ارانته

روند دلار پس از انتشار داده های اقتصادی

زمان مطالعه: 4 دقیقه

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس

مقدمه

با این که موسسه ING پوند را در برابر یورو آسیب‌پذیر می‌داند، این موسسه انتظار ندارد که اعلام غافلگیرکننده انتخابات ژوئیه در بریتانیا، داستان پوند را تغییر دهد. بازارها ممکن است قیمت گذاری احتمال کاهش نرخ بهره توسط بانک مرکزی انگلیس را بیش از حد کاهش داده‌ باشند. پس از صورت‌جلسه هاوکیش فدرال رزرو، EURUSD ممکن است به دلیل واگرایی در داده‌های PMI امروز و داده‌های دستمزد بانک مرکزی اروپا که به دقت زیرنظر است، بهبود یابد.

تخفیف پرارپ

دلار آمریکا: رشد به دلیل صورت‌جلسه بانک مرکزی، ممکن است دوام نداشته باشد

صورتجلسه 1 مه فدرال رزرو، که دیروز منتشر شد، غافلگیری هاوکیشی داشت و دلار را تقویت کرد در حالی که دیدگاه کلی این بود که سیاست «به خوبی تنظیم شده است». بسیاری از اعضا در صورت‌جلسه، موافق افزایش بیشتر نرخ بهره بودند. بسیاری از اعضای فدرال رزرو در این صورت جلسه، این سوال را مطرح کردند که آیا سیاست به اندازه کافی محدود کننده است یا خیر.

همه اینها به دلیل تورم بالا در ماه مارس و گزارشات اشتغال در أن زمان طبیعی است. از برخی از اعضای هاوکیش (مانند نیل کاشکاری و کریس والر) در مورد نگرانی‌های پایدار در مورد تورم حتی پس از داده‌های دلگرم‌کننده‌تر آوریل سخنانی شنیدیم، اما منطقی است که انتظار داشته باشیم که احساسات عمومی اعضای فدرال رزرو در جلسه ماه مه به طور کلی کمی هاوکیش شده باشد.

دوره مستر کلاس طلا

جامع‌ترین دوره آموزشی طلا

این دوره در مجموعه یوتوفارکس تهیه شده و نتیجه سال‌ها تجربه در حوزه معامله‌گری طلا و فارکس است. این دوره توسط مجموعه‌ای از معامله‌گران حرفه‌ای یوتوفارکس تهیه شده است. با خرید این دوره از تجربه چندین معامله‌گر بهره‌مند خواهید شد.

دوره طلا

امروز، با انتشار PMI در ایالات متحده و منطقه یورو، این ریسک را مشاهده خواهیم کرد که دلار رشدهای خود را پس دهد. با توجه به نشانه‌هایی از سایر نظرسنجی‌ها، این احتمال وجود دارد که ارقام منطقه یورو تصویر نسبتاً دلگرم‌کننده‌تری نسبت به ایالات متحده ارائه می‌دهند و نتایج خوب گزارش درآمدزایی دیشب انویدیا نیز ممکن است تأثیر مثبتی بر ریسک پذیری در بازار امروز داشته باشد.انتشار آمار فروش خانه‌های جدید، بررسی فعالیت‌های تولیدی فدرال رزرو کانزاس سیتی و آمار مدعیان بیکاری، تقویم ایالات متحده را در روز جاری تشکیل می‌دهند.

شاخص دلار ممکن است در حال حاضر نتواند به طور پایدار بالای 105.0 معامله شود، با این که نمی‌توانیم احتمال رشد تدریجی دلار را پیش از انتشار PCE در 31 مه ایالات متحده رد کنیم.

یورو: انتشار گزارشات مهم امروز در منطقه یورو

نظرسنجی‌های منطقه یورو به طور کلی اخیراً به بهبود شرایط اشاره کرده‌اند، گزارشات PMI کشور‌‌های مهم منطقه یورو امروز به دقت مورد بررسی قرار خواهند گرفت تا ارزیابی شود که آیا چشم‌انداز رشد همچنان صعودی است یا تغییر کرده است.

شاخص‌های PMI آلمان امروز پیش از داده‌های ناحیه یورو منتشر می‌شود و انتظار می‌رود بهبود تدریجی در بخش تولیدی و خدماتی را نشان می‌دهد. با این حال، بخش تولیدی هم در آلمان (42.5) و هم ناحیه یورو (45.7)، در محدوده منفی قرار دارند. پیش‌بینی‌ها برای PMIهای منطقه یورو نیز افزایش دیگری را نشان می‌دهد که با توجه به رشد شاخص ترکیبی به محدوده 52 به طور کامل یک سال از انتشارات ضعیف را پاک می‌کند.

با انتشار این نظرسنجی‌های مشابه، یورو تمایل به حرکت به دلیل اختلافات در رشد را نشان داده است. همانطور که در بالا ذکر شد، امروز شاهد برخی ریسک‌های صعودی برای EURUSD هستیم، چرا که ممکن است داده‌های منطقه یورو بهتر از ایالات متحده منتشر شود.

داده مهم دیگر که امروز منتشر شد، شاخص دستمزد مورد مذاکره بانک مرکزی اروپا در سه ماهه اول بود، که 4.7 درصد اعلام شد. به یاد داشته باشید که چند ماه پیش این داده عامل تغیین کننده‌ای برای موافقت یا مخالفت در زمینه کاهش نرخ بهره در ژوئن بود. در حال حاضر، لحن بانک مرکزی اروپا جای شک کمی برای کاهش نرخ بهره در ژوئن باقی می‌گذارد. در عین حال، عدم قطعیت بزرگی در مورد مسیر سیاست پولی پس از ژوئن وجود دارد و آمار دستمزد آلمان که دیروز منتشر شد قوی‌تر از حد انتظار بود. گزارش آمار دستمزه‌ها و PMI، قطعاً می‌تواند بر تصمیمات بانک مرکزی اروپا برای اقدامات در مورد نرخ بهره بعد از ژوئن تاثیر‌گذار باشد.

پوند: انتخابات تاثیری نخواهند داشت

سوناک، نخست وزیر بریتانیا، اعلام کرد که انتخابات سراسری بریتانیا در 4 ژوئیه برگزار خواهد شد که یک اقدام غافلگیرکننده در برابر انتظارات گسترده برای رای گیری در پاییز است. نوسانات ضمنی 2 ماه GBPUSD در واکنش به این خبر 20 نقطه پایه افزایش یافت اما باز هم در محدوده 6.20 قرار دارد که نسبت به سطوح ماه آوریل همچنان پایین است. پوند همچنین به این خبر واکنش چندانی نشان نداد.

تمام این اتفاقات غافلگیرکننده نبودند. علیرغم حرکت غیرمنتظره سوناک، بازارها احتمالاً به نظرسنجی‌هایی که نشان می‌دهد در حال حاضر حزب کارگر به خوبی از حزب حاکم محافظه‌کار پیشی گرفته است، اطمینان دارند. این برتری به این معناست که انتظار می‌رود استارمر، رهبر حزب کارگر، بتواند حتی بدون اکثریت مطلق در پارلمان حکومت کند. از همه مهمتر، بسیاری از رویدادهای نوسانی که در سال‌های گذشته با سیاست بریتانیا در ارتباط بوده‌اند (روابط تجاری بریتانیا و اتحادیه اروپا، هزینه‌های بودجه بدون بودجه، رفراندوم اسکاتلند) همگی اکنون ریسک‌های حاشیه‌ای هستند. ما همچنین تردید داریم که انتخابات تأثیری بر برنامه‌های سیاست بانک مرکزی انگلیس و زمان‌بندی کاهش نرخ بهره داشته باشد.

مطمئناً، با ورود به یک کمپین نسبتاً کوتاه، پوند می‌تواند تحت تأثیر برخی وعده‌های پیش از انتخابات توسط رهبران حزب کارگر قرار گیرد (مگر اینکه نظرسنجی‌ها تغییر عمده‌ای را به نفع محافظه‌کاران نشان دهد). با این حال، این ممکن است تنها مقداری نویز در جهت کلی پوند، که همچنان توسط داده‌های بریتانیا، سیاست‌های بانک مرکزی انگلیس و انتظارات از فدرال رزرو تعیین می‌شود، ایجاد کند.

از دیدگاه بازار، تورم بالاتر از حد انتظار خدمات در بریتانیا رویدادی بسیار مهم‌تر از اعلام انتخابات دیروز بود. منحنی سونیا در حال حاضر تنها 12 نقطه پایه کاهش نرخ بهره را برای ماه اوت و 37 نقطه پایه را تا پایان سال پیش‌بینی می‌کند (در مقایسه با 25 نقطه پایه پش از انتشار شاخص CPI برای ماه اوت). این انتظارات از نظر موسسه ING بسیار هاوکیش به نظر می‌رسد، چرا که این موسسه همچنان کاهش نرخ بهره را در ماه اوت و کاهش 75 نقطه پایه‌ای را تا پایان سال پیش‌بینی می‌کند. بر این اساس، علیرغم اینکه جفت ارز EURGBP اکنون به حمایت کلیدی 0.8500 چشم دوخته است، این موسسه به پیش‌بینی صعودی خود پایبند است و دلیلی برای تعدیل دیدگاه خود بر اساس انتخابات قبلی بریتانیا نمی‌بیند.

منبع: ING

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی