ارانته

سخنرانی لاگارد در جکسون هول اهمیت بیشتری نسبت به سخنرانی پاول دارد!

زمان مطالعه: 4 دقیقه

سخنرانی لاگارد در جکسون هول اهمیت بیشتری نسبت به سخنرانی پاول دارد!

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس 

دو رئیس برجسته بانک مرکزی جهان هر دو امروز در جکسون هول سخنرانی می‌کنند. دلار پیش از این روزداد قوی شده است و ما عقیده داریم لحن هاوکیش پاول تا حدود زیادی قیمت گذاری شده است. لاگارد باید با بدتر شدن چشم انداز اقتصادی در ناحیه یورو کنار بیاید، اما ما گمان می‌کنیم که او وابستگی به داده‌ها و لحن هاوکیش را حفظ کند. جفت ارز EURUSD می‌تواند جهشی داشته باشد.

دلار آمریکا: لحن هاوکیش پاول تا حدود زیادی قیمت گذاری شده است

برخی از سخنرانی‌های اعضای فدرال رزرو، زمینه را برای سخنرانی اصلی امروز توسط جروم پاول، رئیس فدرال رزرو در سمپوزیوم جکسون هول فراهم کردند. این بخش عمده از سخنرانان بانک مرکزی پس از یک تابستان نسبتا آرام رخ داد. چند نکته برجسته از سخنان دیروز: پاتریک هارکر (رای‌دهنده 2023) لحن داویشی داشت و گفت که فدرال رزرو «احتمالاً به اندازه کافی» انقباض سیاست‌ها را انجام داده است. سوزان کالینز (فاقد حق رای) همچنین توصیه کرد که فدرال رزرو ممکن است مجبور شود مدتی نرخ بهره را در این سطوح حفظ کند اما سیگنالی در مورد به اوج رسیدن نرخ بهره نداد. ما همچنین از جیمز بولارد، رئیس سابق فدرال رزرو سنت لوئیس، شنیدیم که به اظهارات معمول هاوکیش خود پایبند بود. جانشین بولارد هنوز مشخص نیست، اما قرار نیست تا سال 2025 کرسی سنت حق رای داشته باشد، بنابراین تاثیر سخنان وی زیاد نخواهد بود.

دستور کار پاول برای امروز چیست؟ مسلماً، پس‌زمینه از زمان اعلام نرخ بهره FOMC در یک ماه پیش تغییر چشمگیری نداشته است. روند کاهش تورم مطابق با انتظارات پیشرفت کرده است، در حالی که شاخص‌های کلیدی فعالیت‌ها همچنان تاب آور هستند. مطمئناً، بازنگری نسبتاً اساسی در داده حقوق و دستمزد، تصویری کمتر خوشبینانه از آنچه که در ابتدا نشان داده شده بود را برای اشتغال نشان می‌دهد، اما ما شک داریم که این مسئله برای ایجاد تغییر کلی در سیاست‌ها کافی باشد.

پاول بار دیگر باید با پیش‌بینی‌های کمیته خود که یک افزایش نرخ بهره دیگر در سال جاری را پیش‌بینی می‌کنند، مواجه شود: او احتمالاً تکرار خواهد کرد که فدرال رزرو برای این مسئله آماده مذاکره است و رویکردی وابسته به داده را حفظ می‌کند. بازارها به سختی از این موضوع یا هر گونه اظهار نظر مجدد مبنی بر اینکه برای کاهش نرخ بهره هنوز راه درازی در پیش است، شگفت زده خواهند شد.

افزایش اخیر بازده اوراق در آمریکا مطمئناً مکمل انقباضی‌تر شدن شرایط مالی ناشی از سیاست‌های پولی است، اما با توجه به ثبات در بازار اوراق قرضه پس از فشار فروش بزرگ ماه ژوئیه تا اوت، ما فکر نمی‌کنیم که پاول بیش از حد نگران ضعف تازه در اوراق خزانه داری آمریکا باشد.

رشد اخیر دلار احتمالاً برخی از انتظارات بازارها برای لحن هاوکیش پاول را قیمت گذاری کرده است، بنابراین ما امروز انتظار افزایش دیگری را نداریم. سخنرانی کریستین لاگارد ممکن است تأثیر بیشتری بر یورو داشته باشد و باعث اصلاح DXY شود.

فقط تا 10 خرداد دوره مستر کلاس طلا با قیمت فعلی در دسترس است

  • بهترین دوره آموزش طلا در ایران
  • نقش بانک‌های مرکزی در بازار طلا
  • ترید طلا بر اساس شاخص‌های اقتصادی
  • تحلیل بین بازاری
  • استفاده کاربردی از سنتیمنت در معامله‌گری طلا

یورو: لاگارد می‌تواند به یورو کمک کند

کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا احتمالاً امروز با کار سخت‌تری نسبت به همتای آمریکایی خود روبرو است. آخرین داده‌های PMI تایید کرد که اقتصاد ناحیه یورو به سمت یک دوره رشد کند پیش می‌رود، که اکنون کار را برای هر گونه اظهارات هاوکیش سخت می‌کند.

در همین حین، لاگارد و همکارانش در بانک مرکزی اروپا احتمالاً می‌دانند که فرصت برای آخرین افزایش نرخ بهره برای مهار تورم بخش خدمات، به سرعت رو به اتمام است. به عبارت دیگر، اگر بانک مرکزی اروپا در ماه سپتامبر نرخ بهره را متوقف کند، با توجه به چشم انداز بد اقتصادی ممکن است فرصتی برای افزایش بیشتر نرخ بهره نداشته باشد.

همانند اعضای بانک مرکزی آمریکا، اعضای بانک مرکزی اروپا نیز سخنرانی داشتند. ناگل، عضو به شدت هاوکیش بانک مرکزی اروپا، بیان کرد که خیلی زود است که به توقف افزایش نرخ بهره فکر کنیم و رویکرد وابسته به داده‌های بانک را مجدداً بیان کرد. وویچیچ، عضو کمی میانه‌رو تر شورای حکام بانک، نیز چنین استدلالی را تکرار کرد.

کانال اخبار فوری فارکس و بازارهای جهانی

تصور ما این است که لاگارد از کاهش اخیر انتظارات نرخ بهره در ناحیه یورو ناراضی است (احتمال افزایش نرخ بهره در ماه سپتامبر تنها 40% گذاری شده است) و ممکن است وی ترجیح دهد برخی از شواهد بدتر شدن رشد را نادیده بگیرد و به رویکرد وابسته به داده‌های خالص پایبند باشد. در نهایت، اگر تورم صعودی باشد، از نظر ما شانس افزایش نرخ بهره در ماه سپتامبر به طور قابل توجهی افزایش می‌‌یابد، به خصوص با توجه به بدتر شدن چشم انداز رشد، که به این معنی است که این می‌تواند آخرین فرصت بانک مرکزی اروپا برای افزایش نرخ بهره باشد.

اختلاف نرخ سواپ دو ساله جفت ارز EURUSD به نفع دلار افزایش یافته و به سطوح 140 – 145 نقطه پایه رسیده است که آخرین بار در ماه فوریه/مارس آن را مشاهده کردیم. عقیده داریم پس از سخنرانی لاگارد فضایی برای قیمت گذاری مجدد سیاست‌های انقباضی وجود داشته باشد و جفت ارز EURUSD پس از این که محدوده 1.0800 را به سمت پایین شکسته است، بتواند رالی موقتی داشته باشد.

پوند: برادبنت نیز در جکسون هول سخنرانی خواهد داشت

بن برادبنت تنها عضو بانک مرکزی انگلیس است که در جکسون هول سخنرانی می‌کند، اما اظهارات وی برای فردا برنامه ریزی شده است. بنابراین باید منتظر دوشنبه باشیم تا تاثیر آن را بر پوند ببینیم. نوسانات اخیر در انتظارات برای اوج نرخ بهره بانک مرکزی انگلیس، پس از انتشار داده‌ها (دستمزد، تورم، فروش خرده فروشی، PMI) به این معنی است که بازگشت برخی نظرات اعضای بانک مرکزی انگلیس پس از یک دوره طولانی سکوت قطعاً می‌تواند بازار را به حرکت درآورد. با این حال، شایان ذکر است که بازارهای بریتانیا در روز دوشنبه به دلیل تعطیلات ملی بسته هستند، بنابراین حجم معاملات کم‌تر خواهد بود.

امروز محرک حرکت پوند، سخنرانی پاول و لاگارد خواهند بود. ما فکر می‌کنیم جفت ارز GBPUSD در صورت تقویت دلار آمریکا باید در محدوده 1.2500 حمایت شود در حالی که جفت ارز EURGBP می‌تواند رالی خود را فراتر از محدوده 0.8600 ادامه دهد البته اگر لاگارد لحن هاوکیشی داشته باشد.

ین ژاپن: تورم ژاپن کاهش یافت

ارقام تورم توکیو امروز منتشر شد که نشان دهنده کاهش فشار قیمت‌ها بود و کمی کمتر از پیش‌بینی‌ها و مطابق با تخمین‌های بانک مرکزی ژاپن منتشر شد. تورم در پایتخت در ماه اوت برای اولین بار از سپتامبر 2022 به زیر سطح 3% رسید و اساساً بی میلی بانک مرکزی ژاپن برای کاهش سیاست‌های پولی تسهیلی را تأیید کرد.

جفت ارز USDJPY روز گذشته، پس از تست محدوده کف قیمتی 144.50، همراستا با افزایش بازده اوراق خزانه داری آمریکا رشد کرد. ما عقیده داریم لحن هاوکیش پاول تا حدود زیادی قیمت گذاری شده است اما این لحن به اندازه‌ای کافی خواهد بود که جفت ارز USDJPY امروز حوالی 146 باقی بماند.

منبع: ING

برای پیگیری اخبار روز و فوری فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرام UtoFX بپیوندید.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

1 دیدگاه در “سخنرانی لاگارد در جکسون هول اهمیت بیشتری نسبت به سخنرانی پاول دارد!
  1. sajad.z گفت:

    واقعا عالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی