داده‌های اشتغال آمریکا و تورمی ناحیه یورو در کانون توجهات

زمان مطالعه: 4 دقیقه

داده‌های اشتغال آمریکا و تورمی ناحیه یورو در کانون توجهات

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس 

اعضای هاوکیش بانک مرکزی اروپا برای احیای انتظارات نرخ بهره وارد عمل شده‌اند، اما بازارها وابستگی به داده‌ها را انتخاب کرده‌اند و جفت ارز EURUSD این هفته قرار است با دو رویداد مهم ریسکی از جمله ارقام تورم ناحیه یورو و داده‌های اشتغال آمریکا روبرو شود. انتظار داریم که تورم هسته به اندازه کافی تاب آور باشد تا باعث افزایش مجدد نرخ بهره توسط بانک مرکزی اروپا شود، بنابراین فضای صعودی برای این جفت ارز وجود دارد.

دوره مستر کلاس طلا

  • نقش بانک‌های مرکزی در بازار طلا
  • ترید طلا بر اساس شاخص‌های اقتصادی
  • تحلیل بین بازاری
  • استفاده کاربردی از سنتیمنت در معامله‌گری طلا
دوره طلا

دلار آمریکا: هفته شلوغی را پیش رو داریم

تا به اینجا هفته آرامی را پشت سر گذاشتیم. تعطیلی روز گذشته انگلیس منجر شده بود حجم معاملات کاهش یابد و خبری از داده‌های کلیدی نبود. در آمریکا تنها رویداد شاخص تولیدی فدرال رزرو دالاس بود که که اندکی بیش از حد انتظار به محدوده انقباض سقوط کرد، که نشان دهنده ضعف در بخش تولیدی است که قبلاً توسط بررسی‌های دیگر (داده‌های PMI و PMI موسسه ISM) نشان داده شده بود.

با این حال، کاهش سرعت در بخش تولیدی تنها مختص به آمریکا نیست. اخیراً در بسیاری از اقتصادهای توسعه‌یافته، به‌ویژه در اروپا، شاهد وخامت شاخص‌های اقتصادی آینده‌نگر جهانی بوده‌ایم. تفاوت اکنون این است که چگونه بخش خدمات ایالات متحده با وجود سیاست‌های پولی انقباضی‌تر در ایالات متحده، نسبت به ناحیه یورو تاب آورتر به نظر می‌رسد.

قدرت نسبی شاخص‌های فعالیت ایالات متحده – در مقایسه با سایر نقاط جهان و همچنین نسبت به انتظارات – چیزی است که دلار را در چند هفته گذشته قوی نگه داشته است و باید به عنوان محرک شماره یک حرکت دلار تا پایان سال باقی بماند. دلیل این مسئله این است که روند کاهش تورم در حال تقویت است و به فدرال رزرو اجازه می‌دهد تا افزایش نرخ بهره را متوقف کند و بر رشد تمرکز کند. با این حال، تا زمانی که داده‌ها به بدترین حالت تبدیل نشوند، بازارها کاهش بیشتر نرخ بهره را قیمت گذاری نخواهند کرد و نرخ واقعی مطلوب (بالاترین در G10) از دلار حمایت می‌کند.

این هفته چندین داده مهم برای آمریکا منتشر می‌شود. امروز آمار فرصت‌های شغلی برای ماه ژوئیه به دقت زیرنظر خواهد بود تا نشانه‌هایی برای این که بازار کار خنک شده است یا خیر پیدا شود. شاخص اطمینان مصرف‌کننده کنفرانس بورد همچنین امروز منتشر خواهد شد و انتظار می‌رود نسبت به ماه ژوئیه تغییر کمی داشته باشد. همچنین این هفته داده‌های اشتغال ADP و سپس داده‌های اشتغال رسمی در روز جمعه منتشر خواهد شد. به یاد داشته باشید که داده حقوق و دستمزد (NFP) تا ماه مارس با 306000 (اگرچه این یک تجدید نظر اولیه است) تجدیدنظر نزولی یافته است که احتمالاً داده این هفته را مهم‌تر می‌کند.

شاخص DXY در محدوده سقف قیمتی 104 ماه مه و ژوئن معامله می‌شود. سرمایه‌گذاران ممکن است بخواهند منتظر تایید داده‌های اشتغال باشند تا دلار را به طور قابل‌توجهی از این سطوح بالاتر ببرند. یک محیط نامشخص (یا با عرضه متوسط) دلاری می‌تواند بازارهای فارکس را تا پیش از انتشار گزارش NFP در روز جمعه تحت سلطه خود قرار دهد.

کانال اخبار فوری فارکس و بازارهای جهانی

آماده برای داده‌های تورمی

با نزدیک شدن به جلسه سیاست گذاری ماه سپتامبر، ما از شنیدن اظهارات هاوکیش اعضای بانک مرکزی اروپا با برخی پیام‌های قوی در حمایت از انقباض بیشتر سیاست‌ها تعجب نمی‌کنیم. قیمت گذاری‌های بازار برای جلسه ماه سپتامبر احتمالاً همان چیزی است که اعضای هاوکیش شورای حکام را آزار می‌دهد. بازارها تمایلی به قیمت گذاری آخرین افزایش نرخ بهره بانک مرکزی اروپا ندارند و احتمال افزایش در ماه سپتامبر زیر 50% باقی مانده است.

هولزمن، عضو بانک مرکزی اروپا، مستقیما به احتمال بالا برای افزایش نرخ بهره اشاره کرد اما قیمت گذاری‌های بازار چندان تغییر نکردند. لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، نیز در رویداد جکسون هول لحن هاوکیشی داشت و به نظر می‌رسید که تاکید کمی بر شواهد فزاینده‌ای داشت که نشان می‌دهد اقتصاد ناحیه یورو به سرعت در حال کند شدن است و نیاز به پایبندی به وابستگی به داده‌ها وجود دارد. اکنون واضح است که بازارها – که مسلماً خیلی رایج نیست – کاملاً رویکرد وابسته به داده‌های سیاست گذاران بانک مرکزی اروپا را پذیرفته‌اند و منتظر ارقام تورم این هفته هستند تا آخرین پیش‌بینی خود را در مورد افزایش ماه سپتامبر اعلام کنند.

جدول زمانی برای انتشار تورم این هفته عبارتند از: تورم آلمان فردا صبح (همراه با اسپانیا) منتشر می‌شوند، در حالی که پنج شنبه شاهد انتشار ارقام فرانسه، ایتالیا و سپس کل ناحیه یورو هستیم.

انتظارات مبنی بر کاهش تورم هسته ناحیه یورو از 5.5% به 5.3% هستند، در حالی که اقتصاددانان ING تورم را 5.4% پیش‌بینی می‌کنند. این مسئله باید برای آخرین افزایش 0.25 درصدی نرخ بهره توسط بانک مرکزی اروپا در ماه سپتامبر کافی باشد و ما پیش‌ببینی ریسک‌های صعودی برای یورو در کوتاه مدت می‌کنیم.

پوند: تقویم خلوت این هفته انگلیس

پوند هفته را نسبتاً قوی‌تر آغاز کرده است، که تا حدودی به کمک برخی اظهارات هاوکیش توسط برادبنت، معاون بانک مرکزی انگلیس، در جکسون هول بود. وی که تاکید کرد بعید است که تورم به همان سرعتی که افزایش یافت، کاهش پیدا کند و سیاست پولی لازم است برای مدتی در قلمرو محدود باقی بماند.

جدای از آن، فضای ریسک پذیری با بازگشایی مجدد بازارهای لندن پس از تعطیلات دیروز بریتانیا به پوند کمک می‌کند. تقویم این هفته برای انگلیس بسیار خلوت است که این بدین معنی است که محرک حرکت پوند، عوامل خارجی خواهند بود. تنها سخنرانی پیل، اقتصاددان ارشد بانک مرکزی انگلیس، در روز پنچ‌شنبه در کانون توجهات خواهد بود.

اگر پیش بینی ما در مورد این که بازارها ممکن است قبل از تایید داده‌های اشتغال آمریکا، کمی از معاملات خرید دلار را کاهش دهند، درست باشد جفت ارز GBPSD می‌تواند حمایت شود. در مورد جفت ارز EURGBP داده‌های تورمی اروپا حرکت این جفت ارز را مشخص خواهد کرد. در سناریو صعودی ما برای یورو، انتظار داریم این جفت ارز بالاتر از محدوده 0.8600 قرار گیرد.

منبع: ING

برای پیگیری اخبار روز و فوری فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرام UtoFX بپیوندید.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟