ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

بازی گیج‌کننده دلار چه زمانی تمام می‌شود؟

زمان مطالعه: 4 دقیقه

جنگ ایران و اسرائیل چه اثراتی روی بازارها داشت؟
مقدمه
: تورم بریتانیا همان‌طور که انتظار می‌رفت منتشر شد؛ اما جزئیات کمی نگران کننده است. بازارهای ایالات‌متحده به دلیل تعطیلات ملی بسته هستند و حجم فارکس باید کاهش یابد. در اتحادیه اروپا، هفت کشور – ازجمله فرانسه – باید امروز شامل رویه کسری بودجه شوند که ممکن است بر روی جفت ارز EURUSD تأثیرگذار باشد.

دلار: بازارهای آمریکا امروز بسته است

به نظر می‌رسد داده‌ها و لحن اعضای فدرال رزرو در تناقض با هم هستند. در سه ماه اول سال داده‌ها قوی منتشر می‌شد و اعضای فدرال رزرو مواضع داویش داشتند و داده‌ها الان ضعف منتشر می‌شوند و اعضای فدرال رزرو مواضع هاوکیش دارند. داده خرده‌فروشی در ماه مه ضعیف‌تر ازآنچه انتظار می‌رفت دیروز منتشر شد و یک تجدیدنظر نزولی در انتشار داده آوریل نیز منتشر شد. این انتشار با دیدگاه ما مطابقت دارد که مخارج مصرف‌کننده در ایالات‌متحده به اوج خود رسیده است و باید در نیمه دوم سال روند رشد را کاهش دهد. از سوی دیگر داده تولیدات صنعتی ماه مه بیش‌ازحد انتظار رشد کرد.

تخفیف پراپ

به لحن اعضای فدرال رزرو برگردیم، پیام کلی که به بازارها ارسال می‌شود، احتیاط در مورد تورم کاهنده است. جان ویلیامز، رئیس فدرال رزرو نیویورک، دیروز با امتناع از اظهارنظر در مورد زمان کاهش نرخ بهره درحالی‌که به برخی محرک‌ها در مورد تورم اعتراف کرد. به نظر می‌رسد که اعتماد کافی به داده‌ها برای ایجاد یک چرخش در لحن وجود ندارد. ماهیت آینده‌نگر بازارها با توجه‌به خوش‌بینی محتاطانه در مورد کاهش تورم، به داده‌ها بیشتر از سخنرانان فدرال رزرو اهمیت می‌دهد و کاهش ۵۰ نقطه پایه را تا پایان سال قیمت‌گذاری می‌کند.

بازارهای ایالات‌متحده امروز به دلیل تعطیلات بسته هستند بنابراین انتظار می‌رود حجم معاملات فارکس پایین باشد. حتی در روزهای پنجشنبه و جمعه، تقویم داده‌ها در ایالات‌متحده چندان سنگین نیست. تحولات بانک مرکزی و نوسانات ریسک سیاسی در اروپا اهمیت بیشتری دارند. ما همچنان بر این عقیده باقی می‌مانیم که دلار باید در برابر ارزهای چرخه‌ای اروپایی پیش از رأی‌گیری فرانسوی‌ها در اواخر این ماه، حمایت خود را حفظ کند.
بازی گیج‌کننده دلار چه زمانی تمام می‌شود؟

ایکس چیف

یورو: هفت کشور با رویه کسری بودجه مواجه خواهند شد

جفت ارز EURUSD به ثبات خود ادامه داده است اما به نظر می‌رسد با توجه‌به ریسک‌های سیاسی و نگرانی‌های مالی یورو تحت‌فشار قرار گیرد و هنوز از قدرت کافی برای صعود قوی برخوردار نیست. چیزی که امروز نباید به شرایط بازارهای اروپایی کمک کند، اعلام کمیسیون اتحادیه اروپا در مورد این که کدام کشورها با رویه کسری بیش‌ازحد بودجه مواجه شده‌اند. ایتالیا و لهستان قبلاً گفته‌اند که در این فهرست قرارخواهند گرفت و گزارش‌های رسانه‌ها حاکی از آن است که پنج کشور دیگر – ازجمله فرانسه – با این مشکل رو‌به‌رو خواهند شد.

تیم ما بر این باور است که ریسک طولانی‌مدتی وجود دارد که اوراق‌قرضه اتحادیه اروپا پس از چند روز معاملاتی آرام در این هفته، مجدداً در رأی‌گیری ۳۰ ژوئن فرانسه افزایش یابد. اسپرد نرخ OAT-Bund ده‌ساله در پایان بازار دیروز ۷۷ نقطه پایه بود که ۵ نقطه پایه پایین‌تر از اوج خود در روز دوشنبه بود.

تقویم منطقه یورو تنها شامل سخنرانی امروز ماریو سنتنو، عضو بانک مرکزی اروپا است و ما همچنان فکر می‌کنیم که محیط ریسک ناپایدار و ریسک‌های نزولی اوراق‌قرضه جفت ارز EURUSD را در کوتاه‌مدت محدود نگه می‌دارد و مانع رشد آن می‌شود.
بازی گیج‌کننده دلار چه زمانی تمام می‌شود؟

پوند انگلستان: تورم بریتانیا مطابق با انتظارات است اما تورم خدمات هنوز خیلی بالا است

آخرین اعداد تورم خدمات بریتانیا برای بانک مرکزی انگلستان کمی ناامیدکننده است و آخرین عدد ۰.۴ درصد، بالاتر از آن چیزی است که در گزارش سیاست پولی ماه مه بانک مرکزی انگلستان پیش‌بینی کرده بود. مواردی مانند رشد اجاره‌بها هنوز هم بسیار قوی هستند اگرچه مطابق با ماه‌های قبل است. این داده‌ها تأیید می‌کند که بانک مرکزی انگلستان در جلسه فردا، نرخ‌ بهره را کاهش نخواهد داد. اما ما هنوز گزارش دیگری در ماه ژوئیه داریم و اگر غافلگیری صورت نگیرد، ما پیش‌بینی می‌کنیم که همچنان بانک مرکزی انگلستان در مسیر کاهش نرخ بهره در ماه اوت قرار دارد.

در بازار فارکس، جفت ارز EURGBP با قیمت ۰.۸۴۳ معامله می‌شود که پس از انتشار داده تورم اندکی پایین آمده است. معامله‌گران با احتمال ۴۳ درصد برای اولین کاهش نرخ بهره در ماه اوت با مجموع ۴۶ نقطه پایه در پایان سال، قیمت‌گذاری انجام می‌دهند.

اگرچه داده‌های تورم امروز کمی نامطلوب است اما همچنان در میان‌مدت EURGBP را صعودی پیش‌بینی می‌کنیم. درحالی‌که ریسک سیاسی در اتحادیه اروپا ممکن است باعث ضعف یورو شود، ما معتقد هستیم که روایت سیاست پولی در نهایت باعث افزایش قابل‌توجهی در EURGBP خواهد شد و ما انتظار داریم تا اواخر تابستان به ۰.۸۷ برسد.
بازی گیج‌کننده دلار چه زمانی تمام می‌شود؟
منبع:ING

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی