ارانته

بازارها در حالت تدافعی هستند و نگاه‌ها به بازده اوراق خزانه داری است

زمان مطالعه: 4 دقیقه

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس 

با افزایش نرخ‌های بازده اوراق خزانه داری در شرایطی که کسب و کارها برای یافتن حاشیه سود خود تحت فشار هستند، بازارهای سهام به طور فزاینده‌ای آسیب پذیر به نظر می‌رسند. چرخش پایین‌تر در بازارهای سهام اصلی می‌تواند ارزها را تحت فشار نگه دارد و تقاضا برای دلار حفظ کند. ین ژاپن و فرانک سوئیس نیز می‌توانند رشد کنند.

چرا آکادمی ماکروترید؟

با عضویت در آکادمی ماکروترید، شما تحلیل فاندامنتال بازار فارکس را در کنار سیگنال، آموزش و گفتگو با تحلیلگران و اعضای آکادمی دریافت خواهید کرد.

عضویت رایگان

آکادمی

دلار آمریکا: فشار کم

بازده اوراق 10 ساله نزدیک به 5% نوسان می‌کند که این مسئله بر بازارهای مالی جهانی غالب شده است. احتمالاً، این حرکت می‌تواند واکنشی تاخیری به برخی از داده‌های بسیار قوی خرده فروشی ایالات متحده در اوایل هفته باشد. قیمت گذاری مجدد باور نکردنی در منحنی نرخ بهره دلار 2 تا 3 ساله مورد توجه قرار گرفته است. سرمایه‌گذاران نمی‌توانند با این پیش‌بینی که نرخ بهره یک شبه 1 ماهانه پایین‌تر از 4.75% معامله می‌شود، کنار بیایند.

با این حال حرکت در بازده اوراق خزانه داری ایالات متحده کاملاً تابعی از قیمت گذاری مجدد چرخه میان مدت فدرال رزرو نیست. اسپرد بازده اوراق 10 ساله خزانه داری با قیمت گذاری نرخ بهره بازار به بالاترین سطح در چند سال اخیر نزدیک به 40 نقطه پایه در روز رسیده است. به نظر می‌رسد که این امر مقداری صرف ریسک مالی را در اوراق خزانه‌داری گنجانده است – شاید با توجه به ترس آژانس‌های رتبه‌بندی از «فرسایش حاکمیت» و تحولات خیره‌کننده در مجلس نمایندگان ایالات متحده، تعجب‌آور نباشد. علاوه بر این، ما به کاهش مستمر دارایی‌های خزانه داری ایالات متحده توسط سرمایه گذاران چینی اشاره می‌کنیم که دارایی آنها در ماه اوت 16 میلیارد دلار دیگر کاهش یافت. دارایی چین از اوراق خزانه ایالات متحده از ابتدای سال 2022 به میزان 235 میلیارد دلار کاهش یافته است. این ریسک وجود دارد که بازده اوراق خزانه داری ایالات متحده به دلار برای مدت کوتاهی از مثبت به منفی تغییر کند. با این حال، احتمالاً هنوز به آنجا نرسیدیم.

دوره مستر کلاس طلا

جامع‌ترین دوره آموزشی طلا

این دوره در مجموعه یوتوفارکس تهیه شده و نتیجه سال‌ها تجربه در حوزه معامله‌گری طلا و فارکس است. این دوره توسط مجموعه‌ای از معامله‌گران حرفه‌ای یوتوفارکس تهیه شده است. با خرید این دوره از تجربه چندین معامله‌گر بهره‌مند خواهید شد.

دوره طلا

امروز بر روی بازار سهام تمرکز می‌کنیم نه تنها به این دلیل که آنها در سطح جهانی تحت فشار هستند، بلکه انتشار کتاب بژ بانک فدرال رزرو در شب گذشته هشدار داد:

قیمت‌های فروش با سرعت کمتری نسبت به قیمت‌های نهاده افزایش یافت، چرا که کسب‌وکارها برای عبور از فشار هزینه‌ها تلاش می‌کردند و مصرف‌کنندگان نسبت به قیمت‌ها حساس‌تر شده بودند.

این فشار بر حاشیه سود به علاوه افزایش نرخ بدون ریسک بازده 10 ساله خزانه داری هشدار می‌دهد که ارزش بازار سهام پایین خواهد آمد. رالی S&P 500 اخیراً در گپ صعودی نزدیک به 4400 متوقف شده است و به نظر می‌رسد این شاخص برای آزمایش مجدد کف قیمتی در سطح 4216 که در ابتدای ماه مشاهده شد، آماده است.

همبستگی‌های بازار فارکس با S&P 500 نشان می‌دهد که دلار در شرایط فشار فروش، رشد خود را حفظ می‌کند و دلار  عمدتاً به ارزهای کامودیتی محور و ارزهای حساس به ریسک ضربه خواهد زد. جفت ارز GBPUSD در واقع یکی از بالاترین همبستگی‌های مثبت را با S&P 500 دارد. اگرچه ما فکر می‌کنیم که دلار استرالیا به‌طور استثنایی از لحاظ بنیادی در میان مدت کمتر از ارزش‌ واقعی قیمت گذاری شده است، اما می‌تواند قربانی بتا بالا با فشار فروش بازار سهام باشد. کراس AUDJPY اگر بازار سهام افت کند، می‌تواند افتی داشته باشد.

ریسک گریزی در بازار احتمالا منجر می‌شود DXY به سمت محدوده بالای 106 – 107 معامله شود. در تقویم امروز سخنرانی اعضای بانک مرکزی آمریکا از جمله پاول، رئیس بانک مرکزی آمریکا، دیده می‌شود. همچنین انتشار آمار مدعیان بیکاری آمریکا نیز که تاکنون هیچ نشانه‌ای از اخراج‌ها را نشان نداده نیز در کانون توجهات است.

یورو: مقاومت خوبی داشته است

با توجه به اتفاقاتی که در این هفته برای بازده اوراق خزانه داری آمریکا رخ داد، فکر می‌کردیم EURUSD کمی پایین‌تر معامله شود. ممکن است تمایل به این نتیجه گیری وجود داشته باشد که خرید دلار یک معامله شلوغ (crowded) است و عملکرد EURUSD این هفته گویای این مسئله است. ما فکر می‌کنیم که محیط تدافعی جهانی خرید یورو را دشوار می‌کند. تقویم داده‌های ناحیه یورو امروز بسیار سبک است و اگر امروز شاهد غافلگیری صعودی از طرف داده آمار مدعیان بیکاری نباشیم و اعضای بانک مرکزی آمریکا سخنرانی داویشی داشته باشند، انتظار می‌رود جفت ارز EURUSD از محدوده 1.0500 حمایت شود. با این حال، اگر ریسک کاهش بی رویه موقعیت‌های باز (خرید دلار) را دست کم بگیریم، جفت ارز EURUSD می‌تواند به زودی بالاتر از محدوده 1.0600/1.0610 معامله شود.

در جای دیگر، وزیر بودجه اتحادیه اروپا مجارستان با نمایندگان کمیسیون اروپا در بروکسل دیدار خواهد کرد تا درباره بودجه‌های اتحادیه اروپا بحث کند. بر اساس اطلاعات قبلی از طرف مجارستان، تمام مشکلات باید تا پایان نوامبر برطرف شود. با این حال، امروز می‌توانیم جزئیات بیشتری در مورد این وضعیت بشنویم. جدول زمانی تعیین نشده است اما احتمالاً شاهد برخی از اخبار در این موضوع خواهیم بود. در حال حاضر به نظر می‌رسد مذاکرات در مسیر مثبتی پیش می‌رود که باید امروز تایید شود. در همین حال، دیروز نرخ HUF دوباره افزایش یافت، که باید ریسک نزولی HUF را که دیروز به آن اشاره کردیم، جبران کند. اگر پیشرفت در مذاکرات تایید شود، می‌توانیم شاهد تست محدوده پایین‌تر از 384 باشیم.

ین: احتمال مداخله وجود دارد

تحلیلگران عقیده دارند که ژاپنی‌‌ها در بازار فارکس فروشی انجام نداده‌اند تا از ین حمایت کنند. اجماع از سال گذشته به این نتیجه رسیده است که مقامات ژاپنی به سرعت مداخله خود را در ماه‌های سپتامبر تا اکتبر 2020 تایید کردند، زمانی که حدود 70 میلیارد دلار فروختند. با این حال، معاون وزیر دارایی ژاپن، ماساتو کاندا، اعلام کرد که تایید بی‌درنگ مداخله می‌تواند به منجر به هیاهو شود و تایید نکردن مداخله طبیعی‌تر است.

این نظرات در را به روی این واقعیت که ژاپن ممکن است در اوایل ماه جاری در بازار فارکس فروشی انجام داده باشد، باز کرد. زمانی که وزارت دارایی آمار مداخله را در 31 اکتبر منتشر کند، قطعا متوجه این مسئله خواهیم شد. در حالی که تأیید مداخله مطمئناً این روند USDJPY را تغییر نخواهد داد، ممکن است اطمینان به معاملات برای خرید ین در کراس‌های ارزی را بیشتر کند. جفت ارز AUDJPY می‌تواند در میان مدت به محدوده 92 برسد.

منبع: ING

برای پیگیری اخبار روز و فوری فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرام UtoFX بپیوندید.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی