بروکر ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

گزارشات درآمدزایی در برابر بخش بانکی

گزارشات درآمدزایی در برابر بخش بانکی

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس 7 اردیبهشت

  • جذابیت یورو افزایش یافته است

افت شدید روز گذشته دلار به عقیده ما به دلیل لینک مجدد بین بازار فارکس و اختلاف نرخ بازده اوراق کوتاه مدت بوده است. در این زمینه، بازارها یورو را کاملاً جذاب می‌دانند، چرا که می‌تواند نه تنها ادامه یک چرخه انقباض داخلی را در پیش داشته باشد، بلکه همچنان فضایی برای گمانه‌زنی در مورد غافلگیری هاوکیش در جلسات آتی دارد. امروز احتمالا تولید ناخالص داخلی آمریکا کمتر از انتظارات منتشر خواهد شد.

دلار آمریکا: گزارشات درآمدزایی در برابر بخش بانکی و انتظارات بانک مرکزی آمریکا

در روزهای گذشته اعلام کرده بودیم که رالی دلار در ابتدای هفته احتمالا دوامی نخواهد داشت. در واقع ما روز گذشته شاهد ارتباط مجددی بین بازار فارکس و نرخ‌های کوتاه مدت بودیم. قیمت گذاری داویش اخیر انتظارات نرخ بهره بانک مرکزی امریکا بالاخره تاثیر خود را بر دلار گذاشت و دلار روز گذشته با فشار فروشی مواجه شد، آن هم در شرایطی که بازار سهام به دلیل نگرانی‌های پایدار در مورد بانک‌های منطقه‌ای در ایالات متحده و گزارشات درآمدزایی ضعیف در اروپا، تحت فشار بودند.

اخبار مثبتی از بخش فناوری در ایالات متحده منتشر شد و گزارشات درآمدزایی به طرز صعودی شگفت‌انگیز بودند که این موضوع به بازار سهام ایالات متحده کمک کرده است. در حالی که درست است که شکاف بزرگی از نظر اختلاف نرخ بازده اوراق کوتاه‌مدت وجود دارد که باید توسط دلار در برابر یورو و سایر ارزهای اروپایی پوشش داده شود، اما پویایی نسبی بازار سهام از نقطه‌نظر آماری با دلار ارتباط بیشتری دارد و امروز عملکرد بهتر بازارهای سهام ایالات متحده در مقایسه با بازارهای اروپا می‌تواند حداقل به ثبات دلار کمک کند.

از لحاظ داده‌ها، امروز تولید ناخالص داخلی آمریکا برای سه ماهه اول منتشر می‌شود. تیم اقتصاددانان ما انتظار دارد در ارزیابی سالانه (سه ماهه اول) این داده کمتر از 1.5% منتشر شود (پیش‌بینی‌ اجماع 1.9% است.) هزینه‌کردهای مصرف‌کننده باید در راستای فروش قوی خرده‌فروشی در ژانویه باشد و قوی اعلام شود. مثل هر پنج‌شنبه دیگر، امروز نیز توجهات معطوف به آمار مدعیان بیکاری خواهد بود که انتظار می‌رود حدود 250K منتشر شود.

اگر برخی اخبار مثبت از جانب گزارشات درآمدزایی ایالات متحده بتواند تأثیر نگرانی‌های بانک‌‌های منطقه‌ای ایالات متحده بر دلار امروز را خنثی کند، انتظارات ما برای ارزیابی تولید ناخالص داخلی پایین‌تر از اجماع نشان می‌دهد که تراز ریسک‌ها هنوز کمی به سمت پایین متمایل است.

یورو: مورد علاقه بازار

در حالی که دلار به دلیل افزایش قیمت‌گذاری مجدد داویش انتظارات فدرال رزرو و نگرانی‌های بانکی ایالات متحده سقوط می‌کند، رالی روز گذشته جفت ارز EURUSD گواهی بر این بود که بازارها به یورو در میان ارزهای دیگر، علاقه دارند. تصور ما این است که سرمایه‌گذاران به ارزهایی علاقه دارند که می‌توانند هم یک چرخه انقباض داخلی ادامه دار را ارائه دهند و هم فضایی برای یک غافلگیری هاوکیش در جلسات آتی داشته باشند. از این نظر، یورو یکی از معدود ارزهایی است که در حال حاضر می‌تواند این ترکیب را ارائه دهد، و ما نیز جذابیت آن را در مقابل همتایان مشاهده می‌کنیم.

ما عقیده داریم بانک مرکزی اروپا در جلسه هفته آینده نرخ بهره را 0.25% افزایش خواهد داد. با این حال احتمال افزایش 0.50 درصدی نرخ بهره غیر قابل اغماض است و ما ممکن است پیش‌بینی خود را پس از انتشار داده‌های تورم و نظرسنجی وام دهی بانک تجدید نظر کنیم. بازارها در حال حاضر افزایش 30 نقطه پایه نرخ بهره را قیمت گذاری می‌کنند و همچنان فضا برای جذابیت یورو وجود دارد. این احتمال وجود دارد که هفته آینده با شروع شدن جلسات بانک‌های مرکزی مهم شاهد آن باشیم که جفت ارز EURUSD قوی‌تر شود.

امروز این احتمال وجود دارد که این جفت ارز در محدوده 1.1050/1.110 تثبیت شود، هر چند شکست بالاتر از محدوده 1.1100 می‌تواند منجر به رالی دیگری در این جفت ارز شود. در زمینه داده‌ها امروز خبر چندانی مهمی برای یورو منتشر نمی‌شود و تنها شاخص اطمینان اقتصادی برای ماه آوریل منتشر خواهد شد که چندان محرک بازار نخواهد بود. از فردا انتشار داده شاخص قیمت مصرف کننده کشورهای مختلف آغاز می‌شود.

روز گذشته بانک مرکزی سوئد نرخ بهره را 0.50% افزایش داد اما حضور دو مخالف در هیئت مدیره و این سیگنال که نرخ بهره پس از افزایش 0.25 درصدی نرخ بهره در جلسه بعدی به اوج خود خواهد رسید برای بازار غافلگیری داویشی بود. از این پس برای اریک تدین، رئیس بانک مرکزی سوئد، سخت‌تر خواهد بود که ارزش کرون را حفظ کند.

ین: احتمال غافلگیری هاوکیش در جلسه بانک مرکزی را نباید نادیده گرفت

فردا جلسه بانک مرکزی ژاپن برگزار خواهد شد که اولین جلسه اوئدا به عنوان رئیس بانک مرکزی خواهد بود. ما نیز انتظار داریم در زمینه نرخ بهره و خرید دارایی‌ها شاهد تغییری نباشیم. انتشار گزارش چشم‌انداز جدید و به‌ویژه پیش‌بینی‌های تورم بخش بزرگی از واکنش بازار را هدایت می‌کند.

با این حال این احتمال وجود دارد که بانک مرکزی ژاپن پیش‌بینی‌های راهبردی خود را به ویژه در قسمت آخر بیانیه که اعلام شده بود: “نرخ‌های بهره در سطوح فعلی یا پایین‌تر باقی می‌مانند”، تغییر دهد. همچنین احتمال این وجود دارد که عبارت «سطوح پایین‌تر» حذف شود و در نهایت به رویکردی انعطاف‌پذیرتر تغییر کند و زمینه را برای تعدیل سیاست‌ها در آینده فراهم کند.

با توجه به این که تغییر سیاست‌ها در تابستان امسال توسط بانک مرکزی ژاپن قیمت گذاری نشده و با توجه به مومنتوم ضعیف دلار که دیروز مشاهده شد، USDJPY در آستانه رویداد ریسکی فردا در ژاپن آسیب پذیر به نظر می‌رسد. ما همچنان محدوده 128 را برای پایان سه ماهه دوم هدف گذاری کرده‌ایم.

منبع: ING

برای پیگیری اخبار روز و فوری فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرام UtoFX بپیوندید.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟