ارانته

جلسات بانک مرکزی و تولید ناخالص داخلی ایالات متحده در کانون توجهات

زمان مطالعه: 3 دقیقه

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس 

بازار فارکس هفته را آرام آغاز کرد. مهمترین رویداد این هفته جلسات بانک مرکزی در بسیاری از نقاط جهان از جمله ژاپن و ناحیه یورو خواهد بود. هیچ تغییر عمده‌ای در سیاست‌های پولی کشورهای توسعه‌یافته انتظار نمی‌رود، اما داده‌های تولید ناخالص داخلی آمریکا در سه ماهه چهارم می‌تواند باعث شود که پیش‌بینی نرخ بهره آمریکا کمی بیشتر شود و دلار را حمایت کند.

دلار آمریکا می‌تواند قوی بماند

به نظر می‌رسد دلار همچنان می‌تواند حمایت شود. امسال افزایش نرخ‌های کوتاه‌مدت، برخی از سنتیمنت ریسک پذیری را که در اواخر سال گذشته بر بازارها تسلط داشت، مهار کرد. این افزایش در نرخ‌ها عمدتاً توسط بانک‌های مرکزی انجام شده است که اعلام کردند آنها عجله‌ای برای کاهش نرخ بهره ندارند. پس از اظهارنظرهای غیررسمی که در هفته‌های اخیر مشاهده شد، این هفته با تشکیل جلسه بانک‌های مرکزی در ژاپن (سه‌شنبه)، کانادا (چهارشنبه) و ناحیه یورو و نروژ (پنجشنبه) شاهد اظهارات رسمی خواهیم بود.

لست پراپ

همانند بسیاری از تحلیل‌گران، موسسه ING نیز عقیده دارد که زلزله در ژاپن باعث می‌شود که بانک مرکزی ژاپن سیاست کنترل منحنی بازده خود را تغییر ندهد. در واقع، در این جلسه ما شاهد مجموعه‌ای حیاتی از پیش‌بینی‌های جدید برای قیمت‌ها و فعالیت‌ها خواهیم بود. با فرض این که جلسه بانک مرکزی ژاپن غافلگیری نداشته باشد، جفت ارز USDJPY باید در محدوده 148 معامله شود.

برای دلار در این هفته، تیم کلان موسسه ING تولید ناخالص داخلی سه ماهه چهارم بالاتر از انتظارات را در روز پنجشنبه پیش بینی می‌کند. این مسئله می‌تواند باعث شود که بازار در سال جاری انتظارات کاهش نرخ بهره فدرال رزرو را کاهش دهد. بازار در حال حاضر 43 درصد احتمال کاهش نرخ بهره در ماه مارس و چرخه کاهشی در سال جاری را به ارزش 115 نقطه پایه پیش‌بینی می‌کند. نکته جالب این است که بانک‌های ایالات متحده طرفداران کاهش نرخ بهره ماه مارس فدرال رزرو هستند، چرا که فدرال رزرو احتمالا برنامه تامین مالی مدت بانکی خود را در اوایل ماه مارس تمدید نخواهد کرد. در حال حاضر، به نظر می‌رسد برخی از بانک‌های ایالات متحده از این تسهیلات برای استقراض ارزان (4.87 درصد در سال) و پول‌های پارک شده در فدرال رزرو (5.30 درصد) استفاده می‌کنند. تصور بر این است که کاهش نرخ بهره در ماه مارس می‌تواند شرایط تامین مالی بانک‌های منطقه‌ای را هموار کند. موسسه ING با این دیدگاه موافق نیست و پیش‌بینی اولین کاهش نرخ بهره در ماه مه را دارد.

دوره مستر کلاس طلا

جامع‌ترین دوره آموزشی طلا

این دوره در مجموعه یوتوفارکس تهیه شده و نتیجه سال‌ها تجربه در حوزه معامله‌گری طلا و فارکس است. این دوره توسط مجموعه‌ای از معامله‌گران حرفه‌ای یوتوفارکس تهیه شده است. با خرید این دوره از تجربه چندین معامله‌گر بهره‌مند خواهید شد.

دوره طلا

فراتر از داده‌های تولید ناخالص داخلی ایالات متحده در این هفته، روز جمعه شاخص هزینه‌های مصرف شخصی دسامبر منتشر می‌شود، جایی که کاهش تورم مجدداً 0.2 درصدی در ارزیابی ماهانه پیش‌بینی می‌شود.

به طور کلی پیش‌بینی می‌شود دلار این هفته در محدوده رنجی معامله شود و شاخص دلار در محدوده 103 – 104 باقی بماند. این امر همچنان منجر می‌شود بازار به معاملات حملی (Carry) علاقه داشته باشد.

یورو: داده‌های زیادی منتشر خواهند شد

یورو در این هفته داده‌های زیادی برای ارائه دارد. جدا از نشست روز پنجشنبه بانک مرکزی اروپا (ECB)، فردا آخرین نظرسنجی اعطای وام بانک مرکزی اروپا و روز چهارشنبه داده‌های PMI برای ماه ژانویه منتشر می‌شود. این دو مجموعه داده در پاییز/زمستان گذشته بر یورو تاثیر بسزایی داشتند و پیش از نشست سیاست بانک مرکزی اروپا به دقت مورد بررسی قرار خواهند گرفت. سناریو پایه موسسه ING برای جفت ارز EURUSD باقی ماندن در سطح 1.09 است چرا که بانک مرکزی اروپا برای یک رویکرد وابسته به داده برای سیاست‌های آینده، تلاش می‌کند.

نکته قابل توجه این است که در سال جاری قیمت گذاری چرخه انبساطی برای بانک مرکزی اروپا بسیار بیشتر از بانک مرکزی آمریکا کاهش یافته است. این کاهش انتظارات از سیاست‌های انبساطی بانک مرکزی اروپا به دیدگاه موسسه ING برای رشد جفت ارز EURCHF کمک کرده است.

در کوتاه مدت جفت ارز EURUSD می‌تواند بین محدوده 1.0850 – 1.0960 معامله شود.

پوند: همچنان قوی

جفت ارز EURGBP همچنان کاهش می‌یابد و انتشار ضعیف خرده فروشی انگلیس برای ماه دسامبر نتوانست آسیب چندانی به پوند بزند. با توجه به داده‌های PMI این هفته، پوند ممکن است رشد خود را در برابر یورو حفظ کند. این بدین علت که شاخص PMI ترکیبی انگلیس بالاتر از محدوده 50 است. (PMI قبلی 52.2 منتشر شد در حالی که برای ناحیه یورو 48 بود).

جفت ارز EURGBP محدوده حمایتی خوبی در ناحیه 0.8500/0.8550 دارد و در سناریو پایه موسسه ING فرض بر این است که این پایین‌ترین محدوده معاملاتی در این سه ماهه باشد.

منبع: ING

برای پیگیری اخبار روز و فوری فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرام UtoFX بپیوندید.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی