بروکر ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

آرامش پیش از طوفان هفته شلوغ بازارها

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس 

هفته جاری، هفته شلوعی برای بازارهای مالی است که شامل جلسات بانک مرکزی انگلیس، آمریکا و داده‌های کلیدی (تورم ناحیه یورو، گزارش NFP) و گزارشات درآمدزایی شرکت‌ها تکنولوژی بزرگ و اعلامیه تامین مالی مجدد سه ماهه خزانه داری ایالات متحده است. نوسانات بین بازاری پایین‌ است که به نفع معاملات حملی است اما در حال حاضر نمی‌شود دلار پربازده را نادیده گرفت.

دلار آمریکا: آماده برای هفته شلوغ

دلار در سال جاری قوی‌ترین عملکرد را در میان بلوک‌های ارزی G10 و بازارهای نوظهور داشته است. دلیل این مسئله احتمالا رشد خوب آمریکا بوده است. این بدان معناست که فدرال رزرو نیازی به کاهش نرخ بهره ندارد. علاوه بر این، یک مورد سرمایه گذاری قانع کننده در بقیه جهان وجود دارد. به عنوان مثال، داده‌های تولید ناخالص داخلی سه ماهه چهارم برای سال 2023 باید در این هفته رکود فنی ناحیه یورو را تایید کند و اخبار خارج از چین به سختی سرمایه‌گذاران را با احساس اطمینان پر کرده است.

موسسه ING در این هفته چهار داستان بزرگ را در ایالات متحده زیرنظر دارد. داستان اول، جلسه بانک مرکزی آمریکا در روز چهارشنبه است. این موسسه با این دیدگاه پیش می‌رود که فدرال رزرو در برابر روایت‌های داویش عقب نشینی خواهد کرد، اگرچه می‌دانیم که فروش این مسئله به بازار در سال جاری کار سختی است. داستان دوم، اعلامیه تامین مالی جدید سه ماهه خزانه داری ایالات متحده در روز چهارشنبه است. آیا وزارت خزانه داری ایالات متحده می‌تواند از انتشار بیش از حد اوراق بلند مدت جلوگیری کند؟ ریسک در این زمینه، بازده بالاتر اوراق خزانه داری ایالات متحده و بازار سهام ضعیف‌تر در صورت اشتباه خزانه داری ایالات متحده است. داستان بعدی، انتشار گزارشات درآمدزایی 4 شرکت‌ تکنولوژی بزرگ از 7 شرکت Magnificent Seven (اپل، مایکروسافت، آلفابت، آمازون، متا، انودیا و تسلا)) است.  سه شنبه و پنجشنبه روزهای انتشار داده‌ها هستند و هفته با انتشار NFP قوی دیگری به پایان می‌رسد که دوباره تأیید می‌کند که فدرال رزرو نباید برای بازگرداندن نرخ بهره به حالت خنثی عجله داشته باشد.

در حالی که ژانویه و فوریه از لحاظ فصلی برای دلار قوی هستند، موسسه ING عقیده دارد که ادامه روند نزولی دلار هنوز زود است. محدوده 103 – 104 می‌تواند محدوده معاملاتی دلار در این هفته باشد.

یورو: هفته‌ای ضعیف برای داده‌های فعالیت و تورمی ناحیه یورو

یورو به سمت ضعیف‌ترین سطح ماه پیش می‌رود چرا که بازارها احتمال کاهش نرخ بهره بانک مرکزی اروپا در ماه آوریل را حفظ می‌کنند. اقتصاددانان انتظار دارند که بانک مرکزی اروپا قبل از در نظر گرفتن اولین حرکت در ژوئن، می‌خواهد اطلاعات دستمزدهای یورواستات (Eurostat) را در پایان آوریل مشاهده کند. با این حال، بازار ترجیح می‌دهد به حرف‌های بانک مرکزی اروپا گوش دهد، داده‌ها نشان می‌دهد فعالیت‌ها ضعیف است و تورم همچنان به کاهش بیشتر ادامه می‌دهد. مورد دوم حمایت بیشتری در این هفته در قالب داده‌های تولید ناخالص داخلی ناحیه یورو در سه ماهه چهارم سال 2023 دریافت خواهد کرد که رکود فنی را تایید می‌کند.

به‌علاوه، چهارشنبه و پنج‌شنبه داده‌های CPI ملی و ناحیه یورو منتشر خواهند شد. برای ناحیه یورو، ما پیش‌بینی می‌کنیم که داده اصلی پایین‌تر از اجماع 2.7 درصد در ارزیابی سالانه و داده هسته بر اساس اجماع 3.2 درصد در ارزیابی سالانه منتشر شود که پایین‌ترین سطح از مارس 2022 است. چنین نتیجه‌ای می تواند اختلاف مبادله دو ساله EUR:USD را در نزدیکی 120/125 نقطه پایه نگه دارد و EURUSD را نزدیک به 1.08 حفظ کند که پیش‌بینی موسسه ING برای پایان این سه ماهه است.

جفت ارز EURUSD امروز می‌تواند بین محدوده 1.0800 – 1.0875 معامله شود.

پوند: هفته‌ای دشوار برای پوند؟

در فضای G10، پوند بهترین عملکرد را در سال جاری در برابر دلار داشته است. شاید عدم ارتباط بانک مرکزی انگلیس (BoE) کمک کننده به این امر بوده است، چرا که سرمایه گذاران مشتاق بودند در سال جاری از هرگونه اشاره داویش بانک‌های مرکزی استفاده کنند. با این حال، ممکن است در جلسه سیاست گذاری روز پنجشنبه بانک مرکزی انگلیس، برخی نکات داویش وجود داشته باشد، جایی که بانک می‌تواند سوگیری انقباضی خود را کنار بگذارد (هم در رأی گیری و هم در بیانیه).

حتی اگر به نظر می‌رسد که باید شاهد هفته ضعیفی برای یورو باشیم، یک بانک مرکزی انگلیس کمتر هاوکیش باید حمایت بیشتری را از جفت ارز EURGBP در محدوده 0.8500 ارائه دهد. نوسانات ضمنی بسیار کم نشان می‌دهد که حرکت GBPUSD زیاد نخواهد بود.

منبع: ING

برای پیگیری اخبار روز و فوری فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرام UtoFX بپیوندید.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟