ارانته

روز گذشته دلار پیش نمایشی از روند قیمتی سال آینده را نشان داد

زمان مطالعه: 3 دقیقه

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس 

دلار وارد یک فاز تثبیت شده است اما حرکت روز گذشته دلار یک نگاه اجمالی برای عملکرد قیمت دلار که می‌توانیم در سال آینده انتظار آن را داشته باشیم، ارائه داد. جفت ارز EURUSD پس از انتشار آمار مدعیان بیکاری، رشدی داشت. موسسه ING عقیده دارد زلوتی لهستان می‌تواند در میان ارزهای اروپای مرکزی و شرقی عملکرد بهتری داشته باشد.

دلار آمریکا: نگاه اجمالی برای آینده دلار

دلار وارد فاز اصلاحی شده است اما حرکت روز گذشته دلار، به ما پیش نمایشی از حرکت دلار در سال 2024 ارائه داد. آمار مدعیان بیکاری آمریکا کمی قوی‌تر از انتظارات منتشر شد، شیب منحنی بازده اوراق 2 ساله و 10 ساله 3 4 نقطه پایه افزایش یافت و شاخص دلار 0.4% کاهش یافت. این روندی است که انتظار داریم در سال آینده مشاهده کنیم چرا که نرخ‌های انقباضی آمریکا بالاخره تاثیر خود را بر اقتصاد آمریکا می‌گذارد و روند اشتغال بدتر می‌شود. با این حال پیش از این مسئله، توجه بازار فارکس به بازده اوراق 2 ساله خواهد بود که در محدوده 4.75% – 5% نوسان می‌کند و بر روند دلار تاثیر می‌گذارد.

امروز توجهات معطوف به موارد شروع به ساخت مسکن در ایالات متحده و سخنرانی اعضای بانک مرکزی آمریکا خواهد بود. سخنرانی اخیر فدرال رزرو به سختی انتظارات مربوط به چرخه سیاست فدرال رزرو را تکان داده‌اند و در عوض، این داده‌ها بودند که تاثیر خود را نشان دادند. شاید فرصت مهم بعدی برای اعضای بانک مرکزی آمریکا انتشار صورتجلسه آخرین جلسه بانک مرکزی آمریکا در 1 نوامبر باشد، که روز سه‌شنبه منتشر خواهد شد. شاخص دلار می‌تواند پیش از آن در محدوده کوچکی بین 104.0 – 104.85 معامله شود.

یورو: ریسک رتبه بندی ایتالیا

جفت ارز EURUSD روز گذشته به دلیل داده آمار مدعیان بیکاری کمی افزایش یافت اما برای رشد بیشتر به کاتالیزور قوی و شفافی نیاز است. پس از بسته شدن امروز بازار، این ریسک وجود دارد که موسسه مودیز رتبه بندی ایتالیا را تغییر دهد. مودیز رتبه اوراق دولتی ایتالیا را یک درجه بالاتر از اوراق بنجل و چشم‌انداز منفی حفظ کرده است. با آغاز دورنمای منفی در اوت گذشته، ممکن است فشارهایی برای حل آن وجود داشته باشد. با این حال، موسسه ING شک دارد که موسسه مودیز، اوراق دولتی ایتالیا را امروز به سمت اوراق بنجل تغییر دهد، چرا که نمی‌خواهد این کشور آغازگر آشفتگی در بازارهای اوراق قرضه دولتی اروپا باشد. با این حال، کاهش رتبه‌بندی غافلگیری خواهد بود که عامل منفی برای یورو است. این مسئله منجر می‌شود جفت ارز EURGBP بار دیگر به سمت محدوده 0.95 حرکت کند.

دوره مستر کلاس طلا

جامع‌ترین دوره آموزشی طلا

این دوره در مجموعه یوتوفارکس تهیه شده و نتیجه سال‌ها تجربه در حوزه معامله‌گری طلا و فارکس است. این دوره توسط مجموعه‌ای از معامله‌گران حرفه‌ای یوتوفارکس تهیه شده است. با خرید این دوره از تجربه چندین معامله‌گر بهره‌مند خواهید شد.

دوره طلا

زلوتی لهستان: در مسیر به سطوح پیش از ویروس کرونا

روز گذشته زلوتی لهستان سقف جدیدی را ثبت کرد. روایت اصلی تغییری نکرده است. بازارها از جو مثبت پس از انتخابات و تغییر در چرخه کاهش نرخ بهره بانک مرکزی خوشنود هستند. جفت ارز EURPLN روز گذشته به محدوده 4.365 رسید و سپس کمی افزایش یافت.

به عقیده موسسه ING زلوتی لهستان می‌تواند بیشتر افزایش یابد اما حرکت دیروز به عقیده این موسسه کمی زودرس بود. با این حال جهت جفت ارز EURPLN در روزهای آینده می‌تواند رشد بیشتر باشد. نرخ‌ها می‌توانند به زلوتی (PLN) کمک زیادی ارائه دهند. به عقیده موسسه ING بازارها کاهش نرخ بهره را بسیار بیش از حد قیمت گذاری کرده‌اند. به عقیده این موسسه جفت ارز EURPLN امروز می‌تواند در محدوده 4.380 معامله شود اما محدوده 4.360 باز هم باید تست شود.

منبع: ING

برای پیگیری اخبار روز و فوری فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرام UtoFX بپیوندید.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی