ارانته

چشم‌انداز شورای جهانی طلا برای بازار طلا

زمان مطالعه: 6 دقیقه

چشم‌انداز شورای جهانی طلا برای بازار طلا
به‌عنوان سازمان پیشرو در توسعه بازار طلا، شورای جهانی طلا متعهد به شکل دادن به گفتگو پیرامون طلا و بهبود درک، دسترسی و اعتماد برای همه سهامداران بازار طلا است.

تاریخچه طلا به هزاران سال پیش باز می‌گردد و با توجه به ارتباط تاریخی آن با پول، نقش آن به‌عنوان ذخیره ارزش از دوران باستان تثبیت شده است. با وجود تاریخ طولانی طلا، حتی امروزه صنعت طلا به‌طور مداوم با چالش‌های جدیدی در دنیایی که به‌سرعت در حال تحول است، مواجه است.

در سطح جهانی، تحول دیجیتال و افزایش تمرکز مصرف‌کننده و سرمایه‌گذار بر روی مسائل زیست‌محیطی، اجتماعی و حاکمیتی (ESG) انتظارات و استانداردهای جدیدی را برای نحوه عملکرد صنایع و کسب‌وکارها تعیین کرده است. این تحولات صنعت طلا را نیز تحت تأثیر قرار داده است.  در شورای جهانی طلا از این تغییرات استقبال می‌کند زیرا این تغییرات فرصت و انگیزه‌ای را فراهم می‌کند تا در جهت آینده‌ای بهتر برای طلا تلاش کنند.

در مواجهه با این چالش‌های جدید، ما چشم‌انداز وسیعی برای بازار طلا داریم که بهبود یکپارچگی، دسترسی و قابلیت تعویض است. در تلاش برای رسیدن به این چشم‌انداز، ما جریان‌های کاری مختلفی داریم که جنبه‌های مختلف بازار طلا را پوشش می‌دهد. در زیر برخی از حوزه‌ها و ابتکارات اصلی تمرکز ما آورده شده است.

✔️  برای پیگیری تحلیل روزانه طلا، صفحه تحلیل اونس طلا در فارکس را دنبال کنید.

استخراج از معادن طلای کوچک(ASGM)

تخفیف پرارپ

شورای جهانی طلا و شرکت‌های عضو آن از استخراج و تجارت طلا از همه منابع قانونی، ازجمله استخراج طلای صنعتی و در مقیاس کوچک (ASGM) حمایت می‌کنند.

در مقایسه با عملیات معدن طلا در مقیاس بزرگ، اکثریت ASGM خارج از چارچوب‌های قانونی انجام می‌شود که اطمینان از بهترین شیوه‌ها و استانداردها را دشوار می‌کند. در نتیجه نظارت ضعیف بر ASGM گاهی اوقات با نقض حقوق بشر و حقوق کار و فعالیت‌های گروه‌های جنایتکار سازمان‌یافته در برخی مناطق همراه است.

شورای جهانی طلا اذعان دارد که رهبری دولت‌ها در رسمی کردن ASGM و در بهبود پایبندی ASGM به بهترین شیوه‌ها در استخراج و تجارت مسئولانه بسیار مهم است. ما در حال حاضر با گروهی از بانک‌های مرکزی که به‌طور فعال طلا را از تولیدات داخلی ASGM خریداری می‌کنند برای رسمی کردن بخش ASGM مذاکره می‌کنیم. با توجه به مقیاس خرید، این بانک‌های مرکزی از قدرت بالایی در بازار برخوردار هستند که می‌توان از آن برای ایجاد تغییرات پایدار از طریق اجرای استانداردهای بین‌المللی و بهترین شیوه‌ها استفاده کرد.

طی دو جلسه اولیه در پاریس و وین، بانک‌های مرکزی توافق کردند که این گروه یک، حلقه قابل‌اعتماد، خواهد بود که در آن آن‌هامی‌توانند بهترین شیوه‌ها را مورد بحث قرار دهند و از تجربیات یکدیگر بیاموزند. شورای جهانی طلا با گروهی از بانک‌های مرکزی کارمی‌کند تا مجموعه‌ای از اصول مشترک را برای بانک‌های مرکزی که از منابع داخلی ASGM خرید می‌کنند نهایی کند. این اصول، امضاکنندگان را ملزم می‌کند که به بهترین شیوه‌های ESG پایبند باشند.

همانطور که ما به تعامل و ارائه حمایت از بانک‌های مرکزی ادامه می‌دهیم، چشم‌انداز ما این است که بانک‌های مرکزی که از ASGM خرید می‌کنند، نفوذ خود را در بازار اعمال کنند تا مجموعه‌ای از استانداردها و بهترین شیوه‌های شناخته شده بین‌المللی را در ASGM تقویت کنند.

دوره مستر کلاس طلا

جامع‌ترین دوره آموزشی طلا

این دوره در مجموعه یوتوفارکس تهیه شده و نتیجه سال‌ها تجربه در حوزه معامله‌گری طلا و فارکس است. این دوره توسط مجموعه‌ای از معامله‌گران حرفه‌ای یوتوفارکس تهیه شده است. با خرید این دوره از تجربه چندین معامله‌گر بهره‌مند خواهید شد.

دوره طلا

برنامه یکپارچگی شمش طلا

اطمینان از تأمین منابع طلا و یکپارچگی محصول، تضمین‌کننده یکپارچگی زنجیره تأمین است. پیشرفت‌های اخیر در فناوری بلاک‌چین این امر را در دسترس قرار داده است. شورای جهانی طلا با LBMA برای توسعه و اجرای برنامه یکپارچگی شمش طلا (GBI) که یک سیستم بین‌المللی یکپارچگی شمش طلا است، همکاری کرده است.

هدف استفاده از فناوری بلاک‌چین، برنامه نظارت دیجیتالی است که بر جابجایی طلا در زنجیره تأمین جهانی با تأیید منشأ و ارائه شفافیت در زنجیره حفاظت کند. هدف گسترش اکوسیستم مورد اعتماد و حلقه بسته است که در حال حاضر برای بازار شمش طلای 400 اونسی وجود دارد تا شمش‌های کوچک‌تر را نیز در خود جای دهد. باگذشت زمان، این به مصرف‌کنندگان، سرمایه‌گذاران و فعالان بازار اطمینان بیشتری می‌دهد که طلای آن‌ها اصیل است و مسئولانه تولید و تأمین شده است.

برای برنامه آزمایشی خود، شورای جهانی طلا و LBMA نمایندگانی از زنجیره تأمین جهانی طلا را گرد هم آوردند. شورای جهانی طلا همچنین یک سرمایه‌گذاری استراتژیک در aXedras انجام داد که ارائه‌دهنده خدمات رسمی برای پایگاه داده تازه تأسیس GBI در اواخر امسال خواهد بود. هدف پایگاه داده GBI افزایش شفافیت، امنیت و ثبات در اشتراک‌گذاری اطلاعات در سراسر بازار است.

ما تصور می‌کنیم که GBI به مصرف کنندگان، سرمایه گذاران و فعالان بازار اعتماد بیشتری به طلا به‌عنوان یک طبقه دارایی و استانداردهای پیشرفته برای منافع عمومی صنعت جهانی ارائه دهد (کل زنجیره ارزش GBI را در زیر ببینید).
چشم‌انداز شورای جهانی طلا برای بازار طلا
اصول سرمایه‌گذاری طلای خرد

برای هزاران سال، طلا توسط فرهنگ‌های سراسر جهان به‌عنوان وسیله‌ای برای جمع‌آوری و حفظ ثروت مورد توجه بوده است. امروزه راه‌های زیادی برای سرمایه‌گذاری در طلا وجود دارد. علاوه بر شمش‌ها، سکه‌ها و جواهرات، محصولاتی مانند صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) نیز وجود دارد.

درحالی‌که محصولاتی مانند ETF ها مشمول مقررات بازار مالی هستند، بسیاری دیگر از محصولات سرمایه‌گذاری طلا مشمول مقررات نیستند. این امر باعث می‌شود سرمایه‌گذاران خرد طلا، به‌ویژه سرمایه‌گذاران طلا که برای اولین بار اقدام به خرید طلا می‌کنند، احساس اطمینان در مورد سرمایه‌گذاری در طلا داشته‌باشند. نظرسنجی مصرف کنندگان توسط شورای جهانی طلا در سال 2019 که 18000 شرکت‌کننده از ایالات‌متحده، چین، هند، روسیه، آلمان و کانادا را پوشش می‌داد، این موضوع را برجسته می‌کند. این نشان می‌دهد که تقریباً نیمی از سرمایه گذاران خرد طلای آینده، عدم اعتماد را به‌عنوان مانعی برای سرمایه‌گذاری در طلا ذکر می‌کنند.

برای مقابله با این موضوع، در سال 2020 شورای جهانی طلا اصول سرمایه‌گذاری طلای خرد (RGIPs) را راه‌اندازی کرد که با مشورت 52 ذینفع صنعت از 16 کشور توسعه‌یافته است. بهترین اصول عملی را برای ارائه دهندگان انواع محصولات سرمایه‌گذاری طلای خرده فروشی ارائه می‌کند.

پذیرش گسترده این اصول بالاترین سطوح انصاف، شفافیت و یکپارچگی را در سراسر بازار تقویت می‌کند تا سرمایه‌گذاران خرد طلا بتوانند هنگام سرمایه‌گذاری در طلا احساس اطمینان کنند. ما معتقد هستیم صنعت خرده‌فروشی طلا تنها در صورت اعتماد سرمایه‌گذاران، پتانسیل خود را محقق می‌کند. RGIP ها اکنون در بازارهای کلیدی مانند هند، چین، سنگاپور، آلمان و آمریکای شمالی در دسترس هستند.

همانطور که ما به همکاری با سهامداران در بازارهای دیگر برای توسعه RGIP برای بازارهایشان ادامه می‌دهیم، پیش بینی می‌شود که پذیرش RGIP ها منجر به اعتماد بیشتر، سود مشتریان و ارائه دهندگان محصول به‌طور یکسان و ایجاد ارزش و افزایش تقاضا در سراسر صنعت شود.

فن‌آوری و آینده طلا

طلا دارای خواص منحصر به فردی است که آن را در بخش فناوری حیاتی می‌کند. به‌عنوان مثال، طلا تقریباً در تمام وسایل الکترونیکی پیشرفته مانند تبلت‌ها و گوشی‌های هوشمند یافت می‌شود. با افزایش برق‌رسانی و تقاضای مصرف کنندگان برای دستگاه‌های الکترونیکی، خواص منحصربه‌فرد طلا شاهد بهره‌مندی آن از این روندهای کلان خواهد بود.

اما طلا در حوزه‌های کمتر شناخته شده نیز کاربرد دارد. تشخیص پزشکی یکی از این رشته‌هاست. طلا به شکل توده‌ای بی‌اثر است. از دیدگاه شیمیایی واکنش ناپذیر است. بااین‌حال، در ابعاد زیر اتمی، این موضوع تغییر می‌کند. این امر باعث می‌شود که طلا در کاربردهای نانوتکنولوژی مانند سنجش جریان جانبی (LFAs) مفید باشد. سالانه میلیاردها آزمایش در سراسر جهان بر روی نانو ذرات طلا مانند مالاریا، HIV-AIDs و آزمایش کووید متکی هستند.

اگر قبلاً از آزمایش کووید استفاده کرده‌اید احتمالاً بدون این که متوجه شوید مستقیماً به طلا نگاه کرده‌اید. خط ارغوانی که شما به آن نگاه می‌کردید از میلیون‌ها نانوذره طلا تشکیل شده بود. این نوع آزمایش‌ها یک ابزار پزشکی حیاتی هستند که تشخیص سریع، دقیق و مقرون‌به‌صرفه را ارائه می‌دهند و طلا یک جزء حیاتی است.

شورای جهانی طلا نقش فعالی در بررسی کاربرد طلا در حوزه پزشکی ایفامی‌کند. یکی از نمونه‌ها، حمایت ما از تحقیقات دانشگاه تورنتو است که بر توسعه راه‌های جدید درمان تومورهای مغزی با استفاده از نانو ذرات طلا به‌عنوان حامل داروهای بالقوه نجات‌بخش است.

همچنین نشان داده شده است که نانو ذرات طلا یک کاتالیزور بسیار مؤثر در تبدیل دی‌اکسید کربن (CO2) به مونوکسید کربن (CO) هستند که اگر بتوان آن را در مقیاس مناسب توسعه داد، پتانسیل دگرگونی درزمینهٔ تغییرات آب و هوایی دارد. شورای جهانی طلا در حال حاضر با شورای ملی تحقیقات کانادا روی پروژه‌ای کارمی‌کند که امکان خروج دی‌اکسید کربن از جو و تبدیل آن به مونوکسید کربن که می‌تواند به سوخت تبدیل شود را بررسی می‌کند.

شورای جهانی طلا پیش‌بینی می‌کند که با پیشرفت فناوری، مشارکت طلا در کاربردهای فناوری افزایش می‌یابد و ما به حمایت از پروژه‌ها و تحقیقاتی که باهدف مهار قابلیت‌های منحصربه‌فرد و پویا طلا هستند، ادامه خواهیم داد.

ساخت سنگاپور به‌عنوان مرکز طلای جهانی

چین و هند بزرگ‌ترین بازارهای مصرف طلا در جهان هستند، درحالی‌که اقتصادهای آسیای جنوب شرقی نیز رشد قابل توجهی داشته‌اند. رشد سریع آسیا به‌عنوان بزرگ‌ترین منبع خرید طلا، مرکز ثقل بازار را جا‌به‌جا کرده است و این فرصتی را برای یک قطب بین‌المللی طلا در آسیا ایجاد کرده است. شورای جهانی طلا و انجمن بازار شمش سنگاپور در حال حاضر با سهامداران محلی برای کشف نقش سنگاپور در بازار جهانی طلا کار می‌کنند.

این یک ابتکار هیجان‌انگیز است و بخش مهمی از چشم‌انداز جهانی شورای جهانی طلا برای بازار طلا را تشکیل می‌دهد. ما بدون شک در این مسیر با چالش‌هایی رو‌به‌رو خواهیم شد و از فرصت همکاری با سهامداران مختلف در راستای این چشم‌انداز مشترک استقبال خواهیم کرد.
چشم‌انداز شورای جهانی طلا برای بازار طلا

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی