بروکر ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

آیا اشتغال ایالات متحده روند ملایم خود را ادامه می دهد؟

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس 

تمرکز در بازارهای فارکس امروز بر این است که آیا اشتغال ایالات متحده به مسیر نزولی خوش خیم خود ادامه می‌دهد و «توازن بهتر» اقتصاد را نشان می‌دهد یا خیر. نکته جالب توجه این است که آیا عدد دسامبر کاهش می‌یابد یا خیر – اگر این اتفاق رخ دهد 11 تجدید نظر از 12 مورد در سال گذشته را نشان می‌دهد. امروز ممکن است شاهد بازگشت محیط ریسک پذیری ضعیفی باشیم.

دلار آمریکا: گزارش اشتغال در کانون توجهات

نوسانات قیمتی این هفته در بازارهای نرخ آمریکا آموزنده بود. علیرغم اینکه فدرال رزرو در برابر چشم انداز کاهش نرخ بهره ماه مارس عقب نشینی می‌کند، نرخ بهره همچنان پایین‌تر است. این مسئله ممکن است تابعی از این باشد که سرمایه‌گذاران پیش‌بینی می‌کنند بانک‌های منطقه‌ای ایالات متحده تحت فشار هستند یا به احتمال زیاد منعکس کننده این باور است که نرخ‌های بهره در سال جاری پایین‌تر می‌آیند و هیچ فایده‌ای برای مبارزه با این روند طاقت‌فرسا وجود ندارد. این ممکن است دلیلی باشد که دلار رشد اولیه دیروز خود را حفظ نکرده باشد.

امروز گزارش اشتغال ماه ژانویه منتشر می‌شود. پیش‌بینی‌ها برای داده NFP عدد 185K در رشد اشتغال است در حالی که موسسه ING عدد 200K را پیش‌بینی می‌کند. با این حال، فدرال رزرو از اینکه بازار کار به تعادل بهتری می‌رسد نگران نیست و ما شک داریم که یک عدد 200K برای شروع قیمت گذاری مجدد چرخه سیاست‌های تسهیلی فدرال رزرو لازم باشد. در عوض، باید ببینیم که آیا عدد 216K ماه دسامبر بازبینی شده است یا خیر. اگر این اتفاق رخ دهد، نشان دهنده 11 مورد از 12 گزارش NFP اخیر است که بازبینی کمتر شدند و از ادعای فدرال رزرو مبنی بر اینکه بازارهای کار رقابتی ایالات متحده متعلق به گذشته است، حمایت می‌کند.

موسسه ING معمولا در روزهایی که گزارش NFP منتشر می‌شوند سوگیری کمی نزولی برای دلار دارد چرا که عقیده دارد سرمایه‌گذاران از نقدینگی موجود در بازار فارکس به دلیل گزارش NFP استفاده می‌کنند تا در چیزی غیر از دلار سرمایه گذاری کنند. همچنین می‌خواهیم مجدداً تأکید کنیم که 9 فوریه می‌تواند روز بزرگی برای بازارهای فارکس باشد. اصلاحات سالانه معیار CPI ایالات متحده امروز منتشر می شود و تایید می‌کند که آیا روند تورم کاهنده اواخر سال 2023 در ایالات متحده واقعی است یا خیر.

طی دو هفته اخیر، شاخص DXY در محدوده کوچکی در حوالی 102.77 – 103.82 معامله شده است.

یورو: تورم هسته ناامید کننده بود

نرخ‌های بهره کوتاه‌مدت ناحیه یورو دیروز نسبت به اعداد CPI ژانویه که تورم هسته آن‌طور که انتظار می‌رفت کاهش پیدا نکرده بود، افزایش یافت. موسسه ING عقیده دارد که بانک مرکزی اروپا می‌تواند نگران باشد که شرکت‌ها قدرت قیمت گذاری را دارند که هزینه‌های دستمزدهای بالاتر را به مصرف کننده منتقل کنند. بنابراین منطقی است که بانک مرکزی اروپا تا ژوئن، زمانی که داده‌های دستمزد را در اختیار دارد، منتظر بماند تا نرخ بهره را کاهش دهد.

جفت ارز EURUSD روز گذشته مدت زیادی را زیر محدوده 1.08 باقی نماند. اگر عدد NFP امروز ملایم باشد، جفت ارز EURUSD می‌تواند بار دیگر به محدوده 1.0875/0900 برسد. با این حال، نوسانات تحقق یافته یک ماهه EURUSD همچنان حول پایین‌ترین سطح نزدیک به 6 درصد حرکت می‌کند و نوسانات ضمنی پایین نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران به این زودی‌ها انتظار افزایش نوسانات در بازار را ندارند.

روز گذشته بانک مرکزی سوئد چرخش کاملی داشت و از پیش‌بینی‌ها برای یک افزایش دیگر نرخ بهره در اوایل سال 2024 به سمت کاهش نرخ بهره در نیمه اول سال حرکت کرد که عافلگیر کننده بود. برخلاف بانک مرکزی انگلیس، بانک مرکزی سوئد کاملا از روند تورم کاهنده مطمئن بود. این مسئله می‌تواند در ماه‌های آینده برای کرون عامل منفی باشد و می‌تواند به نفع تمدید رالی GBPSEK در سال جاری حتی به نقطه 13.50 باشد.

منبع: ING

برای پیگیری اخبار روز و فوری فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرام UtoFX بپیوندید.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟