دلار سیگنال‌هایی از شرایط اشباع خرید را نشان می‌دهد

زمان مطالعه: 3 دقیقه

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس 

سخنرانی دیروز پاول، رئیس بانک مرکزی آمریکا، به عنوان داویش تلقی شد و دلار را کمی ضعیف‌تر کرد. دلار آمریکا به احتمال زیاد از داده‌های قوی و بازده بالا اوراق آن چنان که باید منتفع نمی‌شود آن هم به دلیل وضعیف اشباع خریدی که دارد، است اما ریسک‌های صعودی همچنان وجود دارند.

دلار آمریکا: ریسک‌های صعودی زیادی برای دلار وجود دارند

بازارها همچنان به دریافت شواهدی مبنی بر تاب آوری اقتصادی ایالات متحده، این بار در بخش اشتغال ادامه می‌دهد چرا که آمار مدعیان بیکاری دوباره به سمت نزولی شگفتی داشت و به زیر 200 هزار رسیده است. با این حال، پس از اینکه جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، گفت که بانک مرکزی با احتیاط عمل می‌کند و سیاست‌ها در سطح کاملاً محدودکننده‌ای قرار دارد، دلار در کل تضعیف شد. با نگاه به بازار و قیمت گذاری سیاست‌های انقباضی و روایت اخیر سایر مقامات فدرال رزرو مبنی بر اینکه بازده بالاتر اوراق به معنی شانس کمتر برای افزایش نرخ بهره است، اظهارات پاول چندان داویش به نظر نمی‌رسد (تنها حدود 10 نقطه پایه افزایش نرخ بهره پیش از سخنرانی وی قیمت گذاری شده بود).

دوره مستر کلاس طلا

  • نقش بانک‌های مرکزی در بازار طلا
  • ترید طلا بر اساس شاخص‌های اقتصادی
  • تحلیل بین بازاری
  • استفاده کاربردی از سنتیمنت در معامله‌گری طلا
دوره طلا

با این حال، دلار رفتار رایج یک ارز که در اشباع خرید قرار دارد را نشان می‌دهد. ما مدت‌ها گمان می‌کردیم که ارقام CFTC موقعیت خرید واقعی بازار در برابر دلار را دست کم می‌گیرند. اعداد جدید امروز منتشر خواهند شد، اما آخرین ارقام از 10 اکتبر نشان می‌دهد که موقعیت‌های خرید خالص بالای 10 درصد اوپن اینترست بوده است.

اسپرد بین بازده اوراق 10 ساله خزانه داری و نرخ بهره به بالاترین سطح در چند سال اخیر رسیده است که نشانه‌ای است از این که بازارها شروع به قیمت گذاری برخی از پریمیوم‌های مالی مرتبط با بازدهی ایالات متحده کنند. همچنین، اخیراً شاهد بهبودی موقتی در ناحیه یورو و جریان داده‌های چین بوده‌ایم. بازاری که ممکن است احساس کند اوج بدبینی به نرخ دلار را قیمت گذاری کرده است، می‌تواند موقعیت‌های خرید آینده نگر را در EURUSD داشته باشد چرا که روایت رشد نزولی برای اقتصادهای بزرگ غیرآمریکایی کاهش یافته است.

از سوی دیگر، با تشدید ناآرامی های ژئوپلیتیکی، دلار نیز برای جذب جریان‌های دارایی امن تلاش کرده است. درگیری در خاورمیانه تاکنون تأثیر محدودی بر کل بازارها داشته است. افزایش قیمت نفت زیاد نبوده است و به نظر می‌رسد که بازار سهام به خوبی ارزش خود را حفظ کرده است، به خصوص با توجه به افزایش بازده اوراق خزانه داری. اگر تنش زدایی در این منقطه وجود نداشته باشد، این ریسک وجود دارد که تاثیر بر این طبق دارایی را مشاهده کنیم. این یکی دیگر از ریسک‌های صعودی برای دلار است – که در حال حاضر با قیمت نفت همبستگی مثبت دارد، و از نظر تاریخی با بازار سهام همبستگی منفی دارد – که با افزایش بازده اوراق کوتاه مدت و بلند مدت همراه شده است.

در حالت تعادل، احتمالا دلار همچنان در کوتاه مدت افزایش خواهد یافت. امروز تقویم اقتصادی آمریکا خلوت است و تنها دو عضو بانک مرکزی آمریکا، هارکر و مستر، سخنرانی خواهند داشت.

یورو: حمایت ویژه همچنان محدود است

جفت ارز EURUSD به پشتوانه نوسانات منفی دلار آمریکا همچنان رشد می‌کند. به نظر می‌رسد یورو همچنان فاقد روایت صعودی خاص و قوی است که بتواند این جفت ارز را به طور پایدار در محدوده 1.0650/1.0700 سوق دهد. بازارها احتمالاً در هفته آینده منتظر نشانه‌هایی از بانک مرکزی اروپا و چند داده دیگر از ناحیه یورو خواهند بود، اما احتمال افزایش سریع حرکت صعودی یورو زیاد نیست.

کانال اخبار فوری فارکس و بازارهای جهانی

این بدین معنی است که محرک حرکت جفت ارز EURUSD کاملا دلار آمریکا خواهد بود. اسپرد سواپ دو ساله EURUSD ده نقطه پایه پس از سخنرانی پاول کاهش یافت اما همچنان در محدوده 118- نقطه پایه باقی مانده که بازگشت پایداری را توجیه می‌کند.

نوسانات بیشتر در محدوده 1.05/1.06 ممکن است در حال حاضر باقی بماند، اما تعادل ریسک‌ها کمی به سمت نزولی متمایل شده است.

پوند: داده‌های ضعیف

امروز صبح اعداد نسبتاً ضعیفی در بریتانیا دیدیم. خرده‌فروشی ضعیف و کاهش قابل توجه اطمینان مصرف‌کننده، اگرچه هر دو از بی‌ثبات‌ترین داده‌های بریتانیا هستند.

خبر بهتر برای دولت، استقراض کمی کمتر از حد انتظار بود، به این معنی که، پس از برخی داده‌های مشابه در ماه‌های گذشته، وام‌گیری تقریباً 20 میلیارد پوند کمتر از آنچه در سال مالی پیش‌بینی می‌شد، تا کنون انجام شده است.

اخیرا جفت ارز EURGBP رالی به بالای محدوده 0.8700 داشته است که به نظر می‌رسد کمی بیش از حد به نظر می‌رسد چرا که انتظارات بازار برای سیاست‌های انقباضی بانک مرکزی انگلیس در نشست 2 نوامبر تقریباً به صفر رسیده است.

منبع: ING

برای پیگیری اخبار روز و فوری فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرام UtoFX بپیوندید.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟