ارانته

ریسک‌های ژئوپلیتیکی بازارها را تسخیر می‌کند

زمان مطالعه: 3 دقیقه

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس 

انتشار اخیر داده‌های تورم ایالات متحده، منجر به تقویت دلار شد. با این حال، به نظر می‌رسد جو حاکم بر بازار از رویکرد محتاطانه‌تر فدرال رزرو ناشی شده، که تنها بر اساس تفاوت نرخ‌های بهره، می‌تواند رشد بیشتر دلار را محدود کند. با این حال، در فضای بی‌ثباتی ژئوپلیتیکی، ارزهای ایمن احتمالا در میان سرمایه‌گذاران جذاب باشند.

سطح دسترسی شما برای مشاهده این محتوا کافی نیست

برای مشاهده محتوا وارد حساب کاربری خود شوید!

فقط تا 10 خرداد دوره مستر کلاس طلا با قیمت فعلی در دسترس است

  • بهترین دوره آموزش طلا در ایران
  • نقش بانک‌های مرکزی در بازار طلا
  • ترید طلا بر اساس شاخص‌های اقتصادی
  • تحلیل بین بازاری
  • استفاده کاربردی از سنتیمنت در معامله‌گری طلا

حداقل زمانی که چشم‌انداز نرخ بهره را به تنهایی در نظر می‌گیریم، موضع جدید فدرال رزرو احتمالاً هر گونه رشد قابل توجه دلار را محدود می‌کند. حتی در میان درگیری‌های جاری در خاورمیانه، عوامل ژئوپلیتیک نقش نسبتاً ثانویه‌ای در چشم‌انداز جهانی بازار داشته‌ان،. صبح امروز، دولت اسرائیل به کارکنان سازمان ملل در غزه هشدار داد و از فلسطینیان در بخش شمالی نوار غزه خواست تا ظرف 24 ساعت آتی به سمت جنوب حرکت کنند، و این امر احتمال درگیری‌های شدید زمینی را افزایش می‌دهد. گزارش‌های دیروز حاکی از آن است که حملات هوایی اسرائیل، فرودگاه‌های دمشق و حلب را هدف قرار داده است. در این میان، ایالات متحده تلاش‌های دیپلماتیک خود را برای جلوگیری از گسترش درگیری به دیگر مناطق خاورمیانه تشدید کرده است.

کانال اخبار فوری فارکس و بازارهای جهانی

به نظر می‌رسد که رویدادهای سیاسی و ژئوپلیتیکی به طور فزاینده‌ای در بازار مورد توجه قرار خواهند گرفت. تقویم امروز ایالات متحده شامل برآورد اولیه نظرسنجی دانشگاه میشیگان، با تمرکز ویژه بر معیارهای انتظارات تورمی است که پیش‌بینی می‌شود ثابت بماند. پاتریک هارکر، تنها سخنران امروز از فدرال رزرو است.

یورو: ریسک‌های نزولی ناشی از تنش‌های ژئوپلیتیکی

دیروز، جفت‌ارز EURUSD با افت قابل توجهی به زیر سطح 1.0550 همراه شد، که عمدتاً تحت تأثیر قدرت دلار آمریکا، و عوامل خارجی، به جای پویایی داخلی ناحیه یورو بود. همانطور که قبلا ذکر شد، با توجه به تفاوت نرخ‌های بهره و همسویی بازار با موضع محتاطانه فدرال رزرو، احتمال اصلاح قیمتی این جفت‌ارز وجود داشته، که احتمالاً به سطوح 1.0600 تا 1.0650 می‌رسد. با این حال، تنش‌های فزاینده در خاورمیانه احتمالا روند صعودی جفت‌ارزهای چرخه‌ای مانند EURUSD را محدود کند. در زمینه یک چشم‌انداز ژئوپلیتیکی بی‌ثبات، EURCHF احتمالاً جفت‌ارزی مناسب برای ایجاد معاملات فروش خواهد بود و این احتمال وجود دارد که این جفت‌ارز به زیر سطح 0.9530 در سپتامبر نزول کند.

اگرچه تجربیات اخیر نشان می‌دهد که سخنرانان بانک مرکزی اروپا تأثیر محدودی بر عملکرد یورو داشته‌اند، کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، قرار است امروز در صندوق بین‌المللی پول سخنرانی کند.

از سوی دیگر، با توجه به عدم انتشار داده‌های قابل توجه از آخرین جلسه، بعید به نظر می‌رسد که مقامات بانک مرکزی انگلیس نکته خاصی ارائه دهند. در حال حاضر، بازار 40 درصد احتمال می‌دهد که یک افزایش نرخ بهره در بریتانیا قبل از پایان سال رخ دهد. با تثبیت پویایی قیمت، این انتظار احتمالا نیاز به ارزیابی کامل داشته باشد. با این وجود، انتظار می‌رود که نوسانات EURGBP همچنان پایین بماند.

 

منبع: ING

برای پیگیری اخبار روز و فوری فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرام UtoFX بپیوندید.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی