ارانته

سرنوشت دلار تا چهارشنبه این هفته چه خواهد بود؟!

زمان مطالعه: 4 دقیقه

جنگ ایران و اسرائیل چه اثراتی روی بازارها داشت؟

مقدمه: نمایش ضعیف احزاب سیاسی فعلی در فرانسه و آلمان در انتخابات پارلمان اروپا به‌علاوه تصمیم رئیس‌جمهورفرانسه برای انحلال پارلمان فرانسه باعث ضعف یورو شد. تمرکز بر انتخابات فرانسه که در 30 ژوئن برگزار می‌شود، می‌تواند باعث ضعف یورو در این ماه شود. این هفته تمرکز بازار بر روی فدرال رزرو و CPI ایالات‌متحده است

 

تخفیف پرارپ

دلار آمریکا: دلار به دلیل گزارش قوی NFP و عدم اطمینان سیاسی اروپا افزایش می‌یابد

دلار چند عامل مثبت داشته است. گزارش قوی‌تر از انتظار اشتغال روز جمعه در ایالات‌متحده و نتایج آخر هفته از انتخابات پارلمان اروپا که منجر به قمار امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور فرانسه با فراخوان برای انتخابات زودهنگام، باعث تقویت دلار شد. عدم اطمینان سیاسی در اروپا، در زمانی که اقتصاد ایالات‌متحده به عملکرد خوب خود ادامه می‌دهد، زمینه را برای نگه‌داشتن هر چیزی غیر از دلار پربازده ضعیف می‌کند. قابل‌ذکر است که دلار بالاترین نرخ بهره سپرده را در گروه ده(G10) با 5.37 درصد در سال پرداخت می‌کند.

دوره مستر کلاس طلا

جامع‌ترین دوره آموزشی طلا

این دوره در مجموعه یوتوفارکس تهیه شده و نتیجه سال‌ها تجربه در حوزه معامله‌گری طلا و فارکس است. این دوره توسط مجموعه‌ای از معامله‌گران حرفه‌ای یوتوفارکس تهیه شده است. با خرید این دوره از تجربه چندین معامله‌گر بهره‌مند خواهید شد.

دوره طلا

از نظر داستان ایالات‌متحده در این هفته، تمرکز بسیار روی روز چهارشنبه خواهد بود. در اینجا، سرمایه‌گذاران به‌روزرسانی‌هایی را در مورد آخرین داده ماه مه CPI ایالات‌متحده و همچنین آخرین تصمیم سیاست‌گذاری فدرال رزرو را خواهند شنید. همچنین فدرال رزرو آخرین پیش بینی‌های سه‌ماهه خود را ارائه خواهد کرد که شامل نمودار دات پلات است. اکثر انتظارات این است که فدرال رزرو انتظارات خود از کاهش نرخ بهره را در سال جاری به دو یا حتی به یک کاهش نرخ بهره کاهش دهد، در آخرین دات پلات منتشر شده انتظار کاهش 3 نرخ بهره برای سال 2024 بود.

شرایط فوق به‌وضوح شرایط مناسبی برای تشویق به فروش دلار نیست و ممکن است که انتخابات فرانسه اکنون سرمایه گذاران را از فروش دلار برای کل ماه ژوئن منصرف کند. شاخص دلار دوباره به کانال صعودی امسال خود بازگشته و شب گذشته با گپ باز شد. پایین گپ در 104.96 اکنون حمایت خواهد بود و به نظر می‌رسد سوگیری کوتاه‌مدت به سمت 105.55 و احتمالاً منطقه 106.00 باشد.

سرنوشت دلار تا چهارشنبه این هفته چه خواهد بود؟!

یورو: عدم اطمینان سیاسی به یورو باز می‌گردد

جفت ارز EURUSD تحت تأثیر انتخابات پارلمان اتحادیه اروپا در آخر این هفته حدود 0.5 درصد نزول کرد. این ضعف در منطقه یورو رخ داد به همین دلیل جفت ارزهای EURGBP و EURCHF نیز هم سقوط کرده‌اند. اکثر انتظارات یک تغییر به راست(پیروزی راست‌گراین) در این انتخابات بود و نتایج نشان می‌دهد که حزب مردم اروپا (EPP) به رهبری فان در لاین همچنان می‌تواند اکثریت پارلمان اروپا را در اختیار داشته باشد. بااین‌حال این وقایع در فرانسه هستند که به تیتر خبرها تبدیل شده‌اند. حزب رئیس‌جمهور مکرون ضعیف عمل کرده و تنها 15 درصد از آرا را به دست آورده است و او پارلمان فرانسه را منحل کرده و انتخابات را برای 30 ژوئن (دور دوم 7 ژوئیه) اعلام کرده است. این اقدام به‌طور گسترده به‌عنوان یک قمار تلقی می‌شود یا برای زیر سؤال بردن رأی‌دهندگان فرانسوی در مورد این که آیا آن‌ها واقعاً خواهان یک دولت راست افراطی هستند یا تجربه سه‌ساله رأی‌دهندگان با یک دولت راست افراطی قبل از انتخابات ریاست جمهوری بعدی فرانسه در سال 2027 خواهد بود. حزب ملی مارین لوپن از مانیفست ضد یورویی که در سال 2017 اجرا کرد، دور شده است.

امروز EURUSD ممکن است یک گام دیگر به منطقه 1.0700/0720 کاهش دهد، زمانی که سرمایه گذاران آمریکایی به‌طور کامل رویدادهای سیاست اروپا در این جفت ارز قیمت‌گذاری کنند و ریسک انتشار داده ناخوشایند دیگر 0.3 درصدی ماهانه CPI هسته ایالات‌متحده در روز چهارشنبه احتمالاً دلار را تا زمانی که عصر چهارشنبه فدرال رزرو تصمیمات خود را اعلام کند، در روند صعودی نگه خواهد داشت.

سرنوشت دلار تا چهارشنبه این هفته چه خواهد بود؟!

سرنوشت دلار تا چهارشنبه این هفته چه خواهد بود؟!
پوند انگلستان: جفت ارز EURGBP سطح 0.85 را شکست

جفت ارز EURGBP حمایت مهم خود را در 0.8500 شکسته و به پایین‌ترین سطح از سال 2022 رسیده است. گپ منفی در سشن آسیا به این معنی است که بالای گپ در سطح 0.8490 مقاومت کوتاه‌مدت قوی شکل‌گرفته است. انتظار می‌رود که در انتخابات عمومی آتی بریتانیا شاهد دگرگونی سیاسی باشیم و حزب کارگر به پیروزی برسد. انتخابات فرانسه وعده یک پارلمان کاملاً مخالف با ریاست جمهوری را می‌دهد.

احتمال ضعف بیشتر جفت ارز EURGBP در این هفته را نمی‌توانیم رد کنیم- شاید تا 0.8400 ضعیف شود. اگر دستمزدها بالای 6 درصد ثابت بماند و داده‌های اشتغال فردا در بریتانیا برای ماه آوریل قوی منتشر شود، می‌تواند به این حرکت کمک کند. اما ما فکر می‌کنیم که این افزایش پوند دوام نمی‌آورد و احتمالاً هفته آینده که تصمیمات بانک مرکزی انگلستان را دریافت خواهیم کرد روند معکوس می‌شود – احتمالاً بازار را بانک مرکزی انگلستان برای کاهش نرخ بهره در ماه اوت آماده می‌کند.

سرنوشت دلار تا چهارشنبه این هفته چه خواهد بود؟!
منبع: ING

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی