ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

رشد EURUSD به دلیل واگرایی بین آمریکا و ناحیه یورو

زمان مطالعه: 4 دقیقه

رشد EURUSD به دلیل واگرایی بین آمریکا و ناحیه یورو

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس 14 اردیبهشت

  • رشد EURUSD به دلیل واگرایی بین آمریکا و ناحیه یورو

جفت ارز EURUSD نزدیک به سقف قیمتی امسال معامله می‌شود چرا که توقف افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو و بحران بانکی در تب و تاب هستند و برتری بازده اوراق کوتاه مدت دلار را نسبت به یورو کاهش می‌دهند. امروز احتمالا بانک مرکزی اروپا نرخ بهره را 0.25% افزایش خواهد داد. همچنین احتمال می‌رود بانک مرکزی نروژ نیز نرخ بهره را 0.25% افزایش دهد.

دلار آمریکا: پایان افزایش نرخ بهره

شب گذشته دلار در پایان کنفرانس مطبوعاتی پاول اندکی ضعیف‌تر بود و منحنی بازده اوراق ایالات متحده به سختی با توجه به این خبر که فدرال رزرو در حال تغییر رویکرد جلسه به جلسه برای تنظیم سیاست‌های پولی است، تکان خورده بود. با این حال در ساعات پایانی جلسه معاملاتی آمریکا، بانک‌های منطقه‌ای ایالات متحده – به‌ویژه PacWest – تحت فشار مجددی قرار گرفتند، چرا که گزارش‌هایی مبنی بر اینکه Pacwest در حال “بررسی گزینه‌های استراتژیک” است، منتشر شد. با توجه به اینکه سهام بانک First Republic و دارندگان اوراق قرضه در این هفته از بین رفتند، به وضوح این مسئله باعث ایجاد نگرانی‌هایی شد. نکته این جا است که کاهش 15 نقطه پایه‌ای بازده اوراق 2 ساله به نظر می‌رسد به دلیل بحران بانکی باشد و نه جلسه بانک مرکزی آمریکا.

تخفیف پرارپ

با این وجود، مزیت بازدهی دلار همچنان در حال کاهش است که منجر به ضعف اندکی در DXY شده و این هفته حدود 0.5% کاهش یافته است. ماهیت کاهش بازده اوراق ایالات متحده به بازار فارکس مرتبط است، چرا که این کاهش خوش خیمی در دلار نیست که به نفع همه ارزها باشد. ارزهایی که بیشترین همبستگی را با بازار سهام ایالات متحده دارند (مانند ارزهای کامودیتی محور دلار کانادا و استرالیا) آسیب بیشتری می‌بینند در حالی که ارزهایی که همستبگی کمتری دارند مثل ین ژاپن و فرانک سوئیس، عملکرد بهتری خواهند داشت. با توجه به اینکه بحران بانکی ایالات متحده هیچ نشانه‌ای از کند شدن نشان نمی‌دهد، در کوتاه مدت ترجیح ما این ارزها خواهند بود. این مسئله همچنین این سوال را مطرح می‌کند که سیاست گذاران ایالات متحده با تمرکز فزاینده بر روی اینکه آیا FDIC می‌تواند به نحوی پوشش بیمه سپرده را افزایش دهد یا خیر (حداقل برای حساب‌های معاملاتی یا تجاری)، چه اقدامی انجام خواهند داد.

امروز توجهات معطوف به جلسه بانک مرکزی اروپا خواهد بود. هر چند در آمریکا، آمار مدعیان بیکاری و اینکه آیا هر گونه افزایش قابل توجهی که نشانه‌ای از کاهش عرضه نیروی کار در ایالات متحده باشد (که تاثیر منفی برای دلار دارد)، زیر تظر خواهند بود. گزارش NFP فردا مهم‌ترین داده این هفته خواهد بود.

ایکس چیف

به طور کلی شاخص دلار باید ضعیف باقی بماند. کف قیمتی DXY در محدوده 100.75/80 است که قرار گرفتن زیر این محدوده می‌تواند اعداد زیر 100 را به همراه داشته باشد

یورو: اشباع معاملات خرید یورو، مهم‌ترین عامل بازدارنده رشد EURUSD

جفت ارز EURUSD نزدیک به محدوده سقف قیمتی امسال معامله می‌شود اما هنوز با شکست محدوده 1.11 فاصله زیادی دارد. امروز بانک مرکزی اروپا نرخ بهره را 0.25% افزایش خواهد داد و احتمالا لحن این بانک با توجه به تورم هسته چسبنده هاوکیش خواهد بود. جدا از امروز، بازارها 2 بار افزایش دیگر 0.25 درصدی نرخ بهره را تا ماه اکتبر (زمانی که بازار کاهش نرخ بهره توسط بانک مرکزی آمریکا را پیش‌بینی می‌کند)، قیمت گذاری می‌کنند.

این ریسک وجود دارد که لحن هاوکیش بانک مرکزی اروپا جفت ارز EURUSD را به محدوده 1.11 برساند اما 1) موقعیت‌های خرید یورو به شدت اشباع شده‌اند و 2) لحن هاوکیش بانک مرکزی اروپا قیمت گذاری شده، که می‌تواند از این مسئله جلوگیری کند. این مسئله می‌تواند هشداری باشد که جفت ارز EURUSD می‌تواند برای مدت بیشتری در محدوده 1.10 باقی بماند (مخصوصا اگر مومنتوم فشار فروش بازار سهام آمریکا افزایش یابد)

انتظار می‌رود بانک مرکزی نروژ به دلیل چسبنده ماندن تورم و – مهمتر از همه – ضعیف ماندن کرون، ، مطابق با تعهد اخیر خود برای بالا بردن چند پله نرخ بهره قرار است نرخ بهره خود را 0.25% افزایش دهد. از آخرین جلسه این بانک در ماه مارس کرون نروژ افت خود را ادامه داده، هر چند که مطابق با پیش‌بینی‌های بانک بوده است.

پوند: ضعف دلار به جفت ارز GBPUSD کمک می‌کند

این که تصور کنیم ارزیابی مجددی در پوند رخ داده که این جفت ارز نزدیک محدوده 1.26 معامله می‌شود، اشتباه است. در واقع این حرکت به دلیل ضعیف دلار است. به نظر می‌رسد این دیدگاه که بانک‌های اروپایی، از جمله بریتانیا، بهتر از بانک‌های ایالات متحده نظارت شده‌اند، تا حدی حمایت کننده از ارزهای اروپایی بوده است. این مسئله همچنین به زنده نگه داشتن انتظارات (انتظاراتی که ما با آن مخالفیم) کمک می‌کند که بانک مرکزی انگلیس می‌تواند دو تا سه بار دیگر در سال جاری نرخ بهره را افزایش دهد. جدیدترین پیش‌بینی ما این است که بانک مرکزی انگلیس ممکن است هفته آینده در برابر این انتظارات عقب ننشیند – که باعث می‌شود پوند رشد اخیر خود را حفظ کند.

انتظار می‌رود جفت ارز EURGBP (با کمی سوگیری صعودی) در محدوده‌ای نزدیک به 0.8800 ثابت بماند. در حالی که جفت ارز GBPUSD می‌تواند تا محدوده 1.2650/1.2750 رشد کند، البته اگر جفت ارز EURUSD بتواند با مومنتوم بالا از محدوده 1.110 عبور کند.

منبع: ING

برای پیگیری اخبار روز و فوری فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرام UtoFX بپیوندید.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی