ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

معامله‌گران، دلار را تا بعد از انتخابات نمی‌فروشند

زمان مطالعه: 4 دقیقه

جنگ ایران و اسرائیل چه اثراتی روی بازارها داشت؟
مقدمه: در هفته‌های اخیر، ما در مورد قرار گرفتن بازار فارکس بین سیاست پولی و سیاست بحث کرده‌ایم. امروز یک مثال خوب است. سیاست‌های صعودی دلار در هر دو طرف اقیانوس اطلس با برخی از داده‌های تورم ایالات‌متحده آمریکا به چالش کشیده خواهد شد. ما فکر می‌کنیم که ریسک انتخابات آخر هفته فرانسه احتمالاً موضوع غالب است و دلار همچنان با تقاضا همراه خواهد بود.

دلار آمریکا: امروز همه انتظار تورم ضعیف را دارند

اجماع بسیار قوی در مورد کاهش داده شاخص PCE هسته به ۰.۱ درصد برای ماه مه وجود دارد. به یاد داشته‌باشید که این داده معیار ترجیحی فدرال رزرو برای نرخ تورم است و پیروی از ۰.۲ درصد از داده تورم قبلی باید به فدرال رزرو اطمینان دهد که تا اواخر امسال کاهش نرخ بهره را آغاز کند. بازار اولین کاهش نرخ بهره فدرال رزرو را تا ماه نوامبر به‌طور کامل قیمت‌گذاری نکرده است و باید جایی داده‌ها تغییراتی کنند تا تمرکز بیشتر فدرال رزرو به سمت کاهش نرخ بهره در سپتامبر تغییرکند. بازدهی دوساله خزانه‌داری ایالات‌متحده در چند هفته گذشته کمی بالاتر از ۴.۷۰ درصد بوده است و یک PCE هسته ۰.۱ درصدی در امروز باید کاتالیزوری برای کاهش آن باشد و دلار را ضعیف کند.

تخفیف پراپ

چالش اصلی اما سیاست است. مناظره ریاست‌جمهوری شب گذشته در CNN شاهد بودیم که ۶۷ درصد از نظرسنجی‌ها پیروزی را به دونالد ترامپ اهدا کردند. آیا خیلی زود است که این نوع نوسانات شروع به تأثیرگذاری بر دلار کنند؟ ما دولت ترامپ را به دلیل سیاست مالی ضعیف‌تر و همچنین شرایط تجاری یا تعرفه‌های سخت‌تر برای دلار مثبت‌تر پیش‌بینی می‌کنیم. به همین ترتیب، آخر هفته شاهد دور اول رأی‌گیری در انتخابات فرانسه است که می‌تواند باعث ضعف یورو شود.

شاخص دلار اکنون به بالای ۱۰۶ رسیده است. بازار نسبتاً آرام به نظر می‌رسد. این امر مداخله مقامات ژاپنی را دشوارتر می‌کند. شاخص دلار با ریسک نزول ناشی از داده‌های تورم ایالات‌متحده رو‌به‌رو خواهد شد اما ما گمان می‌کنیم که دلار خریدارانی در منطقه ۱۰۵.۵۰/۶۰ پیدا کند؛ زیرا سرمایه‌گذاران ترجیح می‌دهند دلار را در آخر هفته نگه دارند.

ایکس چیف

معامله‌گران، دلار را تا بعد از انتخابات نمی‌فروشند

یورو: آماده‌سازی برای دور اول فرانسه

به نظر می‌رسد که سرمایه‌گذاران در حال آماده شدن برای نتیجه دور اول انتخابات پارلمانی فرانسه در روز یکشنبه هستند. اسپرد بازدهی ۱۰ ساله اوراق‌قرضه فرانسه با ۸۲ نقطه پایه معامله می‌شود و EURUSD به زیر ۱.۰۷ بازگشته است. فیلیپ لدنت از ING: اگر نامزدی، ۵۰ درصد آرا را در دور اول کسب نکند، تنها دو نامزد برتر به دور دوم در ۷ ژوئیه می‌روند. نظرسنجی‌ها حاکی از آن است که جناح مارین لوپن ۳۵ درصد آرا، ائتلاف چپ‌ها ۲۸ درصد آرا و حزب مکرون ۲۰ درصد آرا را در اختیار دارند. حزب رئیس‌جمهور مکرون برای حذف در پارلمان آماده است.

سؤال بازار این است که آیا دولت لوپن به بازار اوراق‌قرضه فرانسه نگاه می‌کند و شروع به کنار گذاشتن برخی از برنامه‌های خود برای کاهش مالیات به‌ظاهر بدون توجه به بودجه می‌کند – یا به فشار خود برای انجام برنامه‌هایش ادامه می‌دهد. تیم منطقه یورو ما (تیم ING) مشکوک است که یک دولت جدید خیلی زود تعهدات قبل از انتخابات خود را زیر پا بگذارد و ممکن است چند ماه و تا سپتامبر صبر کند – زمانی که فرانسه باید برنامه‌های اصلاحی خود را به بروکسل تحویل دهد. کسری بودجه ۵% + این دوره نشان می‌دهد که می‌توان ریسک بیشتری را در اوراق‌قرضه فرانسه (اسپرداوراق‌قرضه فرانسه به ۱۲۰ نقطه پایه؟) و یورو نیز ایجاد کند.

در آستانه انتخابات آخر هفته، امروز بانک مرکزی اروپا انتظارات تورمی مصرف‌کننده خود را در ماه مه منتشر کرد. انتظارات سه‌ساله ۲.۳ درصد گزارش شد و این گزارش شاید بر کاهش مجدد نرخ بهره بانک مرکزی اروپا در سپتامبر تاثیر داشته باشد.

جفت ارز EURUSD امروز ممکن است شاهد یک جهش مختصر به ۱.۰۷۴۵/۶۰ در اثر داده‌های مربوط به تورم باشد اما ما تعجب نخواهیم کرد که ببینیم در اواخر روز به کمتر از ۱.۰۷ کاهش یابد؛ زیرا سرمایه‌گذاران برای انتخابات آخر هفته آماده می‌شوند.

معامله‌گران، دلار را تا بعد از انتخابات نمی‌فروشند

بانک مرکزی سوئیس امروز داده‌های مداخله سه‌ماهه اول خود را منتشر می‌کند. ما گمان می‌کنیم که اولین خرید فارکس در دو سال را نشان دهد. بااین‌حال احتمالاً EURCHF نمی‌تواند در سطح ۰.۹۶۲۰ یا حتی ۰.۹۶۵۰ ایستایی نشان دهد و در اواخر تابستان یا زمانی که سیاست‌های فرانسه داغ است، قیمت آن به سطح ۰.۹۵۰۰ بازگردد.
معامله‌گران، دلار را تا بعد از انتخابات نمی‌فروشند
پوند انگلستان: بازنگری نسبتاً صعودی نسبت به تولید ناخالص داخلی سه‌ماهه اول

جفت ارز GBPUSD امروز در حال افزایش است – تجدیدنظر روبه بالا درداده تولید ناخالص داخلی در سه‌ماهه اول مقداری به تقویت آن کمک کرد. به‌طور خوش‌بینانه، به نظر می‌رسید که مصرف بزرگ‌ترین محرک در اینجا باشد. بااین‌حال، ما همچنان پیش‌بینی می‌کنیم که بانک مرکزی انگلستان در ماه اوت کاهش نرخ‌ بهره را آغاز خواهد کرد و پس از انتخابات عمومی ۴ ژوئیه، در سخنرانی‌های اعضای بانک مرکزی انگلستان این سیگنال را نشان خواهد داد.

معامله‌گران، دلار را تا بعد از انتخابات نمی‌فروشند

تا حدودی شگفت‌انگیز است که قیمت‌گذاری نرخ بهره بریتانیا هنوز هم قیمتی بسیار مشابه با ایالات‌متحده دارد. ما اعتقاد داریم که نرخ‌ بهره بریتانیا پایین‌تر می‌آید و پوند ضعیف می‌شود. جفت ارز GBPCHF جهش مناسبی از ۱.۱۲۰۰ داشته است اما ما به دنبال حرکتی برای توقف در سطح ۱.۱۴۰۰ و بازگشت به ۱.۱۲ در تابستان هستیم.
معامله‌گران، دلار را تا بعد از انتخابات نمی‌فروشند

منبع: ING

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی