ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

فروشنده دلار تا کی باید صبر کند؟

زمان مطالعه: 3 دقیقه

جنگ ایران و اسرائیل چه اثراتی روی بازارها داشت؟
مقدمه: تمرکز امروز فارکس بر جلسات بانک مرکزی در اروپا است. ما فکر می‌کنیم که ریسک‌ بانک ملی انگلستان کمتر قیمت‌گذاری شده است و ریسک‌ بانک ملی سوئیس و بانک نروژ بیش از حد قیمت‌گذاری شده‌اند. این می‌تواند امروز در ارزهای مربوطه آن‌ها تغییراتی ایجاد کند. در جاهای دیگر، فارکس آسیا در رکود باقی می‌ماند؛ زیرا ریسک ضعیف‌تر شدن رنمینبی چین همچنان ادامه دارد.

دلار آمریکا: داده‌های حساب‌جاری می‌تواند جالب باشد

هفته نسبتاً آرامی برای دلار بوده است. انتشار داده شاخص خرده‌فروشی در ایالات متحده در روز سه‌شنبه، کمی ضعیف‌تر از حد انتظار بود و تأثیر قابل‌توجهی بر دلار نداشت. درصورتی‌که مداخله کلامی قابل‌توجه از سوی اعضای فدرال رزرو اتفاق نیفتاد، به نظر می‌رسد که این معاملات رنج می‌تواند تا ۲۸ ژوئن، زمانی که داده‌های شاخص PCE هسته را برای ماه مه منتشر می‌شود، ادامه یابد. این داده باید از انتظارات بازار مبنی بر کاهش نرخ بهره فدرال رزرو در سپتامبر حمایت کند و دلار را ضعیف کند. در حال حاضر کاهش نرخ بهره سپتامبر تنها با احتمال ۵۵ درصد قیمت‌گذاری شده است.

ما شک داریم که تقویم داده‌های امروز ایالات متحده تأثیر زیادی بر قیمت دلار داشته باشد؛ اما نگاهی به داده‌های حساب‌جاری سه‌ماهه اول سال ۲۰۲۴ خواهیم داشت. اوایل اردیبهشت در این مورد نوشتیم. ما به این نتیجه رسیدیم که اکثریت قریب به‌اتفاق پولی که در سه‌ماهه اخیر وارد ایالات‌متحده می‌شود، مربوط به اوراق بدهی بلندمدت بوده است. این به‌عنوان یادآوری است که هر کسی که در ژانویه 2025 در کاخ سفید(رئیس‌جمهور بعدی) باشد، جایی برای رضایت از بدهی ایالات‌متحده نخواهد داشت.

همچنین رویدادهایی در چین امروز توجه ما را به خود جلب کرده است. زمانی که USDCNY را به بالاترین سطح سال صعود کرد. این در زمانی اتفاق می‌افتد که به نظر می‌رسد بانک خلق چین در حال اصلاح عملیات بازار پول خود است. ما در اینجا به دنبال هیچ حرکت اساسی نیستیم؛ اما به نظر ما این موضوع در تابستان امسال برای فارکس آسیا مشکل‌ساز خواهد شد. انتظار می‌رود که شاخص دلار امروز در محدوده ۱۰۵.۰۰ تا ۱۰۵.۵۰ باقی بماند.
فروشنده دلار تا کی باید صبر کند؟

ایکس چیف

یورو: هنوز آسیب‌پذیر است

جفت‌ارز EURUSD بالای ۱.۰۷۰۰ تثبیت شده است. اسپرد اوراق‌قرضه ۱۰ساله فرانسه و آلمان نزدیک به ۸۰ نقطه پایه است و علی‌رغم این که برخی از سرمایه‌گذاران بیان می‌کنند که اوراق‌قرضه فرانسه در اینجا ارزشمند هستند، ما شک داریم که به‌جز تعداد کمی بقیه بخواهند قبل از انتخابات فرانسه در اواخر این ماه خرید کنند. تقویم منطقه یورو خلوت است؛ اما ما آخرین معیار کمیسیون اروپا را برای اطمینان مصرف‌کننده خواهیم دید. این داده باید اندکی افزایش یابد؛ زیرا مصرف‌کنندگان در نهایت از مزایای برخی دستمزدهای واقعی بالاتر بهره‌مند می‌شوند.
فروشنده دلار تا کی باید صبر کند؟

پوند: امروز بانک مرکزی انگلستان ریسک نزولی را برای پوند به همراه دارد

در اینجا، ما افکار خود را برای جلسه سیاست‌گذاری امروز بانک مرکزی انگلستان بیان می‌کنیم. به طور خلاصه، ما فکر می‌کنیم که زمینه را برای کاهش نرخ بهره در ماه اوت فراهم می‌کند. بازار در حال حاضر فقط ۳۱ درصد احتمال برای کاهش نرخ بهره قیمت‌گذاری کرده است و بنابراین ما فکر می‌کنیم که پوند امروز ضعیف خواهد شد. جفت‌ارز GBPUSD احتمالاً بار این تعدیل (نزول) را متحمل خواهد شد و به نظر می‌رسد ۱.۲۶۵۰ و احتمالاً ۱.۲۵۸۰ را مشاهده کند. جفت‌ارز EURGBP می‌تواند تا ۰.۸۵۰۰ معامله شود. به یاد داشته باشید که به دلیل انتخابات ۴ ژوئیه بریتانیا، امروز کنفرانس خبری برگزار نمی‌شود.
فروشنده دلار تا کی باید صبر کند؟
فروشنده دلار تا کی باید صبر کند؟
منبع: ING

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی