بروکر ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

دلیلی برای فروش دلار وجود ندارد

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس 

پس از این که بانک مرکزی آمریکا شرط بندی‌ها در زمینه سیاست‌های انبساطی زودتر را به عقب راند و بانک‌های منطقه‌ای آمریکا دوباره به سرتیتر اخبار بازگشتند، دلار عملکرد کمی بهتر داشته و بازار سهام کمی ضعیف شدند. روند ضعیف‌تر CPI در اروپا و موضع نه‌چندان هاوکیش بانک مرکزی انگلیس، باید داستان اصلی امروز اروپا باشد و دلار را به طور نسبی در بازار قوی نگه دارد.

دلار آمریکا: استرس فدرال رزرو و بانک‌های منطقه‌ای به جذابیت دلار می‌افزاید

عقب نشینی فدرال رزرو در برابر کاهش نرخ بهره در ماه مارس منجر شده که نرخ‌های بهره آمریکا کمی بالاتر رفته و از دلار حمایت کند. پیام قوی دیروز فدرال رزرو این بود که تورم و رشد در حال حرکت به سمت «توازن بهتر» هستند، کاهش نرخ بهره احتمالاً در راه است، اما داده‌های بیشتری لازم است تا به فدرال رزرو اطمینان برای شروع چرخه را بدهد. فراتر از داده‌های حقوق و دستمزد غیرکشاورزی (NFP) فردا، موسسه ING عقیده دارد که بازنگری سالانه معیارهای CPI در 9 فوریه و انتشار CPI ژانویه در 13 فوریه، اکنون تاریخ‌های مهمی برای فدرال رزرو و سرمایه‌گذاران خواهند بود.

دیروز بانک‌های منطقه‌ای آمریکا نیز در رادار بازار ظاهر شدند. قیمت سهام New York Community Bancorp (NYCB) به دلیل گزارش درآمدزایی ضعیف سه ماهه به شدت کاهش یافت. برخی از زیان وام‌های بزرگ به بخش املاک تجاری مرتبط بودند که شاید پاشنه آشیل داستان قدرت اقتصادی ایالات متحده باشد. این مسئله در زمانی اتفاق می‌افتد که برنامه تامین مالی مدت‌دار بانک‌ها (BTFP) در 11 مارس منقضی می‌شود. سرمایه‌گذاران مطمئناً به دقت این داستان را بررسی خواهند کرد، اما کسانی که سوگیری صعودی دارند، عقیده دارند که مقامات ایالات متحده (از جمله FDIC)، اگر NYCB در موقعیت قوی کافی نبود، هرگز به این بانک اجازه نمی‌‌دادند که دارایی‌های بانک ورشکسته Signature را تصاحب کند.

با این حال به دلیل اخبار NYCB سواپ پایه بین ارزی سه ماهه EURUSD حدود 7 نقطه پایه‌ افزایش یافت. توجه داشته باشید که این نشان‌دهنده پرداخت هزینه‌های بانک‌ها برای تامین مالی دلار است و معمولاً با قدرت دلار مرتبط است. اگر بحران بانک‌های منطقه‌ای ایالات متحده دوباره شعله‌ور شد، این سواپ را به دقت زیر نظر داشته باشید، چرا که دلار ممکن است در ابتدا تقویت شود تا زمانی که فدرال رزرو دوباره شرایط تامین مالی را آرام کند.

امروز در آمریکا، توجهات معطوف به آمار مدعیان بیکاری و شاخص PMI تولیدی موسسه ISM است. بعید است پیش از انتشار شاخص NFP فردا، این داده‌ها چندان محرک بازار باشند. این بدین معنی است که DXY با بتواند به سمت محدوده بالای رنج قیمتی 103 -104 حرکت کند.

یورو: شاخص CPI ضعیف ژانویه فشارها بر بانک مرکزی اروپا را حفظ می‌کند

به دلیل جلسه بانک مرکزی آمریکا و فضای ریسک گریزی در بازار، جفت ارز EURUSD به محدوده 1.0800 کاهش یافت. نقطه برجسته تقویم داده‌های امروز ناحیه یورو، انتشار CPI ژانویه است که انتظار می‌رود نرخ اصلی به 2.7 درصد نسبت به سال قبل و تورم هسته تا 3.2 درصد در سال کاهش یابد – که تورم هسته پایین‌ترین میزان از مارس 2022 است. با توجه به روند موفقیت آمیز تورم کاهنده و داده‌های ضعیف فعالیتی، برای بانک مرکزی اروپا نسبت به فدرال رزرو عقب نشینی در برابر انتظارات کاهش نرخ بهره اولیه دشوارتر است. بدین دلیل است که بازارها همچنان احتمال 60 درصدی را برای کاهش نرخ بهره بانک مرکزی اروپا در ماه آوریل در نظر دارند. محدوده حمایتی جفت ارز EURUSD در محدوده 1.0790/1.0800 تحت فشار قرار دارد و شکست این محدوده راه را برای حرکت به سمت محدوده 1.0715/25 باز می‌کند.

امروز همچنین جلسه بانک مرکزی سوئد برگزار می‌شود. این اولین جلسه این بانک از 23 نوامبر است. در آن جلسه بانک مرکزی سوئد بازار را غافلگیر کرد و نرخ بهره را در محدوده 4% حفظ کرد اما درها را برای افزایش نرخ بهره در اوایل سال جاری باز گذاشت. اگرچه تغییر قالب این جلسات نشان می‌دهد که پیش‌بینی معمول چند فصلی برای نرخ بهره وجود نخواهد داشت، احتمالاً خود بیانیه (یا شاید گزارش سیاست پولی) روشن می‌کند که چرخه انقباضی به پایان رسیده است.

پوند: بانک مرکزی انگلیس باید این سیگنال را بدهد که چرخه انقباضی به پایان رسیده است

امروز در جلسه بانک مرکزی انگلیس، پیش‌بینی می‌شود که ریسک‌های نزولی برای پوند وجود داشته باشد. این مسئله هم از طرف بانک مرکزی انگلیس با کنار گذاشتن سوگیری انقباضی و هم با تغییر ساختار رأی‌گیری از 6-3 (سه مورد برای افزایش نرخ بهره) به 9-0 پدیدار می‌شود. بانک مرکزی انگلیس این شانس را دارد که در این جلسه خود را به موضع داویش بانک مرکزی آمریکا و بانک مرکزی اروپا برساند. اگر در زمینه ریسک‌های داویش درست پیش‌بینی کرده باشیم، جفت ارز GBPUSD نوسان چندانی نخواهد داشت و در محدوده 1.2600 نوسان خواهد کرد.

اما اگر بانک مرکزی انگلیس بخواهد بر تورم خدماتی چسبنده تاکید کند و یا از اعضای هاوکیش بانک مرکزی به افزایش نرخ بهره رای دهند، این پیش‌بینی غلط خواهد بود. در حال حاضر به نظر می‌رسد بازارها اولین کاهش نرخ بهره بانک مرکزی انگلیس را برای ماه ژوئن قیمت گذاری کردند. موسسه ING عقیده دارد این چرخه در ماه اوت آغاز خواهد شد.

منبع: ING

برای پیگیری اخبار روز و فوری فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرام UtoFX بپیوندید.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟