ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

5 رویداد تاثیر‌گذار بر روی قیمت دلار در 3 هفته آینده

زمان مطالعه: 5 دقیقه

جنگ ایران و اسرائیل چه اثراتی روی بازارها داشت؟

مقدمه: موج گرما در سه هفته آینده در بازارها احساس خواهد شد. دوگانگی سیاست را مشاهده خواهیم کرد که این دوگانه عبارتند از انتخابات فرانسه (۳۰ ژوئن، ۷ ژوئیه) و داده‌های کلیدی ایالات‌متحده ازجمله PCE هسته ماه مه که در روز جمعه انتظار می‌رود ۰.۱ درصد منتشر شود. این داده باید پیش‌بینی کاهش نرخ بهره در ماه سپتامبر ما (تیم تحلیل ING) توسط فدرال رزرو را تأیید کند. انتخابات فرانسه EURUSD همچنان می‌تواند در کوتاه‌مدت تحت تأثیر ریسک پریمیوم (منفی) قرار دهد.

دلار آمریکا: PCE هسته در مقابل انتخابات فرانسه

طی سه هفته آینده پنج رویداد مهم در بازارها وجود دارد. در روز یکشنبه ۳۰ ژوئن، دور اول انتخابات پارلمانی فرانسه برگزار می‌شود – اگرچه قطعیت در مورد برتری حزب مارین لوپن تنها پس از دور دوم انتخابات در تاریخ ۷ ژوئیه مشخص خواهد شد. در ایالات‌متحده، داده شاخص PCE هسته این جمعه منتشر می‌شود و پس‌ازآن گزارش اشتغال ژوئن در ۵ ژوئیه و CPI ژوئن در ۱۱ ژوئن منتشر می‌شود.

تخفیف پراپ

سیاست و سیاست پولی باید در اولین بخش تابستان مورد توجه باشند. دلار به‌عنوان پوشش ریسک در شرایط عدم اطمینان سیاسی مورد توجه قرار گرفته است و این موضوع به‌ویژه زمانی رخ می‌دهد  که ارز امن اروپا یعنی فرانک سوئیس تحت تأثیر ریسک بانک مرکزی سوئیس قرار دارد.

اگر PCE هسته ماه مه ایالات‌متحده در روز جمعه این هفته مطابق با تخمین ۰.۱ درصد ماهانه گزارش شود، نزول کوتاه‌مدت دلار در برابر ارزهای اروپایی ممکن است کم باشد؛ زیرا بازارها همچنان می‌توانند موقعیت‌های دفاعی را پیش از انتخابات فرانسه در روز یکشنبه قیمت‌گذاری کنند. بااین‌حال وقتی سروصدای سیاسی اتحادیه اروپا تمام شود، از نظر ما، داده‌های PCE هسته باید به روایت فزاینده فدرال رزرو در تابستان امسال کمک کند که با کاهش نرخ بهره در سپتامبر به اوج خود می‌رسد. به همین دلیل است که ما به‌طورکلی نسبت به دلار تا پایان سه‌ماهه آینده دیدگاه نزولی داریم.

در این هفته، ارزهایی مانند AUDUSD، NZDUSD و USDJPY می‌توانند در مقابل ضعف‌ دلار ناشی از انتشار ضعیف PCE عملکرد خوبی داشته‌باشند. به نظر می‌رسد ین به‌شدت به داده حمایتی دیگر از ایالات‌متحده نیاز دارد زیرا سرمایه‌گذاران به دنبال تهدید مقامات ژاپنی برای مداخله ۲۴ ساعته هستند و USDJPY به ۱۶۰ بازگشته است. بانک مرکزی ژاپن نیز امروز صبح صورت‌جلسه سیاست‌گذاری پولی را منتشر کرد. به نظر می‌رسید که راه را برای افزایش ماه ژوئیه باز نگه‌داشته است، گزینه‌ای که اگر مداخلات فارکس همچنان در تقویت ین مفید نباشد احتمالاً استفاده خواهد شد.

ایکس چیف

5 رویداد تاثیر‌گذار بر روی قیمت دلار در 3 هفته آینده

یکی دیگر از رویدادهای قابل‌توجه در این هفته، انتخابات ریاست‌جمهوری ایران در روز جمعه است اگرچه گزارش‌ها حاکی از احتمال برگزاری دور دوم انتخابات (۵ ژوئیه) است و سه نامزد به‌عنوان رقبای اصلی در نظر گرفته می‌شوند: یک اصلاح‌طلب و دو محافظه‌کار.

5 رویداد تاثیر‌گذار بر روی قیمت دلار در 3 هفته آینده

امروز، تنها داده که در ایالات‌متحده منتشر می‌شود، شاخص تولید دالاس فدرال رزرو است. سه سخنران فدرال رزرو هم اظهارات خود را ارائه خواهند کرد: کریستوفر والر، آستن گولزبی و مری دالی. ما فکر می‌کنیم شاخص دلار می‌تواند بالاتر از سطح ۱۰۶.۰ معامله شود و به‌طور بالقوه می‌تواند سطح ماه مه یعنی ۱۰۶.۵۰ را در رویدادهای پایانی این هفته آزمایش کند.

یورو: فضای بیشتری برای افزایش ریسک پریمیوم

آخرین نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که حزب راست افراطی RN به رهبری مارین لوپن پیش از دور اول انتخابات پارلمانی روز یکشنبه در صدر قرار دارد (۳۵%) و پس از آن حزب چپ‌گرای NPF (۲۹%) و ائتلاف میانه‌روی امانوئل ماکرون (۱۹%) قرار دارند. بدون تغییر در این ارقام نظرسنجی، بلاتکلیفی سیاسی ممکن است در روزهای آینده روی یورو تأثیر بگذارد.

ما همچنان به نظارت دقیق بر ریسک پریمیوم EURUSD (کمتر ارزش‌گذاری شده در مدل ارزش منصفانه کوتاه‌مدت خود) ادامه می‌دهیم. تا پایان روز جمعه، این میزان در برآوردهای ما به ۰.۹ درصد رسید که بسیار کمتر از اوج ۲.۴ درصدی ۱۴ ژوئن و همچنین کمتر از ۱.۸ درصدی که به‌عنوان معیار تاریخی در مقاله‌ای که تیم ING بررسی کرده بود. ما شاهد افزایش اسپرد ۱۰ ساله OAT-Bund به یک اوج جدید (۸۲ نقطه پایه) در روز جمعه بودیم و ریسک ادامه فشار بیشتر بر اوراق‌قرضه فرانسه در رأی‌گیری وجود دارد. پیش از رویدادهای جمعه تا یکشنبه در ایالات متحده و اتحادیه اروپا، ریسک‌هایی را پیش‌بینی می‌کنیم که EURUSD را نزولی می‌کنند.

امروز، نظرسنجی IFO آلمان منتشر شد که میزان عدم اطمینان سیاسی را به اعتماد تجاری آلمان پس از PMIهای نسبتاً ضعیف در هفته گذشته اضافه کرد. در روز جمعه، داده‌های CPI برای فرانسه، اسپانیا و ایتالیا پیش از برآورد کل منطقه یورو برای ژوئن منتشر می‌شود و انتظارات را برای ۲ ژوئیه هدایت خواهند کرد. انتخابات فرانسه احتمالاً هرگونه شگفتی صعودی در داده‌های روز جمعه را خنثی می‌کند.

5 رویداد تاثیر‌گذار بر روی قیمت دلار در 3 هفته آینده

EURUSD ممکن است در روزهای آینده به دلیل ریسک سیاسی، فروشندگان بیشتری زیر ۱.۰۷۰۰ پیدا کند. اگر PCE ایالات‌متحده حمایتی از این جفت‌ارز نکند، به پایین‌تر از سطح آوریل ۱.۰۶۰۰ خواهد رسید.

پوند: خریداران EURGBP نیاز به صبر دارند

ما معتقد هستیم که بانک مرکزی انگلستان هفته گذشته گامی در جهت کاهش نرخ بهره برداشته است، حتی اگر لحن اصلی سیاست پولی تغییر معنی‌داری نداشته باشد. بازارها در مورد حرکت اوت (۱۴ نقطه پایه قیمت‌گذاری کرده‌اند) بلاتکلیف هستند و ۴۷ نقطه پایه را برای سال جاری قیمت‌گذاری می‌کنند؛ ولی تیم ING انتظار کاهش ۷۵ نقطه پایه برای سال جاری دارد و دیدگاه بازار را محافظه‌کارانه می‌داند.
5 رویداد تاثیر‌گذار بر روی قیمت دلار در 3 هفته آینده

دیدگاه داویش بانک مرکزی انگلستان ما به دنبال لحن نزولی برای پوند در تابستان است. ما همچنین می‌توانیم در انتخابات بریتانیا (۴ ژوئیه) تأثیر منفی بر پوند را مشاهده کنیم. انتظار می‌رود پیروزی قاطع حزب کارگر در آن تا حد زیادی پیش‌بینی شود – اما شاید یک نتیجه خوب از حزب پوپولیستی اصلاح‌طلب بریتانیا باعث برخی آشفتگی‌ها در بازار شود.
5 رویداد تاثیر‌گذار بر روی قیمت دلار در 3 هفته آینده

بااین‌حال، ابهامات سیاسی در حال حاضر بیشتر بر یورو تأثیر می‌گذارد تا پوند و به همین دلیل است که ما فکر می‌کنیم افزایش ارزش EURGBP بیش از ۰.۸۵۰۰ احتمالاً به‌تعویق‌افتاده است. زمانی که سروصدای سیاسی اتحادیه اروپا بخوابد به دلیل همگرایی سیاست پولی، فضای صعود بیشتر برای این جفت‌ارز پیش‌بینی می‌شود. به نظر می‌رسد پوند در کوتاه‌مدت در برابر دلار ضعیف‌تر شود و ما انتظار داریم در ماه ژوئیه به زیر سطح ۱.۲۵ نزول کند. تقویم این هفته در بریتانیا از نظر داده بسیار خلوت است و فعلاً هیچ سخنرانی از سوی اعضای بانک مرکزی انگلستان برنامه‌ریزی نشده است.

منبع: ING

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی