ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

آیا گزارش NFP روایت توقف افزایش نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا را تقویت خواهد کرد؟

زمان مطالعه: 3 دقیقه

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس 

به نظر می‌رسد که سرمایه‌گذاران عقیده دارند بانک مرکزی آمریکا دیگر نرخ بهره را افزایش نخواهد داد. سرمایه‌گذاران تلاش می‌کنند تا معاملات ریسکی را از جمله ارزهای بازارهای نوظهور را افزایش دهند که این مسئله به ضرر دلار است. داده‌های اشتغال امروز آمریکا مشخص خواهد کرد که آیا این روند جدید ادامه خواهد داشت یا توسط اعداد قوی اشتغال و دستمزد آمریکا از بین خواهد رفت.

آکادمی

دلار آمریکا: آیا گزارش NFP روایت توقف افزایش نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا را متوقف خواهد کرد؟

بازار سهام اروپا در محدوده سبز قرار دارد. رالی قابل قبول 1 – 2 درصدی در بازار سهام جهانی در اروپا، آسیا و آمریکا مشاهده شده است. پشتوانه این حرکت بدون شک کاهش بازده اوراق در ایالات متحده بوده است، جایی که سرمایه‌گذاران از روایت فدرال رزرو “نرخ بهره بالاتر به مدت طولانی‌تر” که در سپتامبر و اکتبر غالب بود، دور می‌شوند. به نظر می‌رسد در حال حاضر سرمایه‌گذاران روایت اوج نرخ بهره/ توقف افزایش نرخ بهره را مد نظر قرار دارند. نرخ بهره یک شبه 1 ماه برای دو سال اینده از 3% در ماه ژوئن ماه گذشته به اوج 4.75% رشد کرد و در حال حاضر به زیر 4.17% رسیده است.

طلا

حرکات در بازار نرخ بهره منجر شده سرمایه‌گذاران کمی از موقعیت‌های خرید دلار خود را کاهش دهند و همچنین برخی از معاملات فروش ارزهای نوظهور و کامودیتی را کاهش دهند. به همین دلیل است ک دلار استرالیا عملکرد خوبی داشته است. همچنین شاهد افت جفت ارز USDKRW بودیم. وون کره جنوبی معمولاً بتای بالایی دارد (اما بازده جذابی ندارد) و افزایش شدید آن فشارسنج خوبی برای فضای بازار است. با کاهش ذخایر فارکس کره برای سومین ماه متوالی، به نظر می‌رسد مقامات بازار فارکس کره جنوبی نقدینگی را به بازار عرضه کرده‌اند، مانند چین و هند و احتمالاً به زودی ژاپن. عقیده داریم که افت جفت ارز USDKRW ریسک پذیری بیشتر و ضعف بیشتر دلار را نشان می‌دهد.

این که آیا این فضای بازار ادامه خواهد داشت یا خیر، به داده‌های اشتغال امروز اکتبر ایالات متحده بستگی دارد. با وجود همبستگی معکوس مضحک با داده ADP ، پیش‌بینی‌های برای NFP در حدود 170/180k است. سرمایه گذاران همچنین به دنبال این هستند که آیا رقم 336K ماه گذشته تجدید نظر نزولی خواهد داشت یا خیر. پیش‌بینی‌ها همچنین تغییرات ماهانه دستمزد ساعتی 0.3 درصدی را پیش‌بینی می‌کنند، اما این رقم همچنان باید در ارزیابی سالانه به 4.0% کاهش یابد که پایین‌ترین رقم از ژوئن 2021 است.

اگر امروز شاهد غافلگیری نباشیم، دلار ممکن است کمی از رشد خود به خصوص در برابر ارزهای پربازده (مکزیک و مجارستان) پس دهد. اگر داده‌های اشتغال آمریکا چندان قوی نباشد، شاخص DXY می‌تواند به محدوده 105.5/55 افت کند.

یورو: درها برای افزایش بیشتر نرخ بهره توسط بانک مرکزی اروپا بسته شده است

اشنابل، عضو بانک مرکزی اروپا، اعلام کرد با توجه به انتظارات تورمی شکننده و ریسک‌ شوک‌های بیشتر ژئوپلیتیکی، بانک مرکزی اروپا نمی‌تواند درها برای افزایش بیشتر نرخ بهره را ببندد. با این حال بازارها هر گونه افزایش بیشتر نرخ بهره را قیمت گذاری نمی‌کنند و به دنبال چرخه سیاست‌های تسهیلی در سال 2024 هستند. این بدین معنی است که علی‌رغم کاهش قیمت گذاری برای افزایش نرخ بهره در آمریکا، اخلاف سواپ دو ساله EURUSD چندان کاهش نیافته و به همین دلیل است که جفت ارز EURUSD از ضعف دلار نتوانسته چندان بهره ببرد. جفت ارز EURAUD این هفته 1% کاهش یافته و معامله‌گران کلان به دنبال یک حرکت نزولی بزرگ هستند. با این حال با توجه به شرایط جهانی، جفت ارز EURUSD به سمت محدود 1.0675/1.0700 حرکت می‌کند مگر این که داد‌های اشغال آمریکا غافلگیری صعودی داشته باشند.

پوند: پیش‌بینی‌های راهبردی بازگشتند، اما آیا بازار به آن‌ها توجه می‌کند؟

در جلسه دیروز بانک مرکزی انگلیس 6 رای برای حفظ نرخ بهره و 3 رای برای افزایش نرخ بهره وجود داشت که غافگیر کننده نبود. غافلگیری ارائه مجدد پیش‌بینی‌های راهبردی مبنی بر این که “سیاست پولی احتمالا باید برای مدت بیشتری محدود کننده باقی می‌ماند”، بود. واضح است که بانک مرکزی انگلیس در حال تلاش برای جلوگیری از تسهیل زودهنگام شرایط مالی است که با سیاستی که همچنان تهدید به افزایش بیشتر نرخ بهره می‌کند، ناسازگار است. مسلماً مداخله آنها تاثیری در بازار داشت. همچنین در سطح جهان شاهد فضای نرخ‌های بهره پایین‌تر هستیم.

سرمایه‌گذاران می‌دانند که پیش‌بینی‌های راهبردی به عنوان ابزاری توسط بانک‌های مرکزی استفاده می‌شوند (به یاد دارید که فدرال رزرو در سال 2021 گفته بود که نرخ بهره تا سال 2024 روی صفر خواهد ماند؟) و به نظر می‌رسد که نه ماه آینده شاهد بازی موش و گربه باشیم چرا که سرمایه‌گذاران به دنبال کاهش نرخ بهره هستند و بانک مرکزی با این انتظارات مبارزه می‌کند. ما عقیده داریم داده‌ها از سرمایه‌گذاران حمایت می‌کنند و انتظار داریم ریسک‌های صعودی برای پیش‌بینی 0.8700 ما برای جفت ارز EURGBP در پایان سال وجود داشته باشد. جفت ارز GBPUSD امروز باید عملکرد بهتری داشته باشد و اگر این جفت ارز بالاتر از محدوده 1.2250 قرار بگیرد احتمال رسیدن به محدوده 1.2335 وجود دارد.

منبع: ING

برای پیگیری اخبار روز و فوری فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرام UtoFX بپیوندید.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی