بروکر ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب ها

داده‌های تورم ناحیه یورو در کانون توجهات

داده‌های تورم ناحیه یورو در کانون توجهات

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس 

امروز داده‌های تورمی اسپانیا و آلمان منتشر می‌شود که ممکن است تاثیری بر انتظارات نرخ بهره بانک مرکزی اروپا در جلسه ماه سپتامبر داشته باشد. داده‌های تورم ناحیه یورو فردا منتشر می‌شوند. امروز در آمریکا داده‌های اشتغال ADP منتشر می‌شود. روز گذشته داده‌های ضعیف آمریکا منجر به افت دلار شد. در همین حین دلار استرالیا انتشار ضعیف‌تر از انتظارات داده‌های CPI را نادیده می‌گیرد.

دلار آمریکا: داده‌های ADP ممکن است دقیق نباشند اما می‌توانند منجر به حرکت بازار شوند

روز گذشته دو انتشار ضعیف‌تر از انتظارات داده‌های آمریکا منجر شد دلار اصلاح قابل توجهی داشته باشد. داده‌های فرصت شغلی JOTLS در ماه ژوئیه به 8.8 میلیون کاهش یافت که بدین معنی بود که برای هر کارگر بیکار تقریباً 1.5 فرصت شغلی وجود دارد که کمترین نسبت از سپتامبر 2021 است. نرخ استخدام اندکی کاهش یافت، اما نرخ اخراج بدون تغییر ماند. شاخص اطمینان مصرف‌کننده کنفرانس بورد ایالات متحده نیز ناامید کننده بود، به طوری که نظرسنجی از سطح اصلاح شده 114 در ژوئیه به 106 در ماه اوت کاهش یافت. دیگر مولفه‌ها در این نظرسنجی نیز کاهش یافتند.

رالی در ارزهای چرخه‌ای و ضعف دلار تاییدی بود بر این که داده‌های فعالیت ایالات متحده – با این که داده تراز اولی منتشر نشد – همچنان در جایگاه هدایت بازارهای جهانی ارز باقی مانده است. تحولات در چین و در حوزه کامودیتی، اگرچه مهم است، اما به وضوح همچنان نقش ثانویه‌ای ایفا می‌کند.

امروز داده‌های اشتغال ADP در کانون توجهات هستند. اخیراً ثابت نشده که این داده‌ها برآورد دقیقی از حقوق و دستمزدهای رسمی باشند، اما اغلب بر انتظارات نرخ تأثیر گذاشته‌اند. انتظارات برای این داده 195K هستند. تغییرات ماهانه موجودی عمده‌فروشی آمریکا و تغییرات ماهانه خانه‌های در انتظار فروش ایالات متحده برای ماه ژوئیه در کنار تولید ناخالص داخلی نیز امروز منتشر خواهند شد.

دلار امروز صبح پس از افت‌های دیروز مقداری جایگاه خود را پس گرفت، اما داده‌ها جهت حرکت امروز را تعیین خواهند کرد. ما در آغاز هفته پیش‌بینی ضعف دلار را داشتیم و می‌خواهیم ببینیم که آیا داده‌های تورم ناحیه یورو احتمال آخرین افزایش نرخ بهره بانک مرکزی اروپا را افزایش می‌دهد یا خیر. با توجه به این که بازارها متقاعد شدند دیگر خبری از افزایش نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا نیست – البته اگر شگفتی در داده‌های اشتغال وجود نداشته باشد – انقباض مجدد سیاست‌ها توسط بانک مرکزی اروپا در کنار ضعف دلار می‌تواند منجر به رشد EURUSD شود.

شاخص DXY می‌تواند اصلاح خود را از سقف قیمتی 104 آغاز کند و محدوده 103 را لمس کند التبه اگر داده‌های تورم ناحیه یورو به اندازه کافی قوی منتشر شود و داده‌های اشتغال آمریکا به سمت بالا شگفتی نداشته باشد.

یورو: اسپانیا و آلمان داده‌های تورمی را منتشر می‌کنند

اولین دور ارقام تورم ناحیه یورو صبح امروز با انتشار CPI اسپانیا و آلمان آغاز می‌شود. در اسپانیا، تورم اصلی ممکن است از محدوده 2.3% ماه قبلی افزایش یابد، اما توجهات معطوف بر داده‌های تورمی هسته خواهد بود که باید بالا باقی مانده باشند. پیش‌بینی می‌شود این داده از 6.2% به 6% کاهش یابد. داده تورم آلمان احتمالاً بیشترین تأثیر را در بازار خواهند داشت. پیش‌بینی‌ها برای این داده همچنین بر کاهش سرعت از 6.2٪ به 6.0٪ متمرکز شده است.

این داده‌ها در این مقطع برای یورو بسیار مهم هستند. بازارها به قیمت گذاری رویدادهای ریسکی کلیدی نزدیک می‌شوند. قیمت‌ گذاری‌ها اکنون احتمال اندکی کمتر از 50% را برای افزایش 15 نقطه پایه‌ای نشان می‌دهند. منحنی بازده یورو با این دیدگاه ما موافق است که اگر بانک مرکزی اروپا در جلسه ماه سپتامبر نرخ بهره را افزایش ندهد، با توجه به بدتر شدن چشم انداز اقتصادی ناحیه یورو، افزایش دوباره نرخ بهره به طور فزاینده‌ای دشوار خواهد بود.

ما انتظار داریم که بازارها حتی به کوچکترین انحرافات از اجماع، به ویژه در داده‌های تورمی آلمان و ناحیه یورو که فردا منتشر می‌شوند، بسیار حساس باشند. قبول داریم که این یک پیش‌بینی بسیار نزدیک است، اما اقتصاددانان ما انتظار دارند که گزارش‌های تورم این هفته نشان دهد که تورم هسته برای آرام ماندن بانک مرکزی، بسیار بالا هستند و بانک مرکزی اروپا را به آخرین افزایش نرخ بهره در سپتامبر سوق می‌دهد.

در سناریو پایه، ما پیش‌بینی می‌‌کنیم جفت ارز EURUSD پیش از انتشار داده‌های NFP روز جمعه به سمت محدوده 1.0900 – 1.950 رالی داشته باشد.

پوند: تماشاچی بدشانس

عدم انتشار داده‌های داخلی باعث شده است که پوند صرفاً مطابق با پویایی جهانی حرکت کند. افت دیروز دلار منجر شد جفت ارز GBPUSD بالاتر از محدوده 1.2650 قرار گیرد که نسبت به همتایان کمتر بود. امروز جفت ارز GBPUSD کمی افت کرد اگرچه به نظر می‌رسد که حساسیت پوند به سنتیمنت ریسک در این لحظه کمی محدودتر است.

جفت ارز EURGBP، جفت ارزی است که امروز با انتشار داده‌های تورمی ناحیه یورو باید زیرنظر داشته باشید. این جفت ارز روز گذشته محدوده 0.8600 را به سمت بالا شکست و نشانه‌هایی از تاب آوری تورم در اسپانیا و آلمان می‌‌تواند منجر به ادامه رالی تا محدوده 0.8640 شود.

دلار استرالیا: تورم پایین‌تر به دلار استرالیا ضربه‌ای وارد نکرد

جفت ارز AUDUSD موقتا به محدوده 0.6450 افت کرد و سپس پس از انتشار تورم ماهانه که ضعیف‌تر از انتظارات منتشر شد، بازگشت سریعی داشت. تورم CPI در ماه ژوئیه به 4.9% رسید که از 5.4% کاهش داشت و کمتر از پیش‌بینی 5.2% بود.

با توجه به اینکه اخیراً سیاست گذاران به ارقام تورم ماهانه چقدر وزن داده‌اند، این بدین معنی خواهد بود که پیش‌بینی ما برای آخرین افزایش نرخ بهره توسط بانک مرکزی استرالیا در سه ماهه چهارم در خطر است. اگرچه ما هنوز متقاعد نشده‌ایم که مسیر کاهش تورم هموار خواهد بود، چرا که اثرات پایه تاثیرات زیادی در کاهش تورم در ماه‌های گذشته داشته است. در این مرحله، داده‌های بازار کار مهم‌تر می‌شوند. اگر ضعف دیگری را در این داده‌ها شاهد باشیم، احتمالات برای آخرین افزایش نرخ بهره توسط بانک مرکزی استرالیا بسیار کاهش می‌یابند.

در چشم انداز بازار فارکس، ما تعجب نمی‌کنیم که با وجود ارقام تورم ضعیف‌تر، دلار استرالیا افزایش یافته است. ما این مسئله را قبلا اعلام کردیم که جفت ارز AUDUSD چگونه بسیاری از موارد منفی مربوط به قرار گرفتن استرالیا در معرض چین را قیمت گذاری کرده و انتظارات بازار برای سیاست‌های انقباضی بانک مرکزی استرالیا حتی قبل از انتشار CPI امروز بسیار محدود بود.

منبع: ING

برای پیگیری اخبار روز و فوری فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرام UtoFX بپیوندید.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

1 دیدگاه در “داده‌های تورم ناحیه یورو در کانون توجهات
  1. Mahdi,salimi گفت:

    خیلی ممنون از زحماتتون🌺

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟