاضر به طور کامل افزایش 22 نقطه پایه‌ای نرخ بهره را قیمت گذاری کرده‌اند، امابا این حال دلار در تلاش است تا پایه‌های یک بهبود پایدار را ایجاد کند. در این بین، ما همچنان نظرات مقامات فدرال رزرو را می‌شنویم، اگرچه بازارها در مقایسه با واکنش بزرگی که پس از اظهارات هاوکیش کریس والر در روز جمعه مشاهده شد، واکنش بسیار محدودتری نشان می‌دهند. بولارد، عضو هاوکیش دیگر بانک مرکزی آمریکا، بیان کرد که او همچنان از افزایش چندگانه نرخ بهره و رویکرد نرخ بهره بالاتر به مدت طولانی‌تر حمایت می‌کند، اگرچه او در سال 2025 مجددا حق رای خواهد داشت، بنابراین نظرات او تأثیر کمتری بر بازار دارند. رافائل بوستیک، عضو متعادل‌تر، که سال آینده به عنوان یک رای دهنده بازمی‌گردد، بیان کرد که انتظارات او با پیش بینی نمودار دات پلات مطابقت دارد: از افزایش 0.25 درصدی دیگر نرخ بهره و سپس توقف در آن محدوده برای مدتی حمایت می‌کند.

تخفیف پرارپ

تنها سه روز دیگر برای سخنرانان فدرال رزرو وقت باقی مانده تا انتظارات بازار را قبل از دوره خاموشی هدایت کنند: امروز، تنها گولزبی، رئیس فدرال رزرو شیکاگو،- عضو داویش‌ و رای دهنده در سال 2023 سخنرانی خواهد داشت. بعید به نظر می‌رسد که هیچ تغییری در پیش‌بینی بازار برای افزایش نرخ بهره در ماه مه که مطابق با چشم انداز دات پلات است، وجود داشته باشد. پس از نوسانات بزرگی که تا اواخر هفته گذشته و با شروع دوره خاموشی قبل از جلسه پیشین FOMC ادامه داشت، شاهد بودیم می‌توانیم کمی تثبیت را در انتظارات نرخ بهره فدرال رزرو مشاهده کنیم. در بازار فارکس، این مسئله می‌تواند به یک محیط ساکت‌تر و نوسانات کمتر برای کراس‌های دلار در آستانه جلسه FOMC باشد.

تقویم امروز آمریکا خیلی شلوغ نیست. گزارش Beige Book از فدرال رزرو امروز منتشر خواهد شد. روز گذشته داده‌های مسکن برای ماه مارس مختلط منتشر شدند. فقدان کاتالیزورهای روشنی ممکن است DXY را در حال حاضر در اطراف محدوده 101.50/102.00 قرار دهد، حتی اگر به نظر رسد که توازن کوتاه مدت ریسک برای دلار با توجه به آسیب پذیری طولانی مدت نسبت به بهبود بالقوه در سنتیمنت ریسک  و افزایش نرخ بهره فدرال رزرو که به طور کامل قیمت گذاری شده کمی به سمت نزولی متمایل شده است.

ایکس چیف

یورو: محرک جدیدی برای حرکت بزرگ وجود ندارد

جفت ارز EURUSD این هفته نتوانسته جهت مشخصی را پیدا کند. در حالی که این جفت ارز به لطف دلار ضعیف‌تر رشد کرده، عدم وجود یک محرک جدید بزرگ مانع یک رالی پایدار فراتر از 1.1000 شده است. برخی از داده‌های منتشر شده در این هفته در ناحیه یورو ارزش نظارت داشتند، اما یورو واکنش‌پذیری زیادی به آن‌ها نشان نداده است. روز گذشته شاخص ارزیابی انتظارات اقتصادی آلمان مختلط اعلام شد و انتظارات افت شدیدی داشتند. امروز شاخص قیمت مصرف کننده ناحیه یورو برای ماه مارس منتشر شد.

بانک مرکزی اروپا امروز یک جلسه «غیر سیاستی» برگزار خواهد کرد (بنابراین، بیانیه یا کنفرانس مطبوعاتی وجود ندارد)، اما برخی از اطلاعات در مورد بحث سیاستی که در حال برگزاری است ممکن است از طریق رسانه‌ها منتشر شود. همچنین امروز فهرست بلندبالایی از سخنرانان بانک مرکزی اروپا وجود دارند: فیلیپ لین، اقتصاددان ارشد، نات، اشنابل و همچنین دی کاس.

بازارها انقباض 30 نقطه پایه‌ای در ماه مه و به طور کلی 82 نقطه پایه‌ای تا ماه اکتبر را قیمت گذاری کرده‌اند که احتمال غافلگیری هاوکیش را تقریبا بسیار بالا حفظ می‌کنند: اساسا اعضای بانک مرکزی اروپا باید در را برای افزایش 0.50 درصدی دیگر باز کنند. نزدیک بودن به جلسه ماه مه به رویکرد محتاطانه‌تر اشاره می‌کند. در نهایت، یورو ممکن است تحت تأثیر داستان بانک مرکزی اروپا امروز قرار نگیرد و EURUSD باید به دنبال سنتیمنت ریسک و پویایی دلار باشد. محدوده معاملاتی برای این جفت ارز در روزهای آینده ممکن است به محدوده 1.09/1.10 محدود شود.

پوند: تاب آوری تورم، فشارها بر بانک مرکزی انگلیس را افزایش می‌دهد

داده‌های بریتانیا همچنان به تاب آوری در تورم اشاره می‌کند و بازارها به طور فزاینده‌ای تمایل دارند بر روی سیاست‌های انقباضی بانک مرکزی انگلیس شرط‌بندی کنند. افزایش غیرمنتظره دستمزدها در روز گذشته با ارقام تورمی بالاتر از حد انتظار صبح امروز همراه شده است. گزارش ماه مارس نشان داد که نرخ تورم اصلی از 10.4% ماه قبل به 10.1% کاهش یافته در حالی که انتظارات 9.8% بوند. تورم هسته در محدوده 6.2% ثابت مانده است.

در بجبوحه این داده‌ها، احتمال افزایش 0.25 درصدی نرخ بهره توسط بانک مرکزی انگلیس افزایش یافته است. عدم وجود شواهدی از مسیرهای نزولی مطلوب در تورم و دستمزدها، فروش پوند را سخت‌تر می‌کند، حتی اگر ما شک داشته باشیم (و فکر می‌کنیم اعضای کمیته سیاست پولی بانک مرکزی نیز شک داشته باشند) که تاب آوری در تورم پایدار باشد. بازارها افزایش 23 نقطه پایه‌ای نرخ بهره در ماه مه و 60 نقط پایه‌ای ره قبل از رسیدن به اوج نرخ بهره قیمت گذاری می‌کنند. فکر نمی‌کنیم بانک مرکزی انگلیس فراتر از ماه مه افزایش نرخ بهره را ادامه دهد که این مسئله رشد پوند را در آینده محدود خواهد کرد. در حال حاضر پیش‌بینی می‌کنیم جفت ارز EURGBP بار دیگر به دلیل شرط بندی‌های هاوکیش بانک مرکزی انگلیس به سمت محدوده 0.8800 حرکت کند.

منبع: ING

برای پیگیری اخبار روز و فوری فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرام UtoFX بپیوندید.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی