بروکر ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

دلار آمریکا، بازار بر داده‌های قیمتی دلار تمرکز می‌کند

دلار آمریکا، بازار بر داده‌های قیمتی دلار تمرکز می‌کند

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس 8 اردیبهشت

  • بانک مرکزی ژاپن از بازارها می‌خواهد صبور باشند

جلسه معاملاتی اروپا با این بیانیه بانک مرکزی ژاپن کار خود را آغاز کرد که این بانک، بررسی 18 ماهه‌ای از سیاست پولی را انجام خواهد داد. ما عقیده داریم تغییر در سیاست‌ها می‌تواند زودتر رخ دهد. امروز روز شلوغی از لحاظ داده‌ها است و در آمریکا و اروپا داده‌های تورمی و در ناحیه یورو تولید ناخالص داخلی سه ماهه اول منتشر خواهد شد. عقیده داریم دلار می‌تواند برای مدت بیشتری قوی‌ بماند.

دلار آمریکا: بازار بر داده‌های قیمتی دلار تمرکز می‌کند

بانک مرکزی ژاپن (BoJ) اعلام کرد که بررسی 18 ماهه‌ای بر نحوه اجرای سیاست‌های پولی خود در 25 سال گذشته انجام خواهد داد. ژاپن 25 سال است که با تورم کاهنده مواجه است. این مسئله منجر شد افرادی که به دنبال کمی لحن داویش کمتری از جانب اوئدا بودند، ناامید شوند. ین افت کرد و بازده اوراق 10 ساله دولتی ژاپن نیز کاهش یافت. مین جو کانگ از موسسه ING فکر می‌کند که تورم بالا و احتمالا بازه زمانی کوتاه‌تر در بررسی سیاست‌ها ممکن است به معنای تغییر در سیاست باشد و گمانه‌‌زنی‌ها می‌تواند بر روی برخی تغییرات در سیاست‌ها قبل از نشست 16 ژوئن بانک مرکزی ژاپن بازسازی شود. به طور خلاصه، ما فکر نمی‌کنیم که ین در تداوم این سیاست به ظاهر داویش سقوط کند.

در عوض عقیده داریم بازار همچنان به سمت معاملات تدافعی حرکت می‌کند که تا به الان به نفع ین و ارزهای اروپایی که توسط بانک مرکزی هاوکیش خود حمایت می‌شدند، بوده است. با افزایش بیشتر (7 میلیارد دلار) برنامه تامین مالی مدت‌دار بانک مرکزی فدرال رزرو و گمانه زنی‌ها در مورد آینده بانک فرست ریپابلیک، استرس بانکی ایالات متحده همچنان ادامه دارد. به این موضع تدافعی، این دیدگاه افزوده می‌شود که فدرال رزرو ممکن است به دلیل تورم چسبنده به سرعت نرخ بهره را کاهش ندهد. این مسئله توجه ما را به سمت داده‌ها آمریکا جلب می‌کند.

روز گذشته تولید ناخالص داخلی سه ماهه اول آمریکا کمتر از انتظارات منتشر شد. امروز داده PCE هسته مارس می‌تواند از برآورد اجماع 0.3 درصدی بیشتر منتشر شود و این استدلال را ارائه دهد که تورم سرسخت‌تر از حد انتظار باقی مانده است. امروز همچنین شاخص تغییرات هزینه هر واحد نیروی کار آمریکا (سه ماهه اول) منتشر می‌شود که انتظار می‌رود 1.1% اعلام شود. این داده نیز پیش از جلسه هفته آینده بانک مرکزی، داده کلیدی است. دلار اخیرا حساسیت زیادی نسبت به این داده‌های قیمتی نشان داده و هر گونه غافلگیری صعودی می‌تواند باعث صاف شدن منحنی نزولی آمریکا و تقویت بیشتر دلار در برابر ارزهای کامودیتی‌ محور و بازارهای نوظهور شود. ارزهای اروپایی باید با توجه به یک بانک مرکزی اروپا هاوکیش و کمی بهبود در داده‌های تولید ناخالص داخلی ناحیه یورو، کمی قوی باقی بمانند.

ما این سوگیری را داریم که شاخص دلار می‌تواند به محدوده 102 برسد و تا جلسه روز چهارشنبه بانک مرکزی آمریکا از این محدوده زیاد فاصله نگیرد. جفت ارز USDJPY امروز رشد کرد اما عقیده داریم در محدوده 135 / 137 با فشار فروش خوبی مواجه خواهد شد.

یورو: تولید ناخالص داخلی در کانون توجهات

جفت ارز EURUSD در فاصله نه چندان زیاد از محدوده 1.10 معامله می‌شود چرا که داده‌های قیمتی چسبنده آمریکا به نوعی عقب نشینی در لحن هاوکیش بانک مرکزی اروپا ارائه خواهد داد و فضای ریسکی را شکننده حفظ می‌کند. امروز توجهات به تولید ناخالص داخلی ناحیه یورو بود. تولید ناخالص داخلی فرانسه برای سه ماهه اول 0.2% منتشر شد. پیش‌بینی می‌شود شاخص قیمت مصرف کننده آلمان در ارزیابی سالانه برای ماه آوریل در محدوده 7.8% منتشر شود. شک داریم این مسئله بتواند قیمت گذاری فعلی بازار را برای افزایش 30 نقطه پایه‌ای نرخ بهره در جلسه هفته آینده تغییر دهد.

با توجه به اینکه استرس بانکی ایالات متحده همچنان ادامه دارد و شاید برخی از داده‌های قیمتی ایالات متحده قوی منتشر شوند، به نظر می‌رسد که خریداران EURUSD به صبری نیاز دارند.

پوند: تثبیت بیشتر GBPUSD زیر محدوده 1.2500

جفت ارز GBPUSD زیر محدوده 1.2500 معامله می‌شود چرا که داده‌های تورمی آمریکا اعضای هاوکیش بانک مرکزی آمریکا را دلواپس کرده است. به نظر می‌رسد فشارها در این جفت ارز به نحوی باشند که حرکت صعودی بیشتری در ادامه سال را نشان می‌دهند. در بریتانیا، فضا اندکی بهبود یافته و اطمینان کسب و کارها افزایش یافته است. به نظر می‌رسد که روابط گرمتر با اتحادیه اروپا به این لحن کمک کرده و ممانعت مقامات رقابت بریتانیا از تصاحب Activision توسط مایکروسافت به شکل قابل توجهی به بازار دارایی‌های بریتانیا ضربه نزده است.

امروز توجهات معطوف داده‌های آمریکا و اروپا خواهد بود که می‌تواند منجر شود جفت ارز GBPUSD در محدوده 1.2400 – 1.2525 باقی بماند. جفت ارز EURGBP بالای محدوده 0.880 باقی مانده است.

منبع: ING

برای پیگیری اخبار روز و فوری فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرام UtoFX بپیوندید.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟