بروکر ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

بازگشت ین به کانون توجهات

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس 

پیش از انتشار داده‌های اشتغال آمریکا در روز جمعه، عملکرد خوب ین در کوتاه مدت در کانون توجهات قرار گرفته است. رشد ین ربطی به محیط ریسک گریز ندارد (بازارهای دارایی نیز مورد تقاضا قرار گرفتند) و همه این رشد نمی‌تواند مربوط به پایان دادن به سیاست نرخ بهره منفی توسط بانک مرکزی ژاپن باشد. به نظر می‌رسد ین می‌تواند رشد خود را در کوتاه مدت حفظ کند.

دلار آمریکا: محیط مختلط بازار و قدرت ین

بازار فارکس نسبتا آرام است. یکی از ناهنجاری‌ها این است که دارایی‌های ریسکی جهانی (اعم از اوراق قرضه و بازار سهام) بسیار خوب عمل می‌کنند، اما تقاضا برای دلار نیز بالا است. به طور معمول انتظار می‌رود که دلار در چنین محیطی به آرامی کاهش یابد. یک توضیح برای این موضوع این است که در حالی که نرخ بهره در سراسر جهان در حال کاهش است (که برای دارایی‌های ریسکی مثبت است)، در واقع در خارج از آمریکا (به ویژه در اروپا) سریعتر از ایالات متحده نرخ بهره کاهش می‌یابد. قابل توجه است که اختلاف سواپ دلار در برابر یورو به بالاترین سطح سال رسیده است که این مسئله دلیل افت EURUSD را نمایان می‌کند.

اما مهم‌ترین مسئله در حال حاضر عملکرد خوب ین است. تمرکز در اینجا، بار دیگر، به این مسئله است که آیا بانک مرکزی ژاپن (BoJ) قصد دارد به هشت سال سیاست نرخ بهره منفی در زمان تشکیل جلسه در 18/19 دسامبر پایان دهد یا خیر. بازار فارکس بارها و بارها با این داستان مواجه شده است – و هر بار با بی‌رحمی ناامید شده است.

با این حال موسسه ING عقیده دارد بانک مرکزی ژاپن در سه ماهه دوم سال آینده نرخ بهره را افزایش دهد. به عقیده این موسسه، گمانه‌زنی‌ها در مورد اقدام بانک مرکزی ژاپن در جلسه 18 دسامبر خیلی زود است چرا که هیچ گزارش چشم اندازی آن را همراهی نمی‌کند – گزارشی که بتواند نشان دهد CPI به طور پایدار به 2% رسیده و پایان سیاست نرخ منفی را توجیه کند. با این حال جفت ارز USDJPY همچنان می‌تواند طی هفته آینده به محدوده 144.50/145 برسد چرا که گمانه‌زنی‌ها همچنان در زمینه اقدام بانک مرکزی ژاپن در جلسه ماه دسامبر وجود دارند.

با این حال داستان دلار، با انتشار داده‌های اشتغال فردا و جلسه FOMC هفته آینده مشخص خواهد شد. به نظر می‌رسد که بازار اوراق قرضه ایالات متحده در حال حاضر یک عدد ضعیف را برای داده‌های اشتغال قیمت گذاری می‌کند – که اگر داده‌ها خیلی ضعیف نباشند، احتمالاً دلار قوی‌‌تر خواهد شد. با این حال بعید است که در این صورت سرمایه گذاران چندان به سمت دلار حرکت کنند چرا که هیچ گونه چرخش ریسکی در زمینه تورم و چرخه نرخ بهره به نفع دلار وجود ندارد تا منجر به رالی قوی برای دلار شود.

امروز بعید است که داده آمار مدعیان بیکاری آمریکا محرک بزرگی برای بازار باشد. داده‌های اعتباری مصرف کننده ایالات متحده در ماه اکتبر زیر نظر خواهد بود تا ببینیم که آیا نرخ بهره بالای کارت‌های اعتباری در نهایت تاثیر خود را بر مصرف کننده آمریکایی گذاشته است یا خیر.

شاخص دلار این هفته عملکرد بهتری داشته است اما این احتمال وجود دارد که در محدوده 104.25/104.50 متوقف شود.

یورو: بازگشت اعضای هاوکیش؟

یکی از جذاب‌ترین داستان‌ها در حال حاضر این است که معامله‌گران کاهش نرخ بهره بیشتری را برای بانک مرکزی اروپا نسبت به بانک مرکزی آمریکا برای سال آینده قمیت گذاری کرده‌اند. همچنین معامله‌گران کاهش دو برابری نرخ بهره را برای بانک مرکزی اروپا نسبت به بانک مرکزی انگلیس قیمت گذاری کردند. به عقیده موسسه ING قیمت گذاری چرخه بانک مرکزی اروپا بسیار تهاجمی است و این موسسه پیش‌بینی می‌کند کاهش 75 نقطه‌ای نرخ بهره از ماه ژوئن شروع شود (به جای کاهش 125 نقطه‌ پایه‌ای از ماه مارس/آوریل). امروز هولزمن، عضو بانک مرکزی اروپا، سخنرانی خواهد داشت.

با توجه به قیمت گذاری شدید منحنی بانک مرکزی اروپا، ممکن است جفت ارز EURUSD افت بیشتری نداشته باشد. در حال حاضر پیش‌بینی موسسه ING برای پایان سال محدوده 1.07 است. دلیل این پیش‌بینی داده‌های آمریکا است که انتظار می‌رود افتی را نشان دهند. اما برای اطمینان باید دید گزارش اشتغال فردا چطور منتشر خواهد شد و جلسه هفته آینده بانک مرکزی آمریکا و اروپا چطور پیش خواهد رفت.

پیش‌بینی می‌شود امروز محدوده حمایتی 1.0730 در EURUSD حفظ شود.

منبع: ING

برای پیگیری اخبار روز و فوری فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرام UtoFX بپیوندید.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟