بروکر ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

خرده فروشی آمریکا، مسیر حرکت دلار را مشخص خواهد کرد

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس

تحلیل سنتیمنت روزانه

انتشار غیرمنتظره ضعیف تولید ناخالص داخلی سه ماهه چهارم ژاپن، تنها به روایت نزولی ین افزوده است. امروز توجهات معطوف به خرده فروشی آمریکا و سخنرانی اعضای بانک مرکزی خواهد بود. اگر شاهد افتی در خرده فروشی نباشیم، انتظار می‌رود دلار رشد اخیر خود را حفظ کند.

دلار آمریکا: تمرکز بر مصرف کنندگان آمریکایی

دلار آمریکا به دلیل داده‌های اشتغال قوی و سپس داده‌های تورمی در هفته‌های اخیر افزایش یافته است و امروز مصرف کنندگان آمریکایی جهت حرکت دلار را مشخص خواهند کرد. مصرف محرک اصلی رشد ایالات متحده در نیمه دوم سال 2023 بوده است، چرا که اقتصاددانان در تلاش برای تعیین زمانی هستند که افزایش نرخ بهره 500 نقطه پایه‌ای منجر به کاهش مصرف شده باشد. بازار امروز به دنبال کمی ضعیف شدن در ارقام خرده فروشی در ژانویه است، اما اجماع افزایش 0.2 درصدی ماهانه در خرده فروشی (از + 0.8% ماه در دسامبر) چندان هشدار دهنده نیست.

اگر شاهد سقوط غافلگیر کننده‌ای در خرده فروشی یا شاهد افزایش آمار مدعیان بیکاری (برای حمایت از اخبار که حاکی از افزایش اخراج کارکنان ایالات متحده بوده است) نباشیم، ما فکر نمی‌کنیم که دلار خیلی افت کند. کاهش نوسانات بین بازاری، علاقه به معاملات حملی را افزایش می‌دهد و به نفع ارزهای پربازده است. پیش‌بینی می‌شود DXY در محدوده 104.50 – 105 قوی باقی بماند.

تولید ناخالص داخلی سه ماهه چهارم ژاپن برای سال 2023 به طور غافلگیر کننده‌ای ضعیف منتشر شد. هر چند جفت ارز USDJPY واکنش چندانی نشان نداد اما این مسئله برای ین عامل منفی خواهد بود چرا که اولا به بانک مرکزی ژاپن دلایل کمتری برای خروج از سیاست‌های تسهیلی در ماه آوریل می‌دهد و دوما با توجه به اینکه صادرات موتور اصلی رشد بوده است، مقامات ژاپنی ممکن است مخالف ین ضعیف/ضعیف‌تر نباشند. محدوده 152.00 به وضوح یک سطح مقاومت بزرگ برای USDJPY است و شکست آن می‌تواند راه را برای حرکت به سمت محدوده 160 هموار کند.

یورو: استرس اوراق قرضه هنوز طنین انداز نشده است

مطمئناً این مسئله یک محرک اصلی بازار نبوده است، اما یکی از داستان‌های پس‌زمینه در بازارهای مالی این بود که کاهش قیمت املاک تجاری ایالات متحده برای بانک‌هایی که در معرض خطر هستند، چه معنایی دارد. یکی از صادرکنندگان اوراق قرضه تحت پوشش آلمان در تیتر اخبار بوده و دیروز رتبه این موسسه توسط S&P کاهش یافت. هنوز خیلی زود به نظر می‌رسد که در مورد هر گونه مشکل سیستمی صحبت کنیم، اما مطمئناً باید این بخش را زیر نظر داشته باشیم چرا که به نظر می‌رسد سال 2024 سالی باشد که کاهش قیمت املاک تجاری ایالات متحده به ارزش وثیقه‌ها ضربه می‌زند.

سیگنال فارکس و طلا

نمی‌توان گفت این مسئله بر یورو فشار وارد کرده است بلکه در عوض، نرخ‌های بالاتر ایالات متحده عامل کاهش EURUSD بوده است. سناریو قوی برای رشد EURUSD وجود ندارد اما موسسه ING عقیده دارد این سطوح نسبتاً بالای نرخ‌های ایالات متحده و دلار باید فرصت‌هایی را در این ماه برای شرکت‌ها و سرمایه‌گذاران ایجاد کند تا برای سیاست‌های تسهیلی بانک مرکزی آمریکا در فصل تابستان آماده شوند. در حال حاضر بازار کاهش 100 نقطه پایه‌ای نرخ بهره برای سال جاری توسط بانک مرکزی آمریکا قیمت گذاری کرده است و موسسه ING عقیده دارد پیش‌بینی این که بازار کمتر از 3 بار کاهش نرخ بهره را توسط بانک مرکزی آمریکا قیمت گذاری کند، دشوار است.

جفت ارز EURUSD امروز می‌تواند در محدوده 1.0700 – 1.0760 معامله شود.

پوند: داده‌های پوند انقدر که به نظر می‌رسد بد نیستند

اخبار انگلیس امروز در مورد رکود فنی انگلیس خواهد بود.. تحلیل‌گر موسسه ING عقیده دارد داده‌ها آنقدرها هم که به نظر می‌رسد بد نیستند و کاهش 0.3 درصدی تولید ناخالص داخلی در سه ماهه چهارم سال گذشته تا حد زیادی به دلیل تجدید نظر در ماه‌های اکتبر و نوامبر کاهش یافته است، در حالی که دسامبر در واقع شگفتی صعودی داشت. با توجه به این که شاخص PMI خدماتی انگلیس اخیرا رشد کرده است، تولید ناخالص داخلی در سه ماهه اول امسال باید بهتر منتشر شود. قابل درک است که فردا شاخص خرده فروشی انگلیس، پس از افت شدید 3.2 درصدی ماهانه در ماه دسامبر، تمرکز زیادی را به خود جلب خواهد کرد.

با این حال، بانک مرکزی انگلیس و پوند کمتر تحت تاثیر این داده‌های فعالیت هستند و بیشتر داده‌های قیمتی را زیرنظر دارند. موسسه ING سناریو پایه خود را حفظ می‌کند که محدوده 0.8500 در جفت رز EURGBP محدوده حمایتی قوی خواهد بود و تهاجمی‌تر بودن بانک مرکزی انگلیس در مقابل بانک مرکزی اروپا در زمینه سیاست‌های انبساطی منجر می‌شود جت ارز EURGBP امسال رشد کند. همچنین باید بازار اوراق انگلیس را زیرنظر داشت. مجدداً نشانه‌هایی وجود دارد که دولت بریتانیا متعهد به کاهش مالیات است اما در تلاش برای یافتن بودجه آن است. هر گونه عملکرد ضعیف اوراق می‌تواند بر پوند فشار وارد کند.

منبع: ING

اخبار فوری فارکس و بازار جهانی در کانال تلگرام UTOFX

@UtoFX

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟