ارانته

داده‌های اشتغال آمریکا و کانادا در کانون توجهات

زمان مطالعه: 4 دقیقه

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس 

پیش‌بینی می‌شود گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی (NFP) امروز طبق پیش‌بینی‌ها 175K اعلام شود و عقیده داریم این مسئله می‌تواند در کوتاه مدت منجر به رشد دلار شود چرا که بازار همچنان انتظارات برای نرخ بهره بالاتر برای مدت طولانی‌تر بانک مرکزی آمریکا را در نظر دارند. داده‌های اشتغال کانادا می‌تواند قیمت گذاری بازار را به سمت یک افزایش نرخ بهره دیگر توسط بانک مرکزی کانادا سوق دهد، اما نوسانات برای این داده‌ها را زیرنظر داشته باشید.

دلار آمریکا: انتشار داده‌های NFP طبق انتظارات می‌تواند منجر به رشد دلار شود

توقف در فشار فروش اوراق، فضایی را برای بهبود بیشتر ارزها در برابر دلار ایجاد کرد. امروز داده‌های اشتغال آمریکا منتشر می‌شوند و انتشار قوی می‌تواند به راحتی روند بازار را در برابر دلار نزولی کند.

اقتصاددانان ING انتظار دارند گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی 175K منتشر شود که مطابق با انتظارات بازار و کمی نسبت به 187K ماه اوت تغییر کرده است. انتظار می‌رود نرخ بیکاری از 3.8% به 3.7% کاهش یابد و میانگین دستمزد ساعتی به حدود 4.3% برسد. اگر پیش‌بینی‌ها درست باشند، گزارش باید تأیید کند که بازار کار ایالات متحده همچنان رقابتی است و هیچ دلیلی برای شک در بالا باقی ماندن نرخ بهره فدرال رزرو برای مدت طولانی‌تر وجود نخواهد داشت.

به یاد داشته باشید که توقف اولیه فشار فروش اوراق قرضه و اصلاح دلار در روز چهارشنبه توسط داده حقوق و دستمزدهای خصوصی ADP ایجاد شد – که با این حال، هیچ ارتباط تاریخی با حقوق و دستمزدهای رسمی ندارد. این احتمال وجود دارد که امروز بازارها برای یک اجماع پایین‌تر در ارقام اشتغال، موقعیت مناسبی داشته باشند، و حتی انتشار طبق پیش‌بینی‌ها می‌تواند دلار را در سراسر جهان بالاتر ببرد.

تیم اقتصاددانان موسسه ING همچنان پیش‌بینی می‌کنند بازده اوراق 10 ساله خزانه داری آمریکا می‌تواند به 5% برسد و اختلاف بین دات پلات بانک مرکزی آمریکا و انتظارات بازار از نرخ بهره برای سال 2023 و 2024 بدین معنی است که نرخ سواپ دو ساله دلار می‌تواند به بالای 5% بازگردد. فروش دلار در شرایط فعلی پیشنهاد نمی‌شود و ما احساس می‌کنیم که بازار اوراق قرضه می‌تواند در حال حاضر به حمایت از دلار ادامه دهد.

شاخص دلار می‌تواند امروز یا اوایل هفته آینده به محدوده 107 بازگردد.

فقط تا 10 خرداد دوره مستر کلاس طلا با قیمت فعلی در دسترس است

  • بهترین دوره آموزش طلا در ایران
  • نقش بانک‌های مرکزی در بازار طلا
  • ترید طلا بر اساس شاخص‌های اقتصادی
  • تحلیل بین بازاری
  • استفاده کاربردی از سنتیمنت در معامله‌گری طلا

یورو: ارزش گذاری نادرست

جفت ارز EURUSD به دلیل ضعف دلار کمی رشد کرد، هر چند یورو همچنان فاقد محرک داخلی قوی است که به محدود شدن روند صعودی کمک می‌کند.

ما در حال حاضر پیش‌بینی می‌کنیم ارزش منصفانه جفت ارز EURUSD محدوده 1.0650 باشد که بدین معنی است این جفت ارز 1% کمتر از ارزش ذاتی خود معامله می‌شود.

جفت ارز EURUSD می‌تواند به زیر 1.0500 کاهش یابد، حتی اگر داده NFP مطابق با پیش‌بینی‌ها منتشر شود. امروز در تقویم اقتصادی برای ناحیه یورو خبری نیست و اعضای بانک مرکزی اروپا نتوانستند تاثیر چندانی در بازار داشته باشند. روز گذشته ویلروی لحن داویشی داشت و عنوان کرد امیدوار است که افزایش نرخ‌‌های بهره به پایان رسیده باشد. امروز نات، واسل، وویچیچ و کازیمیر نیز سخنرانی خواهند داشت.

کانال اخبار فوری فارکس و بازارهای جهانی

در دیگر کراس‌های یورو، جفت ارز EURSEK پس از رشد به محدوده 11.66، روز گذشته افت کرد. واگرایی بین NOK و SEK آینه‌ای از مداخله بانک مرکزی سوئد در بازار فارکس است که محرک SEK بوده است. بانک مرکزی سوئد در 13 اکتبر جزئیات اولین مداخله خود را در (25-29 سپتامبر) منتشر خواهد کرد.

پوند: رسیدن به محدوده 1.20 بسیار محتمل است

در دورانی که داده‌های محرکی از پوند منتشر نمی‌شود، روز گذشته نظرسنجی پنل تصمیم گیرنده بانک مرکزی انگلیس چند نکته جالب را ارائه کرد. انتظارات تورمی (فعلی، 1 سال و 3 سال آینده) کاهش یافته است، در حالی که رشد دستمزد در سال آینده 5.1٪ باقی ماند. در بخش عرضه شغل، نسبت شرکت‌هایی که استخدام برای آن‌ها «بسیار سخت‌تر» است، 20% اعلام شد که از اوج 65 درصدی در تابستان 2022 کاهش یافته بود.

ما فکر می‌کنیم که این نظرسنجی می‌تواند به پیش‌بینی ما برای حفظ نرخ بهره توسط بانک مرکزی انگلیس در ماه نوامبر کمک کند. جفت ارز EURGBP ممکن است نتواند روند خاصی داشته باشد در حالی که جفت ارز GBPUSD به نظر می‌رسد در برابر افزایش ارزش دلار آسیب پذیر است. خیلی زود است که احتمال حرکت به سمت 1.2000 را رد کنیم.

دلار کانادا: داده‌های اشتغال می‌توانند انتظارات نرخ بهره را هدایت کند

همانطور که اغلب اتفاق می‌افتد، داده‌های اشتغال کانادا همزمان با مشاغل ایالات متحده منتشر می‌شود و واکنش USDCAD به ترکیبی از دو داده بستگی دارد.

گزارش اشتغال ماه سپتامبر برای بانک مرکزی کانادا (BoC) و انتظارات نرخ بهره بازار بسیار مهم است. از زمان نشست ماه اوت بانک مرکزی کانادا، روایت داده‌ها هاوکیش‌تر شده‌اند چرا که اشتغال مورد انتظار قوی‌تر شده و داده‌ها دستمزد برای ماه اوت جهش بیشتری در داده اصلی و هسته داشته و تولید ناخالص داخلی برای ماه ژوئیه قابل قبول بوده است.

در چهار ماه گذشته در داده اشتغال شاهد انتشار بسیار قوی (60 هزار و 40 هزار در ژوئن و اوت) و انتشار بسیار ضعیف (17- و 6- هزار در ماه مه و ژوئیه) بوده‌ایم. برای امروز، پیش‌بینی می‌شود تغییرات اشتغال کانادا 20K منتشر شود و رشد دستمزدها بالای 5.0 درصد باقی ماند و نرخ بیکاری تنها به طور جزئی از 5.5 درصد به 5.6 درصد افزایش یابد.

ما فکر می‌کنیم که انتشار گزارش اشتغال مطابق با پیش‌بینی‌ها کافی باشد تا انتظارات بازار برای انقباض بیشتر بانک مرکزی کانادا را زنده نگه دارد، با این حال، نوسانات داده‌ها در کانادا یک مشکل است و احتمال انتشار منفی نسبتاً زیاد است. منحنی نرخ بهره کانادا در حال حاضر احتمال 30 درصدی برای افزایش نرخ بهره در ماه اکتبر و 50 درصدی برای ماه دسامبر را قیمت گذاری می‌کند.

جفت ارز USDCAD به دلیل قدرت دلار و بازده اوراق خزانه داری افزایش یافته است چرا که شرایط بازار برای دلار کانادا با بتای بالا خوشایند نیست آن هم در حالی که قیمت نفت کاهش یافته است. برخلاف نمونه‌های قبلی جفت ارز USDCAD در سطوح فعلی بیش از ارزش ذاتی معامله نمی‌شود و ما هر گونه قدرت دلار کانادا را به پشتوانه داده‌های داخلی خوب در برابر سایر ارزهای چرخه‌ای به جز دلار آمریکا ترجیح می‌دهیم.

منبع: ING

برای پیگیری اخبار روز و فوری فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرام UtoFX بپیوندید.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی