بروکر ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

داده‌ های آمریکا حرف اول را می زنند

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس 

انتظارات از اولین کاهش نرخ بهره فدرال رزرو در ماه مارس همچنان در حال محو شدن است چرا که داده‌های ایالات متحده قوی منتشر می‌شوند. موسسه ING عقیده دارد پیام نشست امروز FOMC نیز حاکی از صبر باشد و دلار می‌تواند قوی باقی بماند. در مقابل، انتشار ضعیف CPI ژانویه از آلمان و فرانسه می‌تواند ترس از کاهش نرخ بهره بانک مرکزی اروپا در آوریل را افزایش دهد و یورو را ضعیف نگه دارد.

دلار آمریکا: بانک مرکزی آمریکا نباید عجله‌ای برای کاهش نرخ بهره داشته باشد

موسسه ING عقیده دارد که پیام اصلی که از جلسه امشب FOMC دریافت می‌شود این است که اقدام قریب‌الوقوع در زمینه نرخ بهره جزء گزینه‌های روی میز نیست. سخنرانی اخیر کریستوفر والر، عضو فدرال رزرو، فضا را برای جلسه امروز مهیا کرده است. وی ضمن اذعان به اینکه تورم و بازار کار در مسیر درستی حرکت می‌کنند، گفت که فدرال رزرو باید ببیند که بهبود تورم مورد بازنگری قرار نگرفته باشد (بازبینی‌های معیار سالانه 2023 در 9 فوریه اعلام می‌شود) و زمانی که فدرال رزرو عقیده داشته باشد که برای کاهش نرخ‌ بهره آماده است، مانند گذشته «به سرعت حرکت نمی‌کند».

با توجه به انتشار داده‌های ایالات متحده – اخیراً داده‌های JOLTS دسامبر نشان داد فرصت‌های شغلی در حال گسترش است – به نظر می‌رسد دلیل کمی برای FOMC وجود دارد که بازار را به قیمت گذاری بیش از 130 نقطه پایه کاهش نرخ بهره فعلی برای سال جاری سوق دهد. این مسئله باید برای دلار خنثی/مثبت باشد. امروز همچنین شاهد اعلام تامین مالی مجدد سه ماهه ایالات متحده هستیم که می‌تواند باعث ایجاد نوساناتی اوراق خزانه داری بلند مدت شود. اگر خزانه داری ایالات متحده تقاضای بازار برای عرضه اوراق خزانه داری بلند مدت را اشتباه پیش‌بینی کرده باشد، بازده بالاتر اوراق قرضه می‌تواند به سهام بخش فناوری ضربه بزند و برعکس شاهد عملکرد خوب دلار در مقابل ارزهای های بتای فارکس باشیم.

انتظار می‌رود شاخص دلار بین محدوده 103 – 104 معامله شود.

یورو: محدوده 1.06 – 1.12 در جفت ارز EURUSD برای سه ماهه اول قیمت گذاری شده است

نوسانات ضمنی در بازار آپشن فارکس احتمال 71 درصدی را نشان می‌دهد که جفت ارز EURUSD می‌تواند سه ماهه اول را در محدوده 1.06 – 1.12 نوسان کند. با توجه به بی حالی فعلی در بازار فارکس، این رنج کمی بزرگ است. هدف موسسه ING در پایان سه ماهه 1.08 است.

در کوتاه مدت، جفت ارز EURUSD از محدوده 1.0800 بازگشتی داشت که به دلیل انتشار بهتر از انتظارات GDP ناحیه یورو بود. اروپای جنوبی مانند اسپانیا و ایتالیا با رشد چشمگیر، بلوک ناحیه یورو را نجات دادند. تورم ژانویه اسپانیا نیز انتظارات را پشت سر گذاشت. تورم اصلی در مقایسه با سال قبل بالاتر بود و تورم هسته 3.6٪ منتشر شد که بسیار بالاتر از اجماع 3.3٪ بود.

امروز تورم آلمان و فرانسه برای ماه ژانویه منتشر می‌شود. موسسه ING عقیده دارد این دو پایین‌تر منتشر می‌شوند و درها را برای کاهش نرخ بهره در ماه آوریل باز می‌گذارند. به همین دلیل پیش‌بینی می‌شود جفت ارز EURUSD پیش از انتشار گزارش NFP در روز جمعه تضعیف شود. موسسه ING عقیده دارد پیش از جلسه بانک مرکزی آمریکا این جفت ارز در محدوده 1.0800 – 1.0875 معامله شود.

منبع: ING

برای پیگیری اخبار روز و فوری فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرام UtoFX بپیوندید.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟