گزارش تغییرات اشتغال ADP به عقب نشینی دلار کمک کرد

زمان مطالعه: 4 دقیقه

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس

نوسانات در بازار اوراق همچنان ادامه دارد اما این بار بازده اوراق کاهش یافت. با توجه به این که داده اشتغال ADP کاهش یافت (هر چند که پیش‌بینی کننده خوبی برای داده NFP نیست) اما به توقف فشار فروش در بازار اوراق کمک کند. این ریسک وجود دارد که افت بازده اوراق و اصلاح دلار به انتظارات برای کاهش داده‌های اشتغال آمریکا بسیار وابسته باشند.

دلار آمریکا: توقف پیش‌ از انتشار داده‌های رسمی اشتغال

روز گذشته اوراق خزانه داری آمریکا توقفی داشتند. پس از رسیدن به اوج 4.88 درصدی، بازده اوراق 10 ساله خزانه داری به زیر محدوده 4.75% کاهش یافت. گزارش تغییرات اشتغال بخش خصوصی و غیرکشاورزی ADP به توقف فشار فروش در بازار کمک کرد. این داده از 180K ماه قبل به 89K کاهش یافت در حالی که پیش‌بینی‌ها 150K بودند. ما همچنان از واکنش بازارها به ارقام ADP شگفت زده شدیم چرا که این داده قدرت پیش بینی کنندگی نزدیک به صفر برای حقوق و دستمزد واقعی دارد و اقتصاددان ما در واقع به یک همبستگی معکوس غیرمنطقی اشاره می‌‌کنند (ADP ضعیف = حقوق و دستمزد رسمی قوی‌تر)

دوره مستر کلاس طلا

  • نقش بانک‌های مرکزی در بازار طلا
  • ترید طلا بر اساس شاخص‌های اقتصادی
  • تحلیل بین بازاری
  • استفاده کاربردی از سنتیمنت در معامله‌گری طلا
دوره طلا

بخش خدماتی شاخص مدیران خرید ISM کاهش متوسطی را در تمام معیارهای نظرسنجی نشان داد، اما به خوبی در قلمرو رشد (50+) باقی ماند. جالب اینجاست که این مسئله یک تضاد مداوم با شاخص PMI موسسه S&P را نشان می‌دهد که ظاهراً سؤالات یکسانی را از یک مجموعه از شرکت‌ها می‌پرسد اما نشان‌دهنده فعالیت ثابت (50.1) در مقابل 53.2 موسسه ISM بود.

در بازار فارکس هر گونه اصلاح دلار، طرفدار چندانی ندارد. تغییرات در برتری نرخ‌ها پس از فشار فروش در بازار اوراق، فروش دلار را سخت می‌کند و احتیاط در بازارها پیش از انتشار داده‌های اشتغال و دستمزد فردا به این امر کمکی نمی‌کند.

قیمت گذاری بازار همچنان پایین‌تر از انتظارات دات پلات FOMC است. نرخ سواپ 2 ساله دلار روز گذشته با اصلاح 10 نقطه پاپه‌ای مواجه شد و به زیر 5% رسید اما به نظر می‌رسد این مسئله به داده‌ها اشتغال ضعیف ADP بسیار وابسته بوده است که همانطور که پیش‌تر اشاره کردیم این داده، پیش‌بینی کننده خوبی نیست. در نهایت فضا برای قیمت گذاری هاوکیش برای بازده اوراق بلند مدت در منحنی اوراق آمریکا وجود دارد و ریسک‌ها برای رشد دلار همچنان قابل توجه هستند.

شاخص دلار ممکن است امروز در محدوده 107 معامله شود چرا که بازارها همچنان ارزیابی می‌کنند آیا آمار مدعیان بیکاری همچنان می‌تواند به سمت پایین غافلگیری داشته باشد یا نه. (که در این صورت برای دلار مثبت خواهد بود.) امروز بسیاری از اعضای بانک مرکزی آمریکا سخنرانی خواهند داشت که بسیاری از آن‌ها عضو هاوکیش هستند، بنابراین انتظار می‌رود از افزایش بیشتر نرخ بهره حمایت کنند.

از نظر سیاستی ایالات متحده، به نظر می‌رسد که برکناری کوین مک کارتی، رئیس مجلس نمایندگان، تأثیر نسبتاً ناچیزی بر بازار فارکس داشته است، اما اگر جانشینان بالقوه نتوانند حمایت کافی را به دست آورند و این روند ادامه داشته باشد، دارایی‌های ریسکی مانند بازار سهام ممکن است آسیب ببینند. در صورتی که فشارهای سیاسی ایالات متحده به یک عامل محرک تبدیل شود، انتظار می‌رود ارزهای تدافعی مانند ین یا فرانک سوئیس مورد حمایت قرار گیرند، چرا که ممکن است دلار نقش دارایی امن خود را به دلیل ریسک‌های رشد از دست دهد.

کانال اخبار فوری فارکس و بازارهای جهانی

یورو: همچنان جذابیتی ندارد

جفت ارز EURUSD از محدوده کف قیمتی 1.0450 افزایش یافته است اما ممکن است بالاتر از محدوده 1.0530/1.0550 با کمبود خریدار مواجه شد. دلار همچنان برای فروش جذاب نیست و داستان قانع‌کننده‌ای در ناحیه یورو برای مقابله با روایت استثناگرایی ایالات متحده وجود ندارد. افت شدید خرده فروشی در ناحیه یورو در ماه اوت یکی دیگر از موارد مهم دیروز بود.

توانایی جفت ارز EURUSD برای باقی ماندن در محدوده 1.0500 بسیار به بازار اوراق آمریکا بستگی دارد. امروز به غیر از داده آمار مدعیان بیکاری خبر مهمی در آمریکا وجود ندارد اما این جفت ارز احتمالا با توجه به داده‌ها حقوق و دستمزد فردا با یک گام نزولی دیگر مواجه خواهد شد.

تقویم اقتصادی ناحیه یورو امروز خلوت است، اما بسیاری از اعضای بانک مرکزی اروپا، از جمله ناگل، دی گویندس، ویلروی، و فیلیپ لین – که در یک پنل با برادبنت از بانک مرکزی و آنا برمن از بانک مرکزی سوئد شرکت خواهند کرد- سخنرانی خواهند داشت.

فرانک سوئیس: قوی‌ترین ارز در G10

جفت ارز EURCHF پس از رشد به محدوده 0.97 در ماه سپتامبر زمانی که بانک مرکزی سوئیس نرخ بهره را در 1.75% باقی گذاشت، همچنان به افت خود ادامه می‌دهد. عقیده داریم که کمپین مداخله بانک مرکزی سوئیس در بازار فارکس انجام می‌شود چرا که این بانک تلاش می‌کند وزن اسمی تجاری فرانک سوئیس را بالاتر ببرد تا اختلاف تورم سوئیس با شرکای تجاری خود را جبران کند.

بانک مرکزی سوئیس برای انجام این کار 30 میلیارد فرانک را در سه ماهه دوم سال 2023 در بازار فارکس فروخته است و در ماه سپتامبر اشاره کرد که فروش بیشتری خواهد داشت. این احساس که بانک مرکزی سوئیس «از فرانک پشتیبانی می‌کند»، فرانک را به قوی‌ترین ارز G10 در سال جاری تبدیل کرده است. با توجه به اینکه دلار در ماه‌های آینده قوی باقی خواهد ماند، بانک مرکزی سوئیس باید فرانک سوئیس قوی‌تر را از طریق EURCHF پایین‌تر به دست آورد. به همین دلیل است که می‌توانیم شاهد بازگشت این جفت ارز به 0.95 در ماه‌های آینده باشیم.

منبع: ING

برای پیگیری اخبار روز و فوری فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرام UtoFX بپیوندید.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟