ارانته

دوره خاموشی اعضای بانک مرکزی آمریکا و توجهات معطوف به گزارش NFP

زمان مطالعه: 3 دقیقه

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس 

دلار هفته را مختلط آغاز کرد. جفت ارز USDJPY در محدوده اصلاحی معامله می‌شود، در حالی که جفت ارز EURUSD پس از افت در روز جمعه در حال بهبود است. مهم‌ترین رویداد این هفته گزارش NFP آمریکا در روز جمعه خواهد بود. همچنین بانک مرکزی کانادا، استرالیا و هلند نیز این هفته جلسه خواهند داشت.

دلار آمریکا: سخنرانی پاول حمایتی را ارائه کرد

روز جمعه دلار کمی افزایش یافت که عمدتا به این دلیل بود که ارزهای اروپایی پس از سخنرانی مقامات بانک مرکزی اروپا، کاهش یافتند. همچنین سخنرانی پاول، رئیس بانک مرکزی آمریکا، از دلار حمایت کرد. او بسیار مبهم‌تر از همکارش کریستوفر والر که در اوایل هفته سیگنال داده بود که نبرد با تورم تقریباً به پیروزی رسیده است، صحبت کرد. در واقع، نظرات پاول برای چشم انداز افزایش بیشتر نرخ بهره باقی ماند – که تعداد کمی در بازار معتقدند تحقق خواهد یافت.

در مقابل این پس‌زمینه، ارزش دلار بر اساس داده‌های ایالات متحده در این هفته معامله خواهد شد. با توجه به دوره خاموشی اعضای بانک مرکزی آمریکا پیش از جلسه 13 دسامبر، این هفته خبری از سخنرانی اعضای بانک مرکزی نخواهد بود. در عوض توجهات معطوف به داده‌های مهم خواهد بود. فراتر از داده شاخص سفارشات کالاهای بادوام، فردا شاخص مدیران خرید بخش خدماتی موسسه ISM و داده‌های JOLTS منتشر خواهد شد. آیا فرصت‌های شغلی پایین‌تر منتشر خواهند شد و تعادل بهتری را در بازار کار ایالات متحده نشان می‌دهند – که عامل منفی برای دلار خواهد بود؟ پس از آن در روز چهارشنبه، داده‌های اشتغال ADP را قبل از آمار مدعیان بیکاری روز پنجشنبه خواهیم داشت.

اما مهم‌ترین رویداد این هفته گزارش NFP ماه نوامبر در روز جمعه خواهد بود. پیش‌بینی‌ها حاکی از عدد 180 هزار برای NFP و نرخ بیکاری و تغییرات ماهانه دستمزد ساعتی ایالات متحده بدون تغییر هستند. با توجه به تمایل سرمایه گذاران به سرمایه گذاری خارج از دلار، ما فکر می‌کنیم که یک نتیجه اجماع منفی ملایم برای دلار را شاهد خواهیم بود. موسسه ING عقیده دارد باید این گزارش بسیار قوی منتشر شود تا ایده افزایش مجدد نرخ بهره فدرال رزرو دوباره روی میز قرار گیرد.

فقط تا 10 خرداد دوره مستر کلاس طلا با قیمت فعلی در دسترس است

  • بهترین دوره آموزش طلا در ایران
  • نقش بانک‌های مرکزی در بازار طلا
  • ترید طلا بر اساس شاخص‌های اقتصادی
  • تحلیل بین بازاری
  • استفاده کاربردی از سنتیمنت در معامله‌گری طلا

پیش‌بینی می‌شود شاخص DXU در محدوده بین 103 – 104 در این هفته معامله شود و بعید است که سرمایه‌گذاران در محدوده 104.0 / 104.20 به دنبال فروش باشند.

یورو: بازگشت اعضای داویش بانک مرکزی اروپا

روز جمعه پس از سخنرانی ویلروی، عضو بانک مرکزی اروپا، مبنی بر این که اگر شوکی رخ ندهد چرخه انقباضی بانک مرکزی اروپا به پایان رسیده است و بانک مرکزی اروپا سیاست‌های انبساطی را برای سال 2024 در نظر خواهد گرفت، جفت ارز EURUSD عقب نشینی شدیدی را تجربه کرد. بازارهای پولی اولین کاهش نرخ بهره را برای آوریل سال آینده قیمت گذاری کردند که کمی زودتر از بانک مرکزی آمریکا است. این ریسک همیشه وجود داشت که بانک مرکزی اروپا به اندازه فدرال رزرو در سال 2024 نرخ بهره را کاهش دهد – این بدین معنی است که EURUSD نیازی به رالی زیاد ندارد. به همین دلیل است که پیش‌بینی موسسه ING برای سال 2024 تقریبا متعادل است و برای سه ماهه اول محدوده 1.10 و سه ماهه چهارم محدوده 1.15 زیرنظر است. همچنین موسسه ING فروش کراس‌های ارزی مانند EURAUD را پیش‌بینی می‌کند.

کانال اخبار فوری فارکس و بازارهای جهانی

این هفته داده‌های رتبه دومی برای ناحیه یورو مثل (Sentix، خرده فروشی، تولید ناخالص داخلی سه ماهه سوم) منتشر خواهند شد. لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، امروز سخنرانی خواهد داشت. وی احتمالا تلاش می‌کند که تعادل را بین اعضای هاوکیش و داویش حفظ کند و اعلام کند که افزایش نرخ بهره همچنان جزء گزینه‌های روی میز است.

محدوده 1.0825 در جفت ارز EURUSD می‌‌تواند محدوده حمایتی میان روزی باشد. این احتمال وجود دارد که اگر گزارش NFP قوی منتشر شود جفت ارز EURUSD بار دیگر به محدوده 1.0700 بازگردد. در حال حاضر یورو در برابر کراس‌های ارزی ضعیف باقی خواهد ماند.

پوند: سلطه داستان بانک مرکزی اروپا و بانک مرکزی انگلیس

نظرات داویش اعضای بانک مرکزی اروپا منجر شده که سرمایه‌گذاران کاهش نرخ بهره توسط بانک مرکزی اروپا را چندین ماه زودتر از بانک مرکزی انگلیس قیمت گذاری کنند و انتظارات برای چرخه انبساطی عمیق‌تری در ناحیه یورو نسبت به انگلیس شکل گرفتند. موسسه ING با این قیمت گذاری مخالف است و عقیده دارد بانک مرکزی انگلیس نسبت به بانک مرکزی اروپا بیشتر نرخ بهره را کاهش خواهد داد. این بدین معنی است که جفت ارز EURGBP نیازی ندارد زمان زیادی زیر محدوده 0.8600 باقی بماند.

تقویم انگلیس این هفته خلوت است و تنها در روز جمعه انتظارات تورمی منتشر خواهد شد. محرک بزرگ این هفته EURGBP هر گونه عقب نشینی از قیمت گذاری‌های داویش بانک مرکزی اروپا برای سال 2024 خواهد بود.

منبع: ING

برای پیگیری اخبار روز و فوری فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرام UtoFX بپیوندید.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی