ارانته

تحولات در آسیا محرک بازار فارکس

زمان مطالعه: 4 دقیقه

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس 

پس از اخباری مبنی بر اینکه چین در حال آماده کردن بسته نجات 2 تریلیون یوان برای بازار سهام است، دلار ضعیف‌تر شد و ارزهای چرخه‌ای همراه با یوان افزایش یافتند. بانک مرکزی ژاپن انتظارات تورمی را کاهش داد، اما این سیگنال را داد که پیشرفت بیشتر به سمت هدف وجود داشته است و پیش بینی افزایش نرخ بهره در ماه ژوئن را حفظ کرد. موسسه ING انتظار دارد که CPI نیوزیلند ضعیف منتشر شود.

دلار آمریکا: توجهات معطوف به چین و ژاپن است

دلار از ابتدای هفته عمدتاً تحت تأثیر تحولات خارج از ایالات متحده قرار گرفته است. چین قبل از جلسات کلیدی بانک مرکزی در کشورهای توسعه یافته در مرکز توجهات است. سنتیمنت ریسک پذیری در جلسه معاملاتی آسیا افزایش یافت چرا که طبق گزارش‌ها، دولت چین در حال بررسی بسته بزرگ 2 تریلیون یوانی برای حمایت از بازارهای سهام است. هدف طرح نجات بیشتر باید به سمت شاخص هانگ سنگ باشد که اخیراً به شدت در بازار سهام جهانی ضعیف عمل کرده است. این یک پیام قوی است که پکن قصد حمایت مصنوعی از بازارهای چین، علیرغم چشم انداز بد اقتصادی در منطقه را دارد و گزارش شده است که اقدامات دیگری نیز در دست بررسی است.

اگرچه به نظر می‌رسد این مسئله یک راه حل موقتی باشد، در نهایت، اطمینان قوی‌تر به بازگشت اقتصادی چین به احتمال زیاد برای پیشبرد بهبود پایدار در بازار سهام مرتبط با چین ضروری است. در حال حاضر، تاثیر بر بازار فارکس مثبت بوده است. جفت ارز USDCNY به 7.16/7.17 کاهش یافته است و با کاهش جریان‌های امن به دلار، شاهد گسترش رشد در ارزهای چرخه‌ای هستیم. تردیدها در مورد تأثیر اثرات بسته نجات پکن فراتر از کوتاه مدت به طور خودکار به تأثیر بر بازار فارکس گسترش می‌یابد. به نظر می‌رسد که پیش‌بینی‌ها برای عملکرد بهتر ارزهای مرتبط با چین (مانند AUD و NZD) و کاهش ارزش دلار مهم‌ترین خبرهای امروز صبح باشند.

رویداد مهم دیگر در جلسه معاملاتی آسیا، جلسه بانک مرکزی ژاپن بود. طبق انتظارات تغییری در سیاست کنترل منحنی بازده و پیش‌بینی‌های راهبردی رخ نداد. پیش‌بینی‌های تورم از 2.8% به 2.4% برای سال مالی که در آوریل آغاز می‌شود، کاهش یافت. این بازنگری بیشتر نتیجه کاهش قیمت نفت بود که مسیر تورم را همچنان تا مدتی بالاتر از هدف نشان می‌دهد.

فقط تا 10 خرداد دوره مستر کلاس طلا با قیمت فعلی در دسترس است

  • بهترین دوره آموزش طلا در ایران
  • نقش بانک‌های مرکزی در بازار طلا
  • ترید طلا بر اساس شاخص‌های اقتصادی
  • تحلیل بین بازاری
  • استفاده کاربردی از سنتیمنت در معامله‌گری طلا

همه اینها تا حد زیادی مورد انتظار بود و بازارها بر اظهارات اوئدا، رئیس بانک مرکزی ژاپن، تمرکز کردند که ژاپن همچنان به اهداف تورمی نزدیکتر شده است و انتظارات برای پایان دادن به سیاست پولی به شدت داویش در سال جاری را حفظ کرده است. ین بازگشتی را تجربه کرد که احتمالاً شرایط اشباع فروش آن را تقویت کرده است. در حال حاضر بازارهای پولی برای ماه ژوئن افزایش 10 نقطه پایه‌ای نرخ بهره را قیمت گذاری کرده‌‌اند. این مسئله کمک بیشتری کرد که جفت ارز USDJPY امروز به زیر محدوده 147 کاهش یابد، اما این احتمال وجود دارد که بازارها پیش از جلسه بانک مرکزی آمریکا به سمت معاملات تدافقی خرید دلار حرکت کنند.

برای آمریکا، تنها داده‌ای که امروز در ایالات متحده می‌توان زیرنظر داشت، شاخص تولید فدرال رزرو ریچموند است که وضعیت این بخش را قبل از PMI فردای S&P Global نشان می‌دهد. زمانی که رالی دارایی‌های ریسکی به دلیل اخبار چین کاهش یابد، شاخص دلار ممکن است زیر محدوده 103 تثبیت شود.

کانال اخبار فوری فارکس و بازارهای جهانی

یورو: رشد به دلیل سنتیمنت ریسک پذیری بهتر

اطمینان مصرف‌کننده ناحیه یورو و نظرسنجی وام‌دهی بانک مرکزی اروپا امروز مورد توجه قرار گرفته‌اند، در حالی که بازارها در انتظار انتشار داده‌های PMI فردا و جلسه بانک مرکزی اروپا در روز پنجشنبه هستند.

جفت ارز EURUSD پس از اخبار شب گذشته از چین رشد کرد و این جفت ارز را به مدل ارزش منصفانه کوتاه مدت 1.0980 (در محاسبات موسسه ING) نزدیک کرد. جهت حرکت امروز برای این جفت ارز بیشتر به این بستگی خواهد داشت که آیا شاخص‌های بازار سهام غرب می‌توانند روحیه مثبت نشان داده شده توسط بازار سهام آسیا و بازار فارکس را حفظ کنند یا خیر. موسسه ING عقیده دارد هنوز صعود پایدار به سطوح بالای 1.100 بعید است و نشست بانک مرکزی اروپا را تغییر دهنده بازی برای یورو نمی‌داند.

دلار نیوزیلند: انتظار می‌رود CPI سه ماهه چهارم 4.6% باشد

موسسه ING تخمین‌های خود را برای CPI سه‌ماهه چهارم در نیوزیلند به‌روزرسانی کرده است و انتظار دارد داده سه‌ماهه 0.4 درصد منتشر شود و در ارزیابی سالانه به 4.6 درصد برسد. پیش‌بینی‌ها روی 4.7% متمرکز شده است که نشان می‌دهد انتظارات در مقایسه با آخرین پیش بینی CPI سه ماهه چهارم بانک مرکزی نیوزیلند در 5.0٪ به طور قابل توجهی کاهش یافته است.

بانک مرکزی نیوزیلند در نشست نوامبر یک غافلگیری غیرمنتظره ارائه کرد چرا که نشان داد که تا اواسط سال 2025 هیچ کاهشی در نرخ بهره وجود ندارد و تهدید کرد در صورت افزایش فشار تورمی، انقباض بیشتری وجود خواهد داشت. موسسه ING عقیده دارد که انتشار CPI منجر می‌شود که موضع بانک مرکزی نیوزیلند در جلسه بانک مرکزی در 28 فوریه کمی ضعیف شود. پیش‌بینی‌های جدید در نشست فوریه منتشر می‌شوند و رشد کمتر از انتظار و تورم پایین‌تر (به عقیده موسسه ING) – و همچنین قیمت‌گذاری مجدد در انتظارات نرخ بهره در سطح جهان – ممکن است باعث بازنگری پایین‌تر در مسیر نرخ بهره شود.

بازارها در حال حاضر کاهش 95 تا 100 نقطه پایه‌ای را تا پایان سال در نیوزیلند قیمت گذاری می‌کنند. این بدین معنی است دلار نیوزیلند احتمالاً بیشتر تحت تأثیر داده‌های قوی‌تر و غافلگیری‌های هاوکیش بانک مرکزی نیوزیلند قرار می‌گیرد تا از ترکیب انتشار ضعیف‌تر داده‌ها و غافلگیری‌های داویش بانک مرکزی. به همین دلیل، موسسه ING عقیده دارد NZDUSD ضربه سختی نمی‌خورد چرا که بانک مرکزی نیوزیلند به سمت موضع داویش‌تر حرکت می‌کند و همچنان طرفدار این است که این جفت ارز از سه ماهه دوم به دلیل دلار ضعیف‌تر و محیط ریسک پذیری بهتر، رشد کند. امروز، بازگشت در سنتیمنت چین می‌تواند به جذب تاثیر تورم ضعیف‌تر برای دلار نیوزیلند کمک کند.

منبع: ING

برای پیگیری اخبار روز و فوری فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرام UtoFX بپیوندید.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی