ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

دوستان اروپایی دلار به دنبال سقوط خود هستند

زمان مطالعه: 4 دقیقه

جنگ ایران و اسرائیل چه اثراتی روی بازارها داشت؟

مقدمه: دلار از سوی سورپرایزهای غافلگیرکننده دیروز، توسط بانک مرکزی سوئیس و تا حدی بانک مرکزی انگلستان حمایت شد. با اضافه کردن نگرانی‌های سیاسی اتحادیه اروپا، شاخص دلار ممکن است در روزهای آینده همچنان با تقاضا روبه‌رو باشد. امروز، تمرکز بر PMI در کشورهای توسعه‌یافته است.

دلار آمریکا: پس از رویدادهای بانک‌های مرکزی اتحادیه اروپا قوی‌تر شد

تخفیف پراپ

رویدادهای بانک‌های مرکزی در اروپا دیروز به دلار کمک کرد. کاهش غیرمنتظره نرخ بهره توسط بانک مرکزی سوئیس و تغییر ندادن نرخ بهره با موضع داویش توسط بانک مرکزی انگلستان این تصور را تقویت کرد که بانک‌های مرکزی در اروپا کاهش نرخ‌ بهره را سریع‌تر از فدرال رزرو انجام خواهند داد. این یک تحول مثبت برای دلار است.

اکنون برای کاهش گپ نرخ بهره بین بانک مرکزی آمریکا و سایر بانک‌های مرکزی به داده‌های ضعیف بیشتر تورم یا فعالیت در ایالات‌متحده نیاز است. داده مهم برای بازارها، انتشار داده شاخص PCE ماه مه در ۲۸ ژوئن است اما برخی از شاخص‌های فعالیت که قبل از آن منتشر می‌شوند، انتظارات نرخ بهره را به میزان کمتری می توانند، هدایت کنند.

ایکس چیف

شاخص S&P Global PMI به‌اندازه داده شاخص ISM در نظرسنجی‌های ایالات‌متحده مورد توجه قرار نمی‌گیرد اما اخیراً توجه بیشتری به آن می‌شود، به‌ویژه به دلیل قابل‌مقایسه بودن با ارقام شاخص‌های PMI اروپا در ژوئن که امروز منتشر شد و انتظار می‌رود که بالای ۵۰ باقی بماند و کمی ضعیف شود. شاخص پیشرو فروش خانه‌های موجود برای ماه مه تقویم امروز را تکمیل می‌کنند و ممکن است ضعیف منتشر شود. دیروز شاهد کاهش شدید داده‌ پروانه‌های جدید ساختمانی بودیم که از ۱۳۵۲ به ۱۲۷۷ کاهش یافت. شاخص احساسات NAHB که اوایل این هفته منتشر شد، نشان می‌دهد که سازندگان خانه دوباره بدبین شده‌اند و ساخت‌وسازهای مسکونی بسیار ضعیف در شش ماه آینده خواهیم داشت.

مقایسه بین PMI در اروپا و ایالات‌متحده باید برخی از حرکات بازار امروز را ایجاد کند اما ما شک داریم که در این مرحله به‌اندازه کافی برای کاهش ارزش دلار مهم باشند. همچنین باتوجه به ریسک سیاسی طولانی در اتحادیه اروپا شاخص دلار ممکن است در چند روز آینده نزدیک‌تر به ۱۰۶.۰ تا ۱۰۵.۰ معامله شود.
دوستان اروپایی دلار به دنبال سقوط خود هستند

یورو: چشم به شاخص‌های PMI

باتوجه به سیگنال‌های ناخوشایند از طرف همتایان اروپایی بانک مرکزی اروپا (بانک مرکزی انگلستان و سوئیس)  تحولات مالی و سیاسی اتحادیه اروپا که به‌هم‌ریخته است، یورو در نیمه دوم این هفته تحت‌فشار قرارگرفته است.

آنچه اخیراً می‌توانست به یورو کمک کند، شاخص‌های فعالیت قوی است.  PMI ها که امروز منتشر شد، ضعیف‌تر از انتظارات بود. امروز دو سخنران از بانک مرکزی اروپا داریم – سیمکوس و یواخیم ناگل عضو هاوکیش بانک مرکزی اروپا – شاید بتوانند بازار را در مورد آشفتگی فعلی در بازارهای اوراق‌قرضه اتحادیه اروپا راهنمایی کنند.

ما هنوز فکر می‌کنیم که EURUSD کاهش یابد تا وقتی‌که رویدادهای مهمی مانند PCE هسته آمریکا و انتخابات فرانسه در پایان ژوئن برگزار شود. ممکن است قیمت جفت‌ارز EURUSD برای چند روز زیر سطح ۱.۰۷ باقی بماند.
دوستان اروپایی دلار به دنبال سقوط خود هستند

پوند: احتمال کاهش نرخ بهره در ماه اوت بیشتر است اما بازگشت مجدد EURGBP به تعویق افتاد

بیانیه دیروز بانک مرکزی انگلیس و صورت‌جلسات نشان می‌دهد که مقامات به کاهش نرخ بهره نزدیک‌تر شده‌اند.  صعود اخیر در تورم خدمات (۵.۷ درصد) به نوسانات مربوط به افزایش قیمت سالانه نسبت داده می‌شود و آن را قابل اهمیت نمی‌دانند. مقامات بانک مرکزی انگلستان گفتند: «بانک مرکزی انگلستان از قبل به چیزی متعهد نیست، در صورت ضعف در گزارش تورم بعدی احتمال کاهش نرخ بهره در ماه اوت وجود دارد.»

سه کاهش نرخ بهره در سال ۲۰۲۴ که از اوت شروع می‌شود، پیش‌بینی تیم ING است. این پیش‌بینی نسبت به دو کاهش نرخ بهره که مورد انتظار در بازار است، داویش‌تر است. در حال حاضر احتمال اقدام از طرف بانک مرکزی انگلستان در اوت فقط ۶۰ درصد است.
دوستان اروپایی دلار به دنبال سقوط خود هستند

این باعث می‌شود که به سمت نزول پوند متمایل شویم. اگرچه رویدادهای سیاسی در منطقه یورو به این معنی است که بازگشت EURGBP ممکن است بیشتر به تعویق بیفتد. ما انتظار داریم که بیشتر ضعف پوند در جفت‌ارز از GBPUSD مشاهده شود. پیش‌بینی تیم ING این است که زیر ۱.۲۵ معامله شود.
دوستان اروپایی دلار به دنبال سقوط خود هستند

منبع: ING

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی