بروکر ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

یورو بار دیگر تحت فشار قرار گرفته است

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس 

به نظر می‌رسد ایالات متحده از چرخه‌ رشد بهتر از حد انتظار، دریافت‌های مالیاتی بالاتر و نیازهای استقراضی کمتر از حد انتظار لذت می‌برد. در مقابل، امروز باید شاهد کاهش ملایم تولید ناخالص داخلی سه ماهه چهارم در سراسر ناحیه یورو و تایید یک رکود فنی باشیم. اگر امروز شاهد افت بزرگی در داده‌‌های JOLTS آمریکا نباشیم، جفت ارز باید ضعیف باقی بماند.

دلار آمریکا: الزامات استقراض خزانه داری به بازارهای دارایی محلی کمک می‌کند

بازارهای دارایی ایالات متحده اواخر روز دوشنبه به دلیل پیش بینی‌های خزانه داری آمریکا مبنی بر اینکه نیاز خالص استقراض سه ماهه اول این کشور 55 میلیارد دلار بهتر از آنچه در ماه اکتبر پیش بینی کرده بود، تقویت شدند. این مسئله، زمینه بهتری را برای اعلامیه تامین مالی مجدد سه ماهه ایالات متحده که منتشر می‌شود، فراهم می‌کند.

قیمت اوراق افزایش یافت و افت بازده اوراق منجر شد که سهام تکنولوژی آمریکا سقف‌های جدیدی ثبت کنند. در این زمینه، آلفابت، مایکروسافت و AMD گزارش درآمدزایی سه ماهه چهارم سال 2023 را امشب اعلام خواهند کرد. خبر در مورد استقراض کمتر از خزانه داری ایالات متحده، همچنین چرخه بین رشد اقتصادی، دریافت‌های مالیاتی و کسری بودجه را یادآوری می‌کند.

با نگاهی به آینده، انتظار داریم که دلار در روزهای آتی در برابر ارزهای اروپایی افزایش یابد. از نظر داده‌‌ها، امروز در ایالات متحده، شاخص اطمینان مصرف کننده کنفرانس بورد برای ژانویه و داده‌های فرصت های شغلی JOLTS برای دسامبر منتشر می‌شود. برای شاخص اطمینان مصرف کننده، با توجه به اینکه قدرت بازار کار حفظ شده است، یک عدد قوی انتظار می‌رود. برای داده‌های JOLTS، تنها کاهش اندکی در فرصت‌های شغلی انتظار می‌رود، از 8790 هزار به 8750 هزار نفر. هر گونه کاهش سریعتر از حد انتظار در JOLTS می‌تواند دلار را ضعیف کند، چرا که برخی از مقامات فدرال رزرو به نظر می‌رسد JOLTS را به عنوان بهترین معیار کسادی در بازار کار ایالات متحده دوست دارند.

با توجه به داده‌های فعالیت ضعیف در اروپا – و بدبینی مداوم در چین – DXY احتمالاً می‌تواند بین محدوده 103.15-103.80 پیش از جلسه FOMC معامله شود.

یورو: تولید ناخالص داخلی کند کمکی نخواهد کرد

همانطور که در هفته‌های اخیر دیده‌ایم، سرمایه‌گذاران در قیمت گذاری چرخه‌های تسهیل در سال 2024 زیاده روی و عقب‌نشینی بانک مرکزی اروپا (ECB) در برابر انتظارات کاهش تهاجمی نرخ بهره مؤثر نبوده است. با توجه به آنچه که باید ترکیبی از داده‌های فعالیت ضعیف و ارقام پایین‌تر تورم در ژانویه باشد، داده‌های ناحیه یورو در این هفته کمکی به این عقب نشینی نخواهد کرد. امروز نوبت به داده‌های تولید ناخالص داخلی است. پیش‌تر شاهد بودیم که تولید ناخالص داخلی فرانسه در سه ماهه چهارم سال گذشته به صورت سه ماهه ثابت بوده است و بازار خود را برای یک رقم ضعیف آلمان آماده می‌کند که انتظار می‌رود در ارزیابی سه ماهه %0.3- و برای ناحیه یورو %0.1- باشد. (تولید ناخالص داخلی ناحیه یورو 0% اعلام شد.

با توجه به پیش‌بینی داده‌های شاخص CPI ژانویه بر اساس اثر پایه که قرار است طی روزهای آتی منتشر شود، به نظر می‌رسد که احتمال بازگشت سریع نرخ‌های سواپ دو ساله یورو وجود ندارد. این نرخ‌ها طی هفته گذشته 15 نقطه پایه کاهش یافتند. محاصره پاریس توسط کشاورزان فرانسوی و درخواست رئیس جمهور مکرون برای توقف توافق تجاری مرکوسور، به ویژه به نفع پیشنهاد سرمایه گذاری در ناحیه یورو نیستند.

جفت ارز EURUSD محدوده حمایتی 1.0795/1.0800 را لمس کرده است. پیش‌بینی می‌شود پیش از جلسه FOMC این جفت ارز روند رنجی داشته باشد البته اگر داده‌های JOLTS غافلگیری نداشته باشند.

یوان چین: تنظیم لحن ملایم برای منطقه

اخبار از چین کاملا بدبینانه است. اخبار اورگراند دیروز یادآور این نکته است که هیچ راه حل سریعی برای بخش املاک وجود ندارد و اقدامات اعلام شده توسط سیاست گذاران برای حمایت از بازارهای سهام محلی، مانند محدودیت در فروش، موثر نیست. گمانه‌زنی‌ها در مورد نیاز بانک خلق چین به کاهش بیشتر نرخ بهره وجود دارد.

در حالی که سیاستگذاران محلی خوشحال خواهند شد که USDCNH از ناحیه 7.30/35 بازگشته است، آن‌ها نمی‌خواهند رنمینبی‌ رالی زیادی داشته باشد. این نشان می‌دهد که USDCNH می‌تواند در اطراف منطقه 7.20 حرکت کند و بازار فارکس آسیا به شروع بسیار کند خود تا سال 2024 ادامه خواهد داد.

منبع: ING

برای پیگیری اخبار روز و فوری فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرام UtoFX بپیوندید.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟