ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

چرا نوسان طلا از سایر فلزات گران‌بها کمتر است؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه

چرا نوسان طلا از سایر فلزات گران‌بها کمتر است؟
اگرچه طلا و نقره در سطوح بالا در حالت خنثی گرفتار شده‌اند اما یک تحلیلگر بازار معتقد است که در بلندمدت سرمایه‌گذاران از فلزات گران‌بها سود خواهند برد.

اوله هانسن، رئیس بخش استراتژی کامودیتی‌ها در بانک ساکسو، روز سه‌شنبه گزارشی منتشر کرد و گفت که سرمایه‌گذاران و معامله‌گران پس از صعود نزدیک به ۲۵۰ دلاری بازار طلا از پایین‌ترین سطح آن در فوریه و رسیدن به اوج ۲۴۵۰ دلار در هر اونس در ماه گذشته، در حال نفس گرفتن دوباره برای ادامه‌ی مسیر هستند.

هانسن افزود که اگرچه طلا تا حدی شتاب خود را ازدست‌داده است اما سنتیمنت نزولی در بازار بسیار اندک است؛ زیرا سرمایه‌گذاران و مدیران پول نیازی به برداشت سود خود از بازار ندارند.

تخفیف پراپ

✔️  برای پیگیری تحلیل روزانه طلا، صفحه تحلیل اونس طلا در فارکس را دنبال کنید.

او توضیح داد که بسیاری از صندوق‌های تامین مالی زمانی که قیمت‌ها هنوز زیر ۲۲۰۰ دلار در هر اونس بود، شروع به خرید طلا کرده‌اند. این سنتیمنت به طلا کمک می‌کند تا حمایت چسبنده را در سطح ۲۳۰۰ دلار در هر اونس حفظ کند.

ایکس چیف

واضح است که بخش عمده‌ای از افزایش قیمت‌ها در ماه‌های فوریه و مارس توسط تقاضای قوی معامله‌گران بزرگ مدیریت پول و توسط صندوق‌های تامین مالی انجام شده است. او در این گزارش گفت که آن‌ها پس از پیوستن به رالی در مراحل اولیه صعود، مجبور به تعدیل (فروش) موقعیت‌های معاملاتی نشده‌اند و مرحله اصلاحی فعلی قیمت‌ها بالاتر از سطحی است که آن‌هارا مجبور به فروش کند.

شروع زودهنگام صعود طلا نسبت به سایر فلزات به توضیح این که چرا نوسانات فعلی طلا در مقایسه با فلزات دیگر مانند نقره، پلاتین و مس که در آن سفته‌بازان کمی دیرتر و با قیمت‌های بالاتر به آن‌ها وارد شده‌اند، کمک می‌کند. خریدارانی که وارد خرید سایر فلزات به‌غیراز طلا شده‌اند در معرض ریسک بیشتر قرار گرفته‌اند.

هانسن گفت که طلا یکی از بزرگ‌ترین ستون‌های حمایت در بازار است و به‌عنوان یک دارایی امن و پوشش ریسک در برابر ریسک‌های ژئوپلیتیکی جهان است.

هانسن: افزایش بدهی‌های دولتی، بانک‌های مرکزی را نیز مجبور می‌کند تا ذخایر خارجی خود را متنوع کنند و فقط دلار آمریکا ذخیره نکنند.

هانسن در مورد این که تثبیت طولانی‌مدت طلا و نقره چقدر ادامه خواهد داشت، گفت که این به فدرال رزرو بستگی دارد. درحالی‌که سرمایه‌گذاران خرد در آسیا و بانک‌های مرکزی به حمایت از بازار ادامه می‌دهند، این بازار هنوز یک جزء کلیدی را ندارد و آن تقاضای سرمایه‌گذاران است.

طلا و نقره همچنان شاهد علاقه محدود سرمایه‌گذاران ETF هستند که از سال ۲۰۲۲ که فدرال رزرو آمریکا افزایش نرخ بهره خود را آغاز کرد و هزینه‌فرصت نگهداری یک فلز مانند طلا را افزایش داد، این صندوق‌ها عمدتاً به‌عنوان فروشندگان بوده‌اند. تقاضا از سوی سرمایه‌گذاران ETF احتمالاً تا زمانی که نرخ بهره کاهش نیافته باشد، کم خواهد ماند.

منبع: Kitco

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی