اصلاحات بیش از حد بازده اوراق چه ریسک‌هایی را در پی دارد؟

زمان مطالعه: 3 دقیقه

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس 

بازده اوراق خزانه داری ایالات متحده با توجه به انتظارات مبنی بر این که فدرال رزرو به بازارها اجازه می‌دهد تا کار سیاست‌های انقباضی را انجام دهند و از افزایش مجدد نرخ بهره خودداری می‌کند، همچنان کاهش می‌یابد. با این حال، ما پیش‌بینی می‌کنیم که افزایش بیشتر قیمت اوراق قرضه ممکن است افزایش نرخ بهره را جزء گزینه‌های روی میز بازگرداند و افت دلار را محدود کند. امروز ارقام PPI ایالات متحده و صورتجلسه فدرال رزرو را زیرنظر خواهیم داشت.

دلار آمریکا: ریسک اصلاحات بیش از حد در بازده اوراق

بازار اوراق قرضه با توجه به انتظارات مبنی بر اینکه فدرال رزرو ممکن است به نرخ‌های بهره بالاتر اجازه دهد کار سیاست‌های انقباضی را انجام دهد و نرخ بهره دیگر افزایش نیابد، کاهش یافتند. بازار آتی نرخ بهره فد در حال حاضر تنها 30% احتمال افزایش دیگر نرخ بهره را تا ماه دسامبر قیمت گذاری می‌کند که از 50% هفته گذشته پس از انتشار داده‌های قوی اشتغال کاهش یافته است.

دوره مستر کلاس طلا

  • نقش بانک‌های مرکزی در بازار طلا
  • ترید طلا بر اساس شاخص‌های اقتصادی
  • تحلیل بین بازاری
  • استفاده کاربردی از سنتیمنت در معامله‌گری طلا
دوره طلا

اصلاح بازده اوراق 10 ساله از طریق دلار نسبتا ضعیف‌تر به بازار فارکس سرازیر می‌شود. ما تردید داریم که این پویایی بتواند به اعمال فشار بر دلار ادامه دهد. طبق گفته‌های کاشکاری، عضو بانک مرکزی آمریکا، “اگر بازده‌ اوراق بلندمدت بالاتر رفته باشند، به این دلیل که انتظارات در مورد کاری که می‌خواهیم انجام دهیم تغییر کرده است، ممکن است در واقع نیاز داشته باشیم که انتظارات آنها را دنبال کنیم تا این بازده را حفظ کنیم.” به عبارت دیگر، اگر نرخ‌های بازار بسیار کاهش یابد، احتمال افزایش مجدد نرخ بهره توسط فدرال رزرو در همان زمان ممکن است افزایش یابد و افت دلار را محدود کند.

ارقام تورم ایالات متحده می‌تواند آب سردی را بر روند کاهش اوراق قرضه در این هفته وارد کند. داده PPI سپتامبر امروز منتشر می‌شود و پیش‌بینی می‌شود در ارزیابی ماهانه داده هسته 0.2 اعلام شود، در حالی که داده اصلی باید از 0.7% در ماه اوت (طبق پیش‌بینی‌ها به 0.3 درصد) کاهش یابد. ما ریسک‌های صعودی را برای پیش‌بینی‌ها اجماع در نظر داریم و پیش‌بینی می‌کنیم دلار نیز امروز افزایش یابد. داده‌های CPI فردا منتشر خواهند شد.

امروز همچنین صورتجلسه ماه سپتامبر FOMC منتشر خواهند شد. اولین نقطه تمرکز بازارها، ارزیابی اقتصادی خواهد بود. به نظر می‌رسد که پیام اجماع، عدم رکود و فرود نرم باشد. تعادل بین غافلگیری داویش و هاوکیش احتمالاً با توجه به تعداد شرکت کنندگان تعیین می‌شود که نرخ بهره را در سطوح محدود کننده می‌بینند.

بازارها تمایلی به قیمت گذاری یک افزایش نرخ بهره دیگر را ندارند و هرگونه اشاره “چند” عضو موافق با این دیدگاه احتمالاً واکنش داویش را در پی خواهد داشت. پیام کلی باید به هر حال با تکرار روایت نرخ بهره بالاتر برای مدت طولانی‌تر به سمت لحن هاوکیش متمایل شود و از بازبینی رو به بالا در پیش‌بینی‌های دات پلات 2024 پشتیبانی می‌کند. اظهارات بومن، والر، بوستیک و کالینز، اعضای بانک مرکزی آمریکا، نیز زیرنظر خواهند بود.

استدلال‌ها برای کاهش طولانی‌مدت دلار از این سطوح چندان قانع‌کننده نیست، مگر اینکه کاهش بازده اوراق، توسط تورم آهسته‌تر از حد انتظار تأیید شود. ما همچنان فکر می‌کنیم که چرخشی در جریان داده‌های ایالات متحده باید وجود داشته باشد تا دلار را به میزان قابل توجهی – و به طور پایدار – پایین بیاورد.

کانال اخبار فوری فارکس و بازارهای جهانی

در دیگر کشورها، ما اخباری از حمایت مالی احتمالی از پکن را می‌شنویم. اگرچه به طور خودکار این مسئله برای یوان چین مثبت نخواهد بود، با توجه به اینکه ممکن است این حمایت‌ها به کاهش بیشتر نرخ ذخایر قانونی (RRR) نیاز داشته باشد که برای این ارز عامل منفی خواهد بود.

یورو: نگاه‌ها به انتظارات تورمی

جفت ارز EURUSD در محدوده 1.0600 به ثبات رسیده است و بار دیگر دلیل این اصلاح به طور کامل دلار بوده است و هرگونه فشار صعودی از سمت یورو را شاهد نبودیم. امروز، ما شاهد انتشار انتظارات تورمی بانک مرکزی اروپا برای ماه اوت خواهیم بود. انتظارات تورمی سه سال آینده ممکن است از 2.4% به 2.5% افزایش یافته باشد، این تغییر بزرگی نیست، اما به سختی یک تحول خوشایند برای سیاست گذاران است و ممکن است کمی از یورو حمایت کند.

امروز همچنین اعضای بانک مرکزی اروپا از جمله نات، دی کاس و ویلروی، سخنرانی خواهند داشت. ویلروی روز گذشته مخالفت خود را با افزایش نرخ ذخایر قانونی اعلام کرد.

مدل ارزش منصفانه کوتاه‌مدت ما نشان می‌دهد که می‌توانیم شاهد اصلاح صعودی جفت ارز EURUSD تا محدوده 1.0700 باشیم، اما پیش‌بینی می‌شود رشد به همین محدوده، محدود شود مگر این که داده‌های CPI آمریکا ضعیف منتشر شوند. در چند روز آینده احتمالا این جفت ارز به سمت محدوده 1.0500 حرکت خواهد کرد.

منبع: ING

برای پیگیری اخبار روز و فوری فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرام UtoFX بپیوندید.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟