ارانته

داده جریان‌ساز دلار

زمان مطالعه: 3 دقیقه

جنگ ایران و اسرائیل چه اثراتی روی بازارها داشت؟
مقدمه: انتشار گزارش NFP ایالات‌متحده مسیر همه معاملات امروز را در بازارها مشخص خواهد کرد. ضعف بازار کار ایالات‌متحده می‌تواند دلار را پایین‌تر از سطوح کلیدی خود برساند. از سوی دیگر، بانک مرکزی هاوکیش اروپا، از تقویت یورو حمایت می‌کند و قیمت‌گذاری مجدد امروز می‌تواند اختلاف نرخ بهره ایالات‌متحده و اروپا را بیشتر کاهش دهد.

دلار آمریکا: در سطح کلیدی پیش از داده‌های حقوق و دستمزد که مسیر بعدی را تعیین می‌کند

با داده‌های حقوق و دستمزد در تقویم ایالات‌متحده، همه ما می‌دانیم که امروز چه اتفاقی می‌افتد. تیم ING به دنبال عدد ضعیف‌تر در +150 هزار است که در صورت انتشار این عدد می‌تواند یک منفی متوسط ‌برای دلار به همراه داشته باشد. انتظار می‌رود نرخ بیکاری که تا 3.9 درصد افزایش‌یافته است، ثابت بماند درحالی‌که رقم دستمزدها باید به زیر 4 درصد سالانه کاهش یابد. مثل همیشه، حقوق و دستمزدها شبیه لاتاری است اما اعداد و ارقام چند روز اخیر بازار کار تأیید می‌کند که ما در مسیر ضعف بازار کار هستیم.

درحالی‌که میانگین برآوردها برای گزارش حقوق و دستمزد غیر کشاروزی +185 هزار است، پیش‌بینی ما برای یک عدد نسبتاً ضعیف است. از سوی دیگر، بازارها در حال حاضر حدود 10 نقطه پایه دیگر برای کاهش نرخ بهره در این هفته اضافه کردند و مجموع 48 نقطه پایه در سال جاری کاهش نرخ بهره قیمت‌گذاری کرده‌اند. البته فضا برای کاهش بیشتر نرخ‌ بهره وجود دارد اما پس از تغییرات در دو هفته گذشته، کار بسیار دشوارتر خواهد بود مگر این که داده حقوق و دستمزد به‌طور قابل‌توجهی پایین‌تر از انتظارات منتشر شود.

ما در این هفته نسبت به دلار آمریکا موضع نزولی داریم. بااین‌حال تاکنون دلار در برابر ضعف بیشتر مقاومت کرده است. شاخص دلار در حال حاضر 104.0 را لمس کرده است و یک سطح کلیدی به نظر می‌رسد. داده حقوق و دستمزد امروز به‌طور بالقوه می‌تواند محرکی در مسیر کاهش نرخ بهره باشد اما تغییرات در هفته‌های اخیر در حال حاضر آنقدر چشمگیر است که برای ادامه این مسیر به دلیل واقعی نیاز داریم.

دوره مستر کلاس طلا

جامع‌ترین دوره آموزشی طلا

این دوره در مجموعه یوتوفارکس تهیه شده و نتیجه سال‌ها تجربه در حوزه معامله‌گری طلا و فارکس است. این دوره توسط مجموعه‌ای از معامله‌گران حرفه‌ای یوتوفارکس تهیه شده است. با خرید این دوره از تجربه چندین معامله‌گر بهره‌مند خواهید شد.

دوره طلا

داده جریان‌ساز دلار
یورو: یورو هاوکیش

بانک مرکزی اروپا دیروز نرخ بهره را 25 نقطه پایه و نرخ سپرده را به 3.75 درصد کاهش داد. این تعجب‌آور نبود و درواقع یکی از بهترین حرکت‌ها در تاریخ سیاست پولی بود. بنابراین سؤال اصلی این بود که آیا بانک مرکزی اروپا در مورد آنچه در آینده اتفاق خواهد افتاد راهنمایی می‌کند یا خیر، البته شرایط نمی‌تواند به این سادگی باشد. از یک طرف ما اولین کاهش نرخ بهره را داریم، درحالی‌که ازطرف‌دیگر افزایش پیش‌بینی تورم بانک مرکزی اروپا را داریم. بنابراین کاهش نرخ بهره دیروز لزوماً به معنای کاهش بیشتر نرخ بهره در آینده نیست.

کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، صراحتاً اعلام کرد که بانک مرکزی به هیچ مسیر خاصی برای نرخ‌ بهره متعهد نمی‌شود و به‌وضوح از ارائه هرگونه راهنمایی روبه جلو(درباره ادامه مسیر نرخ بهره) خودداری می‌کند. اظهارات لاگارد در طول کنفرانس مطبوعاتی – که به سطحی از محدودیت‌ها، وابستگی بالا به داده‌ها و این واقعیت که یکی از اعضای شورای حاکم مخالف تصمیم دیروز کاهش نرخ بود، اشاره کرد – این صحبت‌ها نشان داد که بانک مرکزی اروپا درواقع هنوز هیچ تصمیمی برای مراحل بعدی نگرفته است.

بازارها، بانک مرکزی اروپا را هاوکیش می‌بینند و ما پس از جلسه دیروز متوجه شدیم که نرخ بهره بازار در  منحنی نرخ بهره بالاتر رفته است. امروز احتمالاً شاهد بازتاب تصمیم دیروز و اظهار نظرها از سوی اعضای بانک مرکزی اروپا خواهیم بود که احتمالاً سوگیری هاوکیش از سوی مقامات تأیید می‌شود. با کنار هم قرار دادن این موارد  و با کم شدن نرخ بهره دیروز، اختلاف نرخ بهره بین اروپا و آمریکا کاهش یافته و جفت ارز EURUSD در حال رسیدن به سطح 1.090 است. اگر داده‌های ایالات‌متحده بازار کار ضعیف‌تر را تأیید کند احتمالاً می‌توانیم بیشتر در این جهت صعود این جفت ارز حرکت کنیم.
داده جریان‌ساز دلار
منبع: ING

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی